بهترین نقاط کرابی برای خوردن غذاهای خیابانی

غذاهای خیابانی یکی از بخش‌های جدانشدنی فرهنگ مردم شرق آسیا هستند. به هر کدام از بازارها یا مراکز مهم شهر که بروید، خواهید دید که مدل‌های مختلفی از غذاها یا دسرهای خوشمزه بر روی دکه‌ها در حال آماده شدن هستند و با قیمتی بسیار خوب و البته طعمی خوشمزه به فروش می‌رسند. کرابی نیز همچون دیگر مناطق تایلند مملو از غذاهای خیابانی است و بیشتر آن‌ها را می‌توانید در بازارهای شبانه پیدا کنید که با مشتریان زیادشان کاملا متمایز هستند. در مقاله‌ی امروز اما ما می‌خواهیم برترین نقاط کرابی برای خوردن غذاهای خیابانی را به شما معرفی کنیم.

 

 

بازار شبانه خیابان Walking

 

 

walking-street

 

 

روزها نیز در این خیابان می‌توانید چندین مرکز فروش غذاهای خیابانی پیدا کنید، اما عمده معروفیت این خیابان به بازار شبانه‌ی بسیار معروفش است که از ساعت ۵ تا ۱۰ شب و در روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه برپا می‌شود. بازاری به بزرگی ۲ هزار متر مربع که به جز فروشندگان اجناس مختلف، بیش از ۵۰ دکه فروش غذا و دسرهای خیابانی نیز در خود داشته و ازجمله مهم‌ترین مراکز فروش غذاهای خیابانی در کرابی است.
اما در کنار همه‌ی این‌ها، چند سالی می‌شود که ون‌های زیبایی برای ارائه غذا در اطراف این بازار پارک می‌کنند که به راحتی می‌توانید آن‌ها را پیدا کرده و غذایی برای خوردن سفارش دهید.

 

 

بازار شبانه Chao Fah

 

 

بازار شبانه Chao Fah

 

 

این بازار شبانه نیز از جمله معروف‌ترین بازارهای شهر است که هم در محوطه خود بازار و هم در کنار خیابان، چندین مرکز فروش غذاهای خیابانی دارد. اگر علاقه به انواع کباب‌ها یا غذاهای مرغی در مدل‌های مختلف دارید، Chao Fah جایی مناسب برای شماست، با این حال انواع دسرها و غذاهای مختلف محلی نیز در آن پیدا می‌شود که همگی از قیمت پایینی برخوردار بوده و برای صرف شام ایده‌آل به نظر می‌رسند.

 

 

بازار شبانه  Ao Nang

 

 

بازار شبانه  Ao Nang

 

 

بازار شبانه  Ao Nang نیز از آن بازارهای محبوبی است که حتما باید در سفر به کرابی از آن دیدن کنید. این بازار از بسیاری جهات جایی شکیل‌تر از دو بازاری است که در بخش‌های قبلی به شما معرفی کردیم و بخشی مجزا برای غذاهای خیابانی دارد که غرفه‌های دائمی و بسیار تمیز هستند. جدا از انواع غذاهای گوشتی و گیاهی که در این بازار برای خرید وجود دارد، انواع آبمیوه‌ها، بستنی‌های محلی و شیرینی‌های محلی خوشمزه نیز هستند که هر کدامشان طعم و مزه‌ی خاص خودشان را دارند.

 

 

بازار شناور Damnoen Saduak

 

 

بازار شناور Damnoen Saduak

 

 

شاید خیلی تفاوتی بین کیفیت غذاهای خیابانی بازارهای درون شهر با بازارهای شناور نباشد، اما اینکه شما از قایق‌های شناوری که خانم‌های مسن برایتان در آن‌ها غذاهای محلی می‌پزند سفارش دهید، احساس خیلی متفاوتی نسبت به دکه‌های معمولی دارد. البته به غیر از قایق‌های شناور، دکه‌های مختلفی بر روی اسکله نیز هستند که انواع غذاهای مختلف خیابانی را سرو می‌کنند.
بهترین زمان ممکن برای سر زدن به بازار دم صبح است و شما می‌توانید ناهار را در این محل میل کرده و سپس به شهر بگردید، اکثر تورهای گردشی به این مقصد نیز به همین شکل شما را به دیدن بازار شناور Damnoen Saduak می‌برند.

 

 

بازار فی فی

 

 

بازار فی فی

 

 

احتمال اینکه در هنگام سفر به کرابی، از فی فی هم دیدن کنید بسیار است. این جزیره‌ی دوست داشتنی، یکی از جذاب‌ترین نقاط تایلند بوده که از چند جزیره‌ی گردشگرپذیر این کشور، به مقصدش تورهای گردشی برپا می‌شود. هنگامی که به این جزیره‌ی کوچک و حیرت‌انگیز می‌روید، بدون شک باید از غذاهای خیابانی که در بازار آن به فروش می‌رسد امتحان کنید.
غذاهای بسیار خوشمزه‌ای که به هیچ وجه شبیه به چیزهایی که در خود کرابی می‌خورید نیستند. مخصوصا اگر به غذاها و گوشت‌های دریایی علاقه داشته باشید، حتما از غذاهای بسیار عالی فی فی لذت خواهرد برد.

 

 

بازار Klong Muang

 

 

بازار Klong Muang

 

 

Klong Muang به خاطر نزدیکی به چند نقطه‌ی دیدنی کرابی از جمله بارگاه سلطنتی و اقامتگاه دریایی ملکه، از جمله مراکز مهم جزیره محسوب می‌شود. بازار این دهکده زیبا نیز هر روز از ساعت 1 ظهر بازگشایی شده و تا نیمه‌ی شب باقی می‌ماند. این بازار از بسیاری جهات جایی مناسب برای گشت زدن و خرید کردن است، اما مهم‌ترین محبوبیت آن به واسطه غذاهای خیابانی بسیار خوبی است که در آن پخته و سرو می‌شود. بازار Klong Muang نیز به ارائه غذاهای خیابانی دریایی معروف است و انواع گوشت‌های ماهیان و دیگر آبزیان در آن پخت می‌گردد. با توجه به زمان بازگشایی بازار، شما هم می‌توانید ناهار و هم شام را در این مکان میل کنید.

مطالب مرتبط