یک ماجراجویی به یادماندنی در دولفیناریوم باتومی

اگر با تور گرجستان به باتومی آمده‌اید و برای بازدید از نمایش دلفین‌ها برنامه‌ریزی می‌کنید، خوب است که زمانی را هم برای آکواریوم بزرگ باتومی در نظر بگیرید. اینجا همه چیز برای یک ماجراجویی به یاد ماندنی برای گردشگرانی که از سراسر دنیا به باتومی آمده‌اند، فراهم شده است: از نمایش اعجاب انگیز دلفین‌ها تا فرصتی برای دیدار با گونه‌های مختلف و کم‌یاب آبزیان در آکواریوم باتومی.

در این نمایش چند دقیقه‌ای پرطرفدار، با رفتارهای باورنکردنی دلفین‌ها مواجه خواهید شد که شما را کاملا غافلگیر خواهد کرد. دلفین‌ها، موجوداتی اجتماعی هستند و حس همبستگی قوی دارند تا آن‌جایی که نه تنها به دلفین‌های دیگر که بیمار یا زخمی هستند، کمک می‌کنند، بلکه به خوبی هوای گونه‌های دریایی دیگر را هم دارند.

علاوه بر این، دلفین‌ها موجودات کم نظیری هستند چراکه قابلیت آموزش‌پذیری بالایی دارند و به همین دلیل هم، پرطرفدارترین آبزیانی هستند که برای اجرای نمایش‌های گوناگون در کنار انسان‌ها، موفقیت‌های زیادی به جای گذاشته‌اند.

 

 

پارک دلفین‌ها

 

 

پارک دلفین‌ها

 

 

تصور کنید که یک ساختمان ساخته شده در سال ۱۹۷۴ ، هنوز هم مرکزی برای یکی از هیجان‌انگیزترین نمایش‌های جهان باشد. ساختمان دلفیناریوم باتومی، در سال ۱۹۷۵ افتتاح شد و در همان دوران یکی از بزرگترین محل‌های نمایش دلفین‌ها در سراسر جهان بود.

پس از بازسازی و نوسازی این مجموعه در سال ۲۰۱۱، اکنون هم این مجموعه به عنوان نماینده طراحی مدرن و تکنولوژی‌های پیشرفته برای فراهم کردن شرایط مصنوعی مناسب برای تطابق جانداران شناخته می‌شود.

 

 

یک نمایش استثنائی

 

 

batumi-dolphinarium

 

 

سالن تماشای نمایش این آکواریوم ظرفیت میزبانی ۷۰۳ تماشاگر را دارد. این دلفین‌ها با مربی‌هایی که به سه زبان انگلیسی، گرجی و روسی آن‌ها را هدایت می‌کنند، لحظه‌های سرگرم کننده‌ای را برای تماشاگران به یادگار می‌گذارند.

نمایش دلفین‌ها هر روز در سه سانس جداگانه برگزار می‌شود. نکته جالب توجه این است که در این نمایش‌ها گروه‌های سنی هم در نظر گرفته شده است، پس اطمینان داشته باشید که فرزندان‌تان هم از این برنامه لذت خواهند برد.

 

 

در تور گرجستان از تنها مسجد باتومی دیدن کنید

 

 

لمس زندگی و نوازش باهوش‌ترین آبزی

 

 

لمس زندگی و نوازش باهوش‌ترین آبزی

 

 

در این نمایش هیجان‌انگیز شما یک فرصت استثنائی خواهید داشت. اگر مایل باشید، می‌توانید با همراهی مربی دلفین‌ها به آن‌ها نزدیک شوید و با دست‌های خودتان آن‌ها را نوازش کنید.

