راهنمای گردش ۵ روزه در استانبول

استانبول به عنوان توریستی‌ترین شهر ترکیه هر ساله میزبان میلیون‌ها نفر مسافر است که امید دارند با هر بار سفر به این شهر اروپایی آسیایی چیز جدیدی در آن کشف کنند.
اغلب مسافران برای دیدن نقاط اصلی و توریستی‌تر در تور استانبول هم وقت کم می‌آورند. اما بگذارید به شما بگوییم که ۵ روز زمان خوبی برای دیدن اصلی‌ترین بخش‌های این شهر است. بنابراین اگر زمان زیادی برای ماندن ندارید.
نگران نباشید با یک برنامه‌ریزی درست می‌توانید سفر خوبی را تجربه کنید و جاهای دیدنی زیادی را ببینید. ما در این راهنما به شما می‌گوییم چطور ۵ روز بهینه را در استانبول صرف کنید.

 

 

روز اول: با قایق به سمتی بروید

 

 

bosphorus-coast

 

 

همانطور که گفتیم استانبول شهر بزرگی‌ست که جاهای زیادی برای گردش دارد بنابراین خیلی طبیعی است که بروید و در محله‌هایش گردش کنید. اغلب توریست‌ها برای دیدن جاهایی مثل کاخ توپکاپی و ایاصوفیه می‌روند اما نباید این موضوع شما را از دیدن نقاط دیگر باز بدارد. یکی از بهترین راه‌ها برای گشتن و دیدن جاهای مختلف شهر اینست که به اسکله قایق‌سواری امینونو بروید و در تور گردشی طولانی بسفور شرکت کنید.
به این ترتیب می‌توانید به صورت بصری بخش‌های زیادی را طی چند ساعت از نظر بگذرانید. این تور که ساعت ۱۰:۳۰ صبح حرکت می‌کند چندین توقف در میانه راه خواهد داشت. اما اگر از ما می‌شنوید در آخرین ایستگاه یعنی Anadoluhisarı، محله‌ای کوچک و ساحلی که اسمش را از قلعه‌ای به همین نام گرفته پیاده شوید و اطراف را کمی بگردید قبل از این که کشتی دوباره به سمت امینونو حرکت کند.

 

 

روز دوم: در سلطان احمد کاوش کنید

 

 

روز دوم: در سلطان احمد کاوش کنید

 

 

حالا که درکی کلی از استانبول به دست آورده‌اید وقت آن است که از مقاصد توریستی مهم دیدن کنید. گردش‌تان را از میدان سلطان احمد شروع کرده و از ایاصوفیه، مسجد آبی، و آب انبار باسیلیکا دیدن کنید. به علاوه دیگر مقاصد مهم دیگر نیز شامل کاخ توپکاپی و بازار بزرگ هم می‌شوند.
همچنین اگر از طرفداران موزه هستید پس باید از موزه باستان‌شناسی، موزه ترکیه و موزه هنرهای اسلامی دیدن کنید. اگر دیدن این بخش‌ها تمام روز شما را به خودش اختصاص نداد پس به دیدن کلیسای منحصر به فرد چورا چورا بروید و بعد در رستوران آسیتانه که به غذاهای عثمانی‌اش شهرت فراوان دارد چیزی بخورید.

 

 

راهنمای گردش در منطقه چوکورچوما؛ استانبول

 

 

روز سوم: در بی‌اغلو بگردید

 

 

روز سوم: در بی‌اغلو بگردید

 

 

بعد از صرف یک روز شگفت‌انگیز در محله تاریخی استانبول و دیدن نشانه‌های اصلی استانبول، مسیرتان را به سمت پل گالاتا پیش بگیرید و وقت‌تان را بین مردم محلی صرف کنید. بنابراین گردش‌تان را از محله کاراکوی و آن بوتیک‌ها، کافه‌ها و رستوران‌های چشمگیرش شروع کنید. سپس به سمت توپخانه بروید و از آن همه گالری هنری تامل برانگیزش دیدن کنید. در ادامه به چوکورچوما بروید و بین عتیقه‌ها غوطه‌ور شوید.

