دلایلی وسوسه کننده برای دیدن پنانگ در سفر به مالزی

پنانگ در تور مالزی به عنوان استانی جزیره‌ای در قسمت غربی شبه جزیره مالزی به مروارید شرق شهرت یافته است. این منطقه از برجسته‌ترین مکان‌های مالزی است که در صنعت توریستی کشور نیز نقش مهمی را ایفا می‌کند. گرچه نمی‌توان شرایط محیطی پنانگ را با جزایر تایلندی مقایسه اما هنوز کارهای تفریحی زیادی وجود دارد که در این جزیره می‌توانید انجام دهید.
به علاوه از لحاظ زیبایی پنانگ دست کمی از جزایر تایلند نداشته و در خودش زیبایی‌های فرهنگی، تاریخی و طبیعی زیادی را جای داده است. همین ویژگی‌ها باعث شده توریست‌ها بعد از کوالالامپور ز این جزیره دیدن می‌کنند.

 

 

غنای تاریخی

 

 

غنای تاریخی

 

 

پنانگ در طول قرن‌ها از تاریخ پر شده است و شما می‌توانید خانه‌ها، کلیساها، گورستان‌ها و مغازه‌های بسیاری را از فرهنگ‌های مختلف در این جزیره ببینید. به علاوه نقاط تاریخی بازسازی شده‌ای هم وجود دارند که هنوز به فعالیت مشغول هستند. به علاوه بسیاری از خانه‌های چینی ایلخانی این منطقه هم به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است و بسیاری از آن‌ها نیز به بوتیک هتل هایی زیبا تبدیل شده‌اند.
همچنین شما می‌توانید به وضوح آثار باقی مانده از دوره استعماری انگلیس را در اینجا شاهد باشید. مثلا قلعه Cornwallis بزرگ‌ترین سازه حفاظت شده در تمام مالزی است.

آدرس: Jalan Tun Syed Sheh Barakbah, George Town, Pulau Pinang, Malaysia

تلفن: +60 4 263 9855

 

 

فعالیت‌های ارزان و رایگانی در پنانگ؛ مالزی

 

 

جشنواره ادبی جورج تاون

 

 

جشنواره ادبی جورج تاون

 

 

نمی‌توانیم بگوییم جشنواره ادبی جورج تاون تنها فستیوالی است که مردم محلی و خارجی را دور هم جمع می‌کند اما قطعا یکی از بزرگ‌ترین جشن‌هایی‌ست که عاشقان کتاب را به دور هم جمع می‌کند.
در واقع این جشنواره سالانه برای پیدا کردن استعدادهای جدید برگزار می‌شود. در این جشنواره محبوب‌ترین هنرمندان شرکت می‌کنند و فضا با دکوراسیون زیبا، نورپردازی و همینطور موسیقی و آواز همراه است. همچنین برخی از افرادی که در جشنواره شرکت می‌کنند از مجموعه‌داران برجسته آثار هنری هستند که به امید شکار قطعات هنری جدید به این جشواره می‌آیند. فستیوال ادبی جورج تاون هر ساله در نوامبر برگزار می‌شود.

 

 

جایی که تپه‌ها و اقیانوس به هم می‌رسند

 

 

جایی که تپه‌ها و اقیانوس به هم می‌رسند

 

 

شما در این جزیره می‌توانید به زیباترین حالت ممکن سبزی درخشان جنگل‌های گرمسیری را در کنار آبی اقیانوسی شاهد باشید. گرچه پارک ملی پنانگ کوچک‌ترین پارک ملی در کشور است اما صعود به قله و تمامشای مناظر پانورامای اطراف تجربه‌ای منحصر به فرد و به یادماندنی است. به علاوه شما در این پارک می‌توانید مجموعی از فعالیت‌های هیجان‌انگیز را انتظار داشته باشید.

پارک ملی: Pejabat Taman Negara P. Pinang, Jalan Hassan Abbas, Balik Pulau, Pulau Pinang, Malaysia

تلفن: +60 4 881 3530

 

 

راهنمای گردشگری در جورج تاون پنانگ؛ مالزی

 

 

جذابیت دنیای قدیم

 

 

جذابیت دنیای قدیم

 

 

بسیاری از ساکنان پنانگ از نسل قدیم هستند. کسانی که بعد از اشغال ژاپن در دهه ۱۹۴۰ به این جزیره آمدند زاد و ولد کردند و در برای همیشه در آن ساکن شدند.
این موضوع وسیله‌ای شد تا پنانگ با حفظ سنت خیلی سریع هم پیشرفت کند. مردم این جزیره دوست دارند همه چیز را از راه ساده انجام دهند و شما می‌توانید این ویژگی را در غرفه‌ها، مغازه‌ها و کوچه پس کوچه‌های ببینید. بازدید از نقاط قدیمی‌تر به شما دید بهتری از گذشته این جزیره گرمسیری مالزیایی می‌دهد.

 

 

غذاهای عجیب و غریب

 

 

غذاهای عجیب و غریب

 

 

هر کسی که به پنانگ سفر کرده بی چون و چرا از تنوع غذایی این جزیره شگفت‌زده شده است. تقریبا تمامی غذاهای معروف آسیایی و یا دست کم جنوب شرقی آسیا را به راحتی می‌توانید پیدا کنید. پنانگ نه تنها در طعم‌های مختلف غذا بسیار غنی است بلکه شما را با دسرهای شیرین و خوشمزه هم غافلگیر می‌کند.
شما می‌توانید دسرهای خوشمزه و محبوبی مثل muah chi، بیسک ییت‌های tau sar peah و همچنین کاری سفید می را امتحان کنید.
جاهایی مثل فود کورت کورنی درایو برای خوردن غذاهای محلی و یا رستوران لاین کلر برای بهترین ناسای کاندار در تمام جزیره از برجسته‌ترین نقاطی هستند که می‌توانیم به شما توصیه کنیم غذاهایشان را امتحان کنید.

آدرس لاین کلر: 177 Jalan Penang, George Town, Pulau Pinang, Malaysia.

تلفن: +60 4 261 4440

 

 

هنر خیابانی منحصر به فرد

 

 

هنر خیابانی منحصر به فرد

 

 

اصلا لازم نیست خیلی هنردوست باشید تا محو نقاشی‌های دیواری پنانگ شوید. عکاسی از این نقاشی‌ها یکی از توریستی‌ترین کارهایی‌ست که می‌توانید در پنلنگ انجام دهید.
مجموعی از هنرمندان بومی و بین‌المللی که در پنانگ زندگی می‌کنند با همکاری یکدیگر به صورت خلاقانه‌ای دیوارهای شهر را در راستای زندگی مردم جزیره نقاشی کردند تا نه تنها دیوارهای قدیمی حس و حال زنده‌تری داشته باشند بلکه مسافران و گردشگران بیشتری جذب کوچه و پس کوچه‌ها شوند. اگر تمایل به بازدید از این نقاشی‌ها دازید به جورج تاون بروید و اینستاگرامی‌ترین عکس‌های سفرتان را بیاندازید.

مطالب مرتبط