برنامه نمایشی دلفیناریوم باتومی در حال حاضر با حضور هشت دلفین انجام می‌شود. در این نمایش کاکو (Kako)، مونیکا (Monica)، زورو (Zoro)، مایا (Maya)، بلوچی (Belucci)، نینی (Nini)، سیسی (Cici) و دخترش المپیا سی برنامه مختلف شامل رقص با حلقه‌ها، بازی با توپ، راه رفتن روی دم و بسیاری نمایش‌های دیگر را برای بینندگانی که از سراسر دنیا به گرجستان آمده‌اند، اجرا می‌کنند.

 

 

آکواریوم باتومی در همسایگی پارک دلفین‌ها

 

 

آکواریوم باتومی در همسایگی پارک دلفین‌ها

 

 

آکواریوم  باتومی، درست در مجاورت پارک دلفین‌ها قرار گرفته است. پس برای اینکه سفر ماجراجویانه‌ خود و خانواده‌تان را کامل‌تر کنید، سری هم به این آکواریوم بزنید؛ چراکه دسترسی به آن بسیار راحت و بی‌دردسر است؛ درست در نزدیکی پارک دلفین‌ها و ساحل رویایی باتومی.

با تور بازدید از آکواریوم باتومی، با حضور راهنماهای حرفه‌ای، با گونه‌های مختلف آبزیان و ماهی‌ها آشنا می‌شوید. اما حواس‌تان را جمع کنید که از تمام بخش‌های این مرکز آموزشی-تفریحی دیدار کنید.

 

 

آکواریوم باتومی در همسایگی پارک دلفین‌ها

 

 

آکواریوم باتومی، درست در کنار ساحل این شهر، چهار نمایشگاه جداگانه دارد که به شکل قلوه سنگ‌هایی بزرگ طراحی و ساخته شده‌اند. در هر کدام از این بخش‌ها، زیست گونه‌های بی‌مانندی از دریای اژه، مدیترانه، اقیانوس هند، دریای سیاه و دریای سرخ حفاظت می‌شوند.

برای بازدید از این مجموعه، باید بلیت ورودی تهیه کنید که قیمت آن بسیار اندک است. این مبلغ تا پایان سال ۲۰۱۸، تنها دو لاری بود.

 

 

تجربه سفر هوایی بر فراز باتومی با تله کابین آرگو؛ گرجستان

 

 

امکانات تکمیلی:

 

 

امکانات تکمیلی:

 

 

  • اگر بخواهید می‌توانید در این مجموعه وعده‌های غذایی، اسنک، نوشیدنی و ... خریداری کرده و نوش جان کنید.
  • اگر با فرزندان خود به این سفر آمده‌اید و نگران خستگی و بی‌تابی آن‌ها هستید، خوشحال باشید چراکه یک محل تفریحی و استراحتگاه جداگانه برای کودکان در نظر گرفته شده است.
  • امکانات رفاهی کامل و سرویس‌های بهداشتی مناسب و متعددی برای گردشگران در نظر گرفته شده که با وجود تعداد بالای گردشگران، هیچ‌وقت شما را منتظر نخواهند گذاشت.

 

 

زمان بازدید و سانس‌های نمایش

  • روزهای فعالیت:  جمعه، شنبه، یکشنبه و سه‌شنبه
  • سانس اول: ساعت چهار بعدازظهر
  • سانس دوم: ساعت هفت بعدازظهر
  • سانس سوم: ساعت ۹ شب

 

 

قیمت بلیت ورودی (تا بهار سال ۲۰۱۹)

  • بازدیدکنندگان زیر۱۶ سال: ۱۰۰ لاری
  • بازدیدکنندگان بالای ۱۶ سال: ۱۵۰ لاری

 

 

راه‌های دسترسی

 

 

راه‌های دسترسی

 

 

مجموعه پارک دلفین‌ها و آکواریوم باتومی در خیابان روستاولی قرار دارد. خیابانی که به تنهایی می‌تواند به عنوان یک جاذبه گردشگری شناخته شود. برای رسیدن به این خیابان هم می‌توانید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و هم با ون‌های گردشگری تورهای یک‌روزه خودتان را به این مجموعه برسانید.

مطالب مرتبط