به علاوه چهانگیز نیز از محله‌های بومی فوق‌العاده است که بازدید از آن را بعد از چوکورچوما توصیه می‌کنیم. در خیابان مشهور استقلال قدم بزنید و حواستان را به هر دو سمت خیابان بدهید زیرا چند کلیسای دیدنی و زیبا در طول آن قرار دارد. وقتی به انتهای استقلال رسیدید به سمت گالاتا بروید.
مخصوصا خیابان سردار اکرم را ببینید که با انواع بوتیک‌های طراحان محلی موفق پر شده است. همانطور که باید از پرا با ساختمان‌های نئوکلاسیکش دیدن کنید. در پایان روز به تراس رستوران هتل آداهان بروید و در منظره نفسگیر شهر از خوردن غذایی لذیذ لذت ببرید و خستگی در کنید.

 

 

روز چهارم: در حاشیه ساحل بسفور کاوش کنید

 

 

در حاشیه ساحل بسفور کاوش کنید

 

 

با این که زیبایی بسفور شهرتی جهانی دارد اما هنوز خیلی از گردشگران از گشت و گذار در ساحل آن غافل می‌مانند. این در حالی‌ست که این خط ساحلی خانه‌هایی مجلل با نمای زیبای آب را میزبانی می‌کند. شما می‌توانید ترافیک را دور بزنید، به الیتر بروید و تا تپه پایین بروید. با رسیدن به آنجا به مناظر خیره‌کننده از ببک و همچنین پارک آن که رو به دریا واقع شده دسترسی خواهید داشت. به علاوه در سراسر خیابان آن با انواع بوتیک‌ها و کافه‌های دوست داشتنی پر شده است.
یکی از محبوب‌ترین گزینه‌هادر این خیابان رستوران رو به دریای Bebek Balıkçısı است که ماهی‌های بسیار لذیذی سرو می‌کند. شما در اینجا تا دلتان بخواهد می‌توانید اطراف بسفور را بگردید اما حتما اطمینان حاصل کنید که از محله شگفت‌انگیز آرناووتکوی دیدن خواهید کرد که به خاطر رستوران‌ها و کافه‌هایش مشهور است.

 

 

در سفر به استانبول به بهترین رستوران‌ها با نمای بسفور بروید

 

 

روز پنجم: از جزایر دیدن کنید

 

 

روز پنجم: از جزایر دیدن کنید

 

 

اگر دوست داشتید به غیر از مرکز استانبول جاهای دیگر را هم ببینید جزایر بهترین گزینه ممکن هستند. محبوب‌ترین جزیر استانبول بیوک‌آداست که در آن هیچ ماشینی وجود نداشته و تمامی حمل و نقل با درشکه و دوچرخه انجام می‌گیرد. توصیه می‌کنیم دوچرخه کرایه کنید و خودتان این جزیره بزرگ را بگردید.
بیوک‌آدا پر از ساختمان‌های زیبای دوره عثمانی و مناظر رو به دریای خیره‌کننده و درخشان است. اگر تابستان و در روزهای داغ به استانبول می‌روید، با خودتان کلاه آفتاب‌گیر و لباس شنا ببرید و از روز‌های داغ‌تان نهایت لذت ببرید. اما اگر به جزیره‌ای کوچک‌تر علاقه دارید که فضایی سنتی‌تر و خودمانی‌تر داشته باشد هیبلی‌آدا با داشتن مدرسه تاریخی الهیات ارتدوکس یونانی که البته اکنون بسته شده، مناظر زیبا و رستوران‌های غذای دریایی از گزینه‌های پیش روی شماست.
حتی برگازآدا با خانه‌های سنتی و تاریخی، مناظر زیبا و غروبی چشم‌نواز از انتخاب‌های بعدی و قابل پیشنهاد محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط