راهنمای گردشگری در روسیه؛ مواردی که باید از آن‌ها دوری کنید

مسکو با داشتن تاریخی قدیمی و نقاط دیدنی غنی سالانه میزبان تعداد زیادی از مسافرانی‌ست که برای بازدید از جاهای دیدنی آن با تور روسیه سفر می‌کنند. هر شهری که بروید فرهنگ و شرایط خاص خودش را دارد و کارهایی که باید انجام دهید و یا باید از آن‌ها اجتناب کنید هم با هم متفاوت است.
حتی گاهی اوقات حرفه‌ای‌ترین گردشگران هم در دام گرفتار می‌شوند. ما در این مقاله به شرح مواردی می‌پردازیم که هر گردشگری باید در مسکو از آن‌ها دوری کند.

 

 

مقبره لنین

 

 

مقبره لنین

 

 

این که به مسکو بروید اما از بدن لنین دیدن نکنید تصمیمی اشتباه به نظر می‌رسد. با این‌همه باید انتظار صف طولانی برای وارد شدن را هم داشته باشید. البته زمستان‌ها خیلی بد نیست زیرا هم تعداد گردشگر در شهر کم‌تر است و هم این که به علت سرما همه سریع‌تر حرکت می‌کنند.
اما تابستان‌ها اوضاع می‌تواند متفاوت باشد و صف ساعت‌ها به طول انجامد. مخصوصا این که وقتی داخل می‌شوید نگهبان به شما تذکر می‌دهد که تنها دو دقیقه وقت برای بازدید از بدن لنین دارید. توصیه می‌کنیم از وقت خود بهتر استفاده کنید و به خاطر ورود به مقبره از دیدن دیگر جاها باز نمانید.

 

 

زمان ترافیک تاکسی‌‌ها

 

 

زمان ترافیک تاکسی‌‌ها

 

 

مسکو از دیگر شهرهای روسیه شلوغ‌تر است و با این که شما با نشستن در تاکسی‌هایش فریب مسیر و یا هزینه را نخواهید خورد اما احتمالا مجبور شوید زمان زیادی را با نشستن در آن از دست بدهید. توصیه می‌کنیم به جای استفاده از تاکسی سیستم متروی مسکو را کاوش کنید. استفاده از مترو نه تنها آسان و سریع است بلکه ارزان‌تر تمام می‌شود و در نهایت شما می‌توانید از هر نقطه‌ای به جای دیگر بروید. تضمین می‌کنیم که تجربه متروگردی در مسکو یکی از جذاب‌ترینتجارب شما در سفر به این شهر خواهد بود.

 

 

نقاط جذاب اطراف مسکو برای تجربه زندگی روستایی در روسیه

 

 

خیابان آربات

 

 

خیابان آربات

 

 

خیابان آربات یکی از زیباترین نقاط شهر برای گردش و قدم‌زنی مخصوصا در هوای ملس تابستان شناخته می‌شود. اما توجه داشته باشید که به جز قدم زدن کارهای دیگری هم وجود دارد که بتوانید در این خیابان انجام دهید. فروشگاه‌ها و کافه‌های این خیابان در فهرست گردشگری شهر قرار دارند که بد نیست سری بهشان بزنید.

 

 

پیشنهادات هتل

 

 

پیشنهادات هتل

 

 

بسیاری از هتل‌های درجه یک و یا منحصر به فرد با اقدام به چاپ و پخش بروشورهای تبلیغاتی وسوسه‌انگیز سعی می‌کنند گردشگران را به سمت خود بکشانند.
گرچه هر کدام از این پیشنهادات می‌توانند جذاب و خواستنی باشند اما توصیه می‌کنیم تجربه ماندن در هتل‌هایی با فرهنگ نزدیک به مردم را از دست ندهید. جدا از این که معمولا هزینه کم‌تری برایتان می‌تراشند در مرکز شهر و در نزدیکی جذابه‌های اصلی قرار دارند. بنابراین نسبت به تبلیغاتی که می‌بینید بی‌تفاوت باشید و خودتان تصمیم بگیرید.

