۶ ساحل با منظره‌های رویایی در ساموئی

کوه سامویی یکی از زیباترین جزایر دنیاست که با تور تایلند به آنجا می‌رسید این جزیره با ظاهری بهشت‌گونه گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. این جزیره فوق‌العاده با داشتن سواحل سفید و نرم، آبی نیلگون و آرام آب و هوایی به غایت مطبوع یکی از جاهایی است که باید دست کم یک‌بار در طول عمرتان به آن سفر کنید. این جزیره بزرگ به شما انتخاب‌های خوبی برای محل اقامت خواهد داد. همچنین شناخت سواحل آن به شما امکان یک فرار فوق‌العاده از زندگی روزمره و شلوغی جمعیت به مناظری رویایی را هدیه می‌کند. در نزدیکی این سواحل اقامتگاه‌ها، ویلاها و خانه‌های ییلاقی زیادی وجود دارند که ما در این مقاله به معرفی بهترین سواحل این جزیره خواهیم پرداخت.

 

 

۱- ساحل چاونگ

 

 

ساحل چاونگ

 

 

یکی از شلوغ‌ترین، توریستی‌ترین و جوان پسندترین سواحل سامویی، ساحل چاونگ است که میزبان رستوران‌ها و بارهای زیادی بوده که در فاصله ۲۰ دقیقه‌ای از فرودگاه با ماشین قرار گرفته است. چاونگ ساحلی به طول ۷ کیلومتر داشته و مملو از تفریحات شبانه، بارها، و امکانات ساحلی است. از همین رو رنج سنی گردشگران این ساحل را جوانان تشکیل می‌دهند. همچنین انواع اقامتگاه‌ها، ویلاها و چند هتل مهم در این منطقه واقع شده است. اگر به دنبال چیزی خصوصی‌تر هستید می‌توانید از ویلاهای اجاره‌ای واقع در این ساحل نیز استفاده کنید. Ark Bar یکی از جذاب‌ترین مکان‌ها برای گردشگران و مخصوصا جوانان در این ساحل است. به طور خلاصه چاونگ یک ساحل تمام عیار با کلیه امکانات و تفریحاتی است که می‌توانید در سامویی انتطارش را داشته باشید.

 

 

۲- ساحل لامایی

 

 

ساحل لامایی

 

 

بعد از چاونگ دومین ساحل محبوب و شلوغ سامویی را لامایی به خود اختصاص داده است. لامایی از چاونگ آرام‌تر بوده و در فاصله نیم ساعتی از آن واقع شده است. این ساحل پر از انواع رستوران‌ها، غرفه‌های غذا و بار بوده و طیف وسیعی از اقامتگاه‌های مقرون به صرفه را به بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهد. یکی از بهترین فعالیت‌های که می‌توانید در طول روز و در ساحل آرام آن انجام دهید قدم‌زنی است. شما می‌توانید بدون اینکه تنی به آب بزنید  در امتداد ساحل به همراه همسرتان قدم‌زنی کرده و از زیبایی طبیعی منطقه لذت ببرید. در شب این ساحل رنگ و لعابی تازه گرفته و موسیقی و پایکوبی برقرار می‌شود. بنابراین اگر تصمیم دارید بدون اینکه وارد شهر شوید از ساحلی آرام با جنب و جوش و امکاناتی مناسب بهره ببرید، لامایی جایی است که باید در آن اقامت کنید.

