ماجراجویی در دنیای حیوانات در پارک‌های حفاظت‌شده‌ی دبی

شاید در ابتدای سفر با تور دبی، به نظر نیاید که بتوانید در قلب یک منطقه کویری طیف وسیعی از جاذبه‌هایی که منشاشان حیوات هستند را پیش رو داشته باشید. شاهین‌هایی که بر فراز آسمان پرواز می‌کنند و شترهایی که تپه‌های ماسه‌ای را در می‌نوردند، یا آکواریوم‌های عظیم با انواع ماهی‌ها و به خصوص دلفین‌های مهربان و بازیگوش فقط بخشی از ماجراجویی‌هایی است که می‌توانید در دبی و به واسطه حیوانات به دست بیاورید. همچنین در دبی مناطق جنگلی حفاظت شده‌ای نیز وجود دارد که با داشتن مراکز آموزشی به عنوان جاذبه‌های گردشی نیز از آن‌ها یاد می‌شود. ما در این مقاله به معرفی نقاطی در دبی می‌پردازیم که اوقات کم‌نظیری را در کنار این حیوانات برای شما رقم می‌زنند.

 

 

تالاب Al Wathba

 

 

تالاب Al Wathba

 

 

در حقیقت این منطقه حفاظت شده در ابوظبی واقع شده و شما می‌توانید به راحتی از دبی به آنجا برسید و از محل زندگی بیش از ۲۰۰ نوع پرنده مهاجر، پستانداران و ۱۰ نوع خزنده بازدید کنید. از حیوانات نادر و زیبایی که شاید با آن‌ها برخورد بکنید می‌توان به روباه‌های قرمز و عقاب‌های خال‌دار اشاره کرد. جدای از این‌ها، اطراف تالاب زمین‌های وسیع بیابانی و همچنین یک مرکز پرورش فلامینگو نیز وجود دارد. در طی پیاده‌روی در این منطقه می‌توانید پرندگان زیادی را از نزدیک و یا با دوربین‌های شکاری مشاهده کنید، در ضمن یک مرکز تفریحی هم وجود دارد که می‌توانید با استفاده از برنامه‌های پیاده‌روی و آموزشی آن‌ها به گشت و گذار و گرفتن اطلاعات همراه تور بپردازید.

 

 

ذخایر حفاظت شده کویر در دبی

 

 

ذخایر حفاظت شده کویر در دبی

 

 

این پارک طبیعی حفاظت شده، زیستگاه کویری گیاهان و گونه‌های جانوری متفاوتی است.  برای دیدن گیاهان و حیوانات این منطقه حفاظت شده، باید در یکی از چندین شرکت گردشی که به آن تور می‌برند، ثبت نام کنید. یکی از شرکت‌های معتبری که می‌توانید در آن اسم نویسی کنید Platinum Heritage است که شما را با یک سافاری لوکس به بازدید از پرندگان و حیوانات نادری که هرگز از نزدیک با آن‌ها روبرو نشده‌اید می‌برد. گرچه این حیوانات آزاد و وحشی هستند و تضمینی برای دیدنشان وجود ندارد اما تپه‌های زیبای شنی می‌توانند رضایت و توجه شما را به خود جلب کنند. قیمت این تورها بسته به زمان و ویژگی‌هایش می‌تواند متفاوت باشد.

 

 

بهترین تفریح‌های ماجراجویانه‌ در دبی

 

مخفیگاه حیات وحش راس الخور

 

 

مخفیگاه حیات وحش راس الخور

 

 

همیشه داشتن یک تجربه به یادماندنی در کنار حیوانات، به شکلی اغراق آمیز با صف‌های طولانی بلیط نیست. شما گاهی می‌توانید در یک منطقه آرام و محیطی دل‌نواز به دیدار حیوانات رفته و اوقات بسیار خوبی را در کنار خانواده‌تان سپری کنید. ذخایر حیات وحش راس الخور نمونه یکی از این مناطق است که میزبان آبگیر‌های زیبا با سطوح نمکی، گیاهان چشم‌نواز و تالاب‌ها است. از نقاط بسیار مورد توجه در این منطقه حافظت شده می‌توان به فلامینگوها اشاره کرد. با این همه بیش از ۶۰ گونه پرنده و ۵۰۰ گونه گیاهی و حیوانی نیز در این مخفیگاه یافت می‌شود. در حال حاضر سه منطقه مربوط به پرندگان برای بازدید عموم مردم قرار گرفته که می‌توانید برای رفتن به آن اقدام نمایید.

 

 

Atlantis The Palm

 

 

Atlantis The Palm

 

 

یک هتل و تفریگاه دنیای زیر آب در دبی وجود دارد که تجارب فراموش نشدنی از حیوانات را به خانواده‌ها ارائه می‌دهد. این مرکز که طرفداران بی‌شماری را به خود جذب کرده است، با آکواریوم‌های عظیم و غول پیکر خود محل زندگی ده‌ها هزار ماهی در گونه‌های مختلف است. همچنین شما می‌توانید فرصت غواصی و شنا در کنار ماهی‌های مختلف به خصوص سفره ماهی‌ها را داشته باشید. همچنین یک بخش آموزشی نیز در این مرکز وجود دارد که می‌توانید در آن غواصی را یاد گرفته و به تماشای تمساح پوست سفید آلبیو بروید. همچنین می‌توانید در خارج خلیج دلفین‌ها به شنا و تفریح در کنار این پستانداران آبی دوست داشتنی بپردازید.

 

 

با کیفیت‌ترین هتل‌های دبی به انتخاب مسافران را بشناسید

 

باغ پروانه دبی

 

 

Atlantis The Palm

 

 

در این حاشیه کویری بیش از ۱۵ هزار پروانه در در ۳۰ گونه مختلف و رنگارنگ وجود دارد که از جاذبه‌های برجسته این شهر شمرده می‌شود. در بین ۹ گنبد این باغ پیاده‌روی کنید و به لحظات آرام و تسکین دهنده‌ای بین این موجودات ظریف و رنگی را تجربه کنید. همچنین شما می‌توانید عکس‌های تکرارنشدنی در این باغ ثبت کرده و پست‌های رنگارنگ جذابی برای اینستاگرام خود دست و پا کنید.

 

 

آکواریوم Dubai Mall

 

 

آکواریوم Dubai Mall

 

 

دبی مال که یکی از بزرگ‌ترین مراکز خرید جهان شناخته می‌شود میزبان یک آکواریوم عظیم آبی با داشتن انواع مختلفی از ماهی‌ها است که به شما فرصت روبرویی با این حیوانات شگفت‌انگیز را می‌دهد. این آکواریوم با داشتن سقف گنبدی به شما امکان پیاده‌روی در دل دنیای زیر آب و تماشای شنای کوسه‌ها را خواهد داد. همچنین یک نمایشگاه با حیوانات شب زنده‌دار مانند مارمولک‌های چشم قورباغه‌ای، آفتاب پرست‌ها، قورباغه‌های عربی، خفاش‌ها و تعدادی دیگر از حیوانات وجود دارد که فرصت روبرویی چنین موجوداتی را برای شما فراهم می‌آورد. شاید یک شوخی به نظر برسد اما دبی مال به معنی واقعی کلمه یک طبیعت مصنوعی از حیات وحش را در دل خود جای داده است. با گوریل‌های اوگاندا پیاده روی کرده و با کوسه‌های مالدیوی شنا کنید و یا به دیدن فیل‌های آفریقای جنوبی بروید. دبی مال به شما دنیای کوچکی از یک حیات وحش کامل را ارائه می‌دهد.

مطالب مرتبط