 

 

بهترین کافه‌های مدرن مسکو؛ روسیه

 

 

سوغاتی‌های کهربا

 

 

سوغاتی‌های کهربا

 

 

در بازدید از روسیه کهربا یکی از موارد بسیار وسوسه‌انگیزی است که به عنوان یادگاری و بردن به خانه نظر گردشگران را به خودش جلب می‌کند. به علاوه این چیزی نیست که هر روز بتوانید تهیه‌اش کنید و چیزی بخرید که میلیون‌ها سال از عمرش می‌گذرد.
اما اگر واقعا تصمیم گرفتید کهربا بخرید حتما قبلش تحقیق کنید. زیرا فروشگاه‌های کهربا کیفیت‌های مختلفی از این سنگ را به فروش می‌رسانند. حتی ممکن است بخواهند به شما کهربای تقلبی هم بفروشند. بنابراین توصیه ما اینست که حتما از محلی‌های ساکن مسکو در این رابطه مشورت بگیرید. آن‌ها می‌توانند شما را به معدن فروش کهربا، جایی که از فروشگاه‌های سوغاتی ارزان‌تر هستند راهنمایی کنند.

 

 

جیب‌برها

 

 

جیب‌برها

 

 

مسکو مقصدی شلوغ است که در آن جیب‌برها در بین همین شلوغی‌ها کمین یک لحظه مناسب را می‌کشند. بنابراین در طول گردش‌تان آگاه باشید. از قبل مسیرهایی که می‌خواهید را انتخاب کنید تا در خیابان سرگردان به این طرف و آن طرف نروید.
به علاوه سعی کنید پول زیادی حمل نکنید و برای خرید از کارت اعتباری استفاده کنید که در اکثر فروشگاه‌ها پذیرفته می‌شوند. در ضمن حتما از مدارک‌تان نهایت مراقب را کنید زیرا وقت صرف کردن در سفارت برای گرفتن گذرنامه موقت نمی‌تواند برای شما روزی سرگرم‌کننده بسازد.

 

 

بهترین سالن‌های اسپا در مسکو؛ روسیه

 

 

عکس با لنین و استالین

 

 

عکس با لنین و استالین

 

 

در نقاط معروف گردشگری شهر، احتمال دارد با افرادی روبرو شوید که خیلی شبیه به لنین و استالین هستند. درست است که وقت گذرانی با آن‌ها به نظر ایده‌ای جالب است اما توجه داشته باشید که عکس با آن‌ها مجانی نبوده و شما باید برای آن هزینه بپردازید. بنابراین اول قیمت بپرسید. صحبت بر سر قیمت خیلی بهتر از اینست که در شرایط نامطلوبی گرفتار شید.

 

 

ماشین‌های کلاسیک سیاه

 

 

ماشین‌های کلاسیک سیاه

 

 

ماشین‌های کلاسیک قدیمی هنوز در مسکو رایج هستند. آن‌ها معمولا گردشگران را تا فرودگاه یا ایستگاه‌های قطار می‌رسانند. بسیاری از آن‌ها که بعد از تاریکی هوا به مسافرکشی می‌پردازند مجهز به کیلومترشمار نیستند. اگر به فرودگاه می‌روید اطمینان حاصل کنید که در ناکسی‌های خود فرودگاه سوار می‌شوید.
یعنی این تاکسی‌ها مجهز به کلیومترشمار هستند و قیمت به شما نشان داده می‌شود. اگر هم خاموش بود از راننده بخواهید که روشن کند. اما اگر شبی، نصفه شبی در جایی گیر کردید و نیاز به ماشین‌های کلاسیک سیاه پیدا کردید قبل از سوار شدن بر سر قیمت به توافق برسید.

مطالب مرتبط