 

 

محبوب‌ترین غذاهای تایلند که باید آن‌ها را امتحان کنید

 

 

۳- ساحل بوفوت

 

 

ساحل بوفوت

 

 

این ساحل آرام که در ۲۰ دقیقه‌ای فرودگاه واقع شده، به خاطر خانه‌های روستایی‌اش شهرت دارد. بوفوت به طول ۲ کیلومتر، ساحل کوچک و آرامی‌‌ست که فعالیت اصلی این مردم نیز به ماهی‌گیری اختصاص یافته است. امروزه شما تعداد بسیار زیادی از هتل بوتیک‌ها، رستوران‌ها و فعالیت‌های ورزشی آب را در این مکان خواهید یافت. این منطقه بسیار آرام یکی از بهترین نقاط برای لذت بردن از آرامش کوه سامویی بوده که می‌تواند برای یک سفر رمانتیک و دونفره مکانی بی‌نظیر باشد. ساحل این منطقه زرد و درخشان بوده و انواع تفریحات دریایی نظیر تورهای قایقرانی، جت اسکی، پارک دریایی آنگتونگ، ویک برد، فلای برد و غواصی را در خود جای داده است.

 

 

۴- ساحل لیپا نوی

 

 

ساحل لیپا نوی

 

 

ساحل لیپا نوی که در نزدیکی اسکله کشتی واقع شده یک ساعت با فرودگاه فاصله داشته و محلی بسیار آرام برای افرادی شناخته می‌شود که به دنبال انزوا و آرامش هستند. ساحل این منطقه سفید و نرم و درخشان بوده و آبی آب‌هایش در کنار محیط سبز جنگلی جلوه‌ای فوق‌العاده دارد. این ساحل آرام با صدای طبیعت می‌تواند برای مدتی شما را به خلسه برده و طعم واقعی استراحت را به شما نشان دهد. در لیپا نوی غذاخوری‌های کوچک و کم تعدادی وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. یکی از معروف‌ترین مکان‌های این ساحل که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند Retro Bar است که به نوشیدنی‌های میوه‌ایش شهرت دارد. به غیر از ساحل آرام و زیبایش، لیپا نوی در قسمت غربی واقع شده و غروب بسیار مسحورکننده و دل‌انگیزی را به خود می‌بیند. شما می‌توانید همراه همسرتان ضمن قدم‌زنی در ساحل به تماشای غروب آفتاب بنشینید.

 

 

۵- ساحل مائنام

 

 

ساحل مائنام

 

 

این ساحل یکی از بهترین مناطق برای اقامتگاه‌های مقرون به صرفه و همچنین هتل‌های ۵ ستاره لاکچری است که برای تمام بودجه‌ها چیزی در چنته دارد. همچنین این ساحل دارای غذاخوری و رستوران‌های متعددی است که ضمن غذا، مناظر زیبایی را مقابل شما قرار می‌دهند. مائنام با ساحل زردفام ۵ کیلومتری‌اش مناطق متعددی، مناسب شنا را در خود جای داده که می‌توانید اوقات فوق‌العاده‌ای را در آن تجربه کنید. همچنین خانه‌های ییلاقی روستایی نیز وجود دارد که می‌توانید برای اقامت یکی از آن‌ها را اجاره کنید. این ساحل برای افرادی که می‌خواهند تعطیلاتی آرام را بگذرانند محلی مناسب است. مائنام در فاصله نیم ساعته با ماشین، از فرودگاه قرار گرفته است.

 

 

۶- ساحل تنگ کروت

 

 

ساحل تنگ کروت

 

 

تنگ کروت یکی از سواحل جنوب غربی کوه سامویی است که به محیط آرام و دل‌انگیزش در بین گردشگران شناخته می‌شود. این ساحل امکانات بسیار خوبی برای افرادی که می‌خواهند از محیط پر مشغله روزمره دور شوند، دارد. تنگ کروت یکی از جاهایی است که به طور واضح می‌توانید شاهد جزر و مد دریا باشید. این ساحل یکی از زیباترین مناطق جزیره سامویی تلقی می‌شود که تلفیقی از منظره دریا و صخره‌ها را به شما تقدیم می‌کند. با این که تنگ کروت به عنوان یک ساحل آرام و منزوی شناخته می‌شود اما دارای رستوران‌های بسیار خوبی نیز هست.

مطالب مرتبط