راهنمای گردش ۴۸ ساعته در لنکاوی مالزی

لنکاوی با داشتن سواحل ماسه سفید و آب‌های شفاف یکی از مقاصد بسیار محبوب در جنوب شرقی آسیاست که به خاطر هوای گرمسیری‌اش تقریبا در تمام سال میزبان مسافران کنجکاو است. با این همه خیلی از مردمی که برای دیدن لنکاوی می‌روند برنامه بازدید از نقاط دیگر بالاخص کوالالامپور را هم دارند. بنابراین بسیاری از این توریست‌ها فقط برای دو سه روز در لنکاوی می‌مانند. بنابراین ما تصمیم گرفتیم راهنمای ۴۸ ساعته برای بهترین گردش در این جزیره را به شما ارائه دهیم.

 

 

روز اول:

 

 

در طبیعت لنکاوی جستجو کنید

 

 

در طبیعت لنکاوی جستجو کنید

 

 

روز اول در لنکاوی بهانه خوبی برای گردش در طبیعت زیبا و سرسبز جزیره بوده و شما می‌توانید از بین چندین گزینه مختلف به دلخواه دنبال یکی از آن‌ها بروید. در اینجا دو گزینه وجود دارد. به گردش در جنگل مانگروی رودخانه کیلیم بروید. یا سوار تله کابین لنکاوی بشوید و در طول پل آسمان قدم بزنید و به سمت هفت آبشار (Telaga Tujuh) صعود کنید.

 

 

در کروز رودخانه کیلیم شرکت کنید

 

 

در کروز رودخانه کیلیم شرکت کنید

 

 

پارک طبیعی کیلیم منطقه وسیعی را در قسمت شمال شرق لنکاوی زیر پوشش خود در آورده است. در این کروز شما از دالان‌های پرپیچ و خم جنگل مانگرو عبور می‌کنید و به سمت سواحل پنهانی زیبا می‌روید. شما در این کروز نه فقط از دیدن مناظر زیبا و شگفت‌انگیز لذت خواهید برد بلکه می‌توانید شاهد مجموعه‌ای از حیوانات حیات وحش مثل عقاب‌ها، میمون‌ها، ماهی‌ها و حتی انواع بادبادک‌ها باشید. بیشتر این تورها شامل ناهار در رستورانی شناور می‌شوند و بعد به سمت غار سنگ آهنکی بت (خفاش) می‌روند تا از تشکیلات سنگی دیدن کنند. در بیشتر موارد شما ساعت ۹:۳۰ حرکت کرده و حدودا تا ۳ بعد از ظهر باز خواهید گشت.

 

 

بهترین بوتیک هتل‌های لنکاوی برای اقامتی راحت

 

 

تله کابین لنکاوی و هفت آبشار

 

 

langkawi-cable-car

 

 

اگر خیلی با قایق‌سواری در کیلیم موافق نیستید می‌توانید با پیاده‌روی صبحگاهی به سمت تله‌ کابین لنکاوی رفته و بعد برای دیدن هفت آبشار از دامنه کوهستانی بالا بروید. سعی کنید صبح تا ساعت ۹:۳۰ خودتان را به روستای اورینتال برسانید تا بتوانید به موقع سوار تله کابین شوید.
شما در این سواری تا ارتفاع ۷۰۸ متری از سطح زمین بالا می‌روید و می‌توانید مناظر به شدت زیبا و درخشانی از قله کوه ماچینچانگ را شاهد باشید در حالی که جنگل‌های سرسبز زیر پاهایتان پهن شده‌اند. با یک هزینه اضافی زیر یکی از آلاچیق‌های پل آسمان استراحت کرده و سپس به روستا برگردید. از آنجا علائم را به سمت هفت آبشار دنبال کنید. بعد از یک صعود ۴۵ دقیقه تا یک ساعتی به این آبشار زیبا و جنگلی خواهید رسید.

 

 

عصر: غروب را در پانتای سنانگ سر کنید

 

 

cenang-sunset

 

 

بعد از یک روز فعالیت سنگین و فشرده به پانتای سنانگ برگردید و خودتان در در رستوران‌های متنوع و کافه‌های خط ساحلی غرق کنید. شما می‌توانید طیفی از انواع غذاهای محلی، آسیایی و بین‌المللی را در این منطقه پیدا کنید. در پایان روز می‌توانید از غذاهای محلی همراه با نوشیدنی‌های باکیفیت لذت ببرید و به تماشای غروبی زیبا و صورتی بنشینید. بهتر است خیلی شب را تا دیر وقت بیرون نباشید. زیرا روز دوم این گردش ۴۸ ساعته بسیار مهم است.

 

 

۷ ساحل اختصاصی در لنکاوی برای ثبت زیباترین خاطرات

 

 

روز دوم

 

 

به ماجراجویی در اطراف لنکاوی بروید

 

 

waterfalls-langkawi

 

 

بهترین راه برای استفاده بهینه از روز دوم رفتن به سفر کوتاه جاده‌ای است. شما می‌توانید با اجاره موتور سیکلت و یا ماشین حدود ۶۰ کیلومتر از لنکاوی را کاوش کنید. صبح را زود شروع کرده و برای اجاره وسیله نقلیه اقدام کنید.

 

 

صبح: قسمت غربی لنکاوی را بگردید

 

 

صبح: قسمت غربی لنکاوی را بگردید

 

 

مسیرتان را از پانتای سنانگ شروع کرده و جاده شمالی را در امتداد ساحل به سمت فرودگاه ادامه دهید. در این جاده، مسیر انحرافی به سمت Kampong Padang Mat Sirat برای دیدن مکان‌های تاریخی براس ترباکار و یا زمین‌های برنج سوخته را پیش بگیرید. این زمین‌ها در اوایل قرن ۱۹ام و در جنگ با سیامی‌ها توسط مردم محلی سوزانده شد تا از پیش‌روی آنان به سمت روستاها جلوگیری شود. در طول جاده کمپنگ کُک ادامه دهید و در نزدیکی پل آسمان توقف کرده و از تماشای مناظر زیبای بندرگاه تلاگا و پانتای کوک لذت ببرید. در حدود ۵ کیلومتر در جالان تلوک یو پیش بروید و بعد به سمت چپ بپیچید و به مزرعه کروکدیل در پانتای تنگکوراک بروید.

 

 

۷ ساحل اختصاصی در لنکاوی برای ثبت زیباترین خاطرات

 

 

عصر: شمال لنکاوی را بگردید

 

 

صبح: قسمت غربی لنکاوی را بگردید

 

 

حالا به جالان تلوک یو برگردید و حدود ۸ کیلومتر به سمت ساحل تلوک یو برانید. مجتمع صنایع دستی لنکاوی ارزش این را دارد که فقط نیم ساعت از زمان‌تان را برای بازدید از آن اختصاص دهید قبل از این که به پانتای هیتام و ساحل آن برسید. بعد از قدم زدن در ساحل هیتام برای کاوش در بازارهای محلی اقدام کنید و چیزی برای ناهار بخورید. سپس به سمت ساحل بی‌نظیر تانجونگ رهو بروید.

 

 

غروب: به ساحل پانتای سنانگ برگردید

 

 

 

 

در مسیر بازگشت از تماشای روستاهای سنتی لذت ببرید و برای بچه‌ها دست تکان دهید. مانند شب قبل به ساحل بروید و تماشای غروب خورشید را با نوشیدنی‌های فوق‌العاده در کافه‌ها و رستوران‌های سنانگ جشن بگیرید و از پایان این گردش دو روزه لذت ببرید.

مطالب مرتبط