پیشنهاد سفر به پاموکاله بعد از دیدن استانبول

استانبول بزرگ‌ترین قطب گردشگری کشور ترکیه و پرطرفدارترین شهر این کشور بین مسافران است. اما نمی‌توانیم شگفتی‌ها و دیدنی‌های سایر نقاط را به دلیل شهرت بالای این شهر نادیده بگیریم. یکی از نقاطی که حتما باید به آن سفر کنید پاموکاله است که به دلیل رنگ سفیدش به این نام یعنی قلعه پنبه‌ای شهرت یافته است.
اگر از مسافران مقصد تور استانبول هستید می‌توانید با پرواز خودتان را به دنیزلی در نزدیکی پاموکاله برسانید و دو روزی را در این منطقه و در دل طبیعت خوش بگذرانید و از سفری ترکیبی لذت ببرید.

 

 

پاموکاله چیست؟

 

 

پاموکاله چیست؟

 

 

با بیش از هزاران سال فعالیت آب‌های پر از کلسیت، حوضچه‌هایی ایجاد شده که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده است. پاموکاله به عنوان بخشی از شهر باستانی هیراپلیس از جاذبه‌های توریستی و شناخته شده ترکیه محسوب می‌شود. پاموکاله که به قلعه پنبه‌ای ترجمه می‌شود حوضچه‌های آب معدنی است که در میان رسوبات بی کربنات کلسیم رقیق ایجاد شده و منجر به تا منظره‌ای غیرمعمول و غیرواقعی پدید آید.
این حوض‌های سفید در ترکیبی منحصر به فرد با آب آبی روشن منظره‌ای بسیار زیبا و نفسگیر را خلق کرده‌اند که توصیه می‌کنیم حتما از آن بازدید کنید.

 

 

شلوغی در این منطقه

 

 

شلوغی در این منطقه

 

 

شاید تصور کنید وقتی به پاموکاله می‌روید با جایی شبیه به کویر و کاملا خلوت روبرو می‌شوید. اما کاملا در اشتباهید. شک نکنید وقتی به آنجا برسید با صدها نفر روبرو می‌شوید که قبل از شما به این منطقه رسیده‌اند. مخصوصا ماه‌های گرمی همچون جولای مردم زیادی به آن سفر می‌کنند تا زیر انوار طلایی آفتاب زیبایی‌های طبیعی‌اش را تماشا کنند.
بیشتر مردم به داخل این استخرها می‌روند. اما اگر به دنبال جایی برای عکاسی هستید به گوشه‌ای دنج‌تر بروید که اثری از شلوغی نباشد. اما اگر از ما می‌شنوید جوری برنامه ریزی کنید تا قبل از شلوغی و به محض باز شدن پاموکاله به آنجا برسید.

 

 

سبک سفر کنید و لباس حمام ببرید

 

 

 سبک سفر کنید و لباس حمام ببرید

 

 

اولین نکته که باید اشاره کنیم اینست که هیچ جایی برای نگه‌داری لوازم شده برای استفاده از استخرها وجود ندارد و این بدان معناست که باید هر چه با خود دارید را نگه دارید. بنابراین دوربین محبوب‌تان را در هتل بگذارید و لوازم ضروری را در کیسه‌های ضد آب محفوظ نگه دارید. عینک آفتابی، کرم‌های ضد آفتاب، آب و صندل چیزهایی هستند که حتما باید همراه خود داشته باشید. اگر مایل به شنا در یکی از این حوضچه‌ها هستید حتما با خودتان لباس مناسب و لباس‌های شخصی‌تان را ببرید.

 

 

با توجه به شخصیت‌تان به شهر‌های ترکیه سفر کنید

 

 

نمی‌توانید در حوضچه‌ها کفش بپوشید

 

 

نمی‌توانید در حوضچه‌ها کفش بپوشید

 

 

به خاطر رسیدن کم‌ترین آسیب به حوضچه‌های باستانی شما باید تا آنجا را پابرهنه طی کنید. بنابراین کفشی را با خودتان ببرید که به راحتی از پاهایتان خارج شود. فقط باید خیلی مراقبت کنید زیرا این استخرها به شدت صیغل خورده و لیز هستند. با وجود این که گفتیم با خودتان دوربین نبرید اما اگر کاملا مراقب قدم‌هایتان هستید و می‌توانید از لوازم‌تان مراقبت کنید هیچ مانعی برای بردن و عکاسی نخواهید داشت. زیرا کلا عکاسی در این محوطه امری راجب و محبوب توریست‌هاست. بنابراین با احتیاط کامل همچون یک توریست رفتار کنید.

 

 

آب قدرت درمانی دارد

 

 

آب قدرت درمانی دارد

 

 

آب قدرت شفابخشی دارد و یا حداقل این چیزیست که مردم محلی به آن باور دارند. گفته می‌شود که آبی که در این استخرها وجود دارد از فعالیتهای زیر زمینی و حفره‌های درونی آن گرم شده و برای انواع بیماری‌های گردش خون، گوارش و ناراحتی‌های پوستی التیام‌بخش است. حتی اگر هیچ اثری هم روی بدن‌تان نداشته باشد هم حداقل حس می‌کنید در یک اسپای لوکس مشغول استراحت هستید که خوب به قدر کافی شگفت‌انگیز است.

 

 

بهترین تورهای داخلی ترکیه برای انجام تفریحات آبی

 

 

از خرابه‌های اطراف غافل نشوید

 

 

از خرابه‌های اطراف غافل نشوید

 

 

همانطور که در ابتدای مطلب عرض کردیم پاموکاله در اطراف شهر تاریخی هیراپلیس و به عنوان بخشی از آن شناخته می‌شود. یکی از کارهایی که در کنار رفتن به پاموکاله باید انجام بدهید رفتن و بازدید از این شهر باستانی و شگفت‌انگیز است.
در اصل هیراپلیس شهری بزرگ و مشهور بوده که حالا از آن فقط خرابه‌هایش باقی مانده است که از بعضی‌هایش اصلا کسی هم دیدن نمی‌کند.
در واقع همه شلوغی سهم پاموکاله می‌شود. آمفی تئاتر این شهر متروکه به تازگی بازسازی شده و به جرات می‌توان گفت یکی از بهترین مناظریست که می‌توانید شانس دیدنش را داشته باشید. این استادیوم در کنار نکراپلیس قرار گرفته است. به علاوه موزه‌ای نیز در همان حوالی برای علاقه‌مندان به تاریخ وجود دارد تا بتوانند اطلاعات جامع‌تری به دست بیاورند. تمام وقت خود را در استخرها صرف نکنید. بازدید از خرابه‌های هیراپلیس مستزلم پرداخت ورودی‌ست اما هنوز ارزش بازدید را دارد.


پاموکاله و شهر تاریخی هیراپلیس از نقاط برجسته‌ای هستند که می‌توانید در راستای سفر به استانبول، به آنان هم دست پیدا کنید.

مطالب مرتبط