دانستنی‌های جذاب روسی که شما را مسافر مسکو می‌کند!

وقتی مسافر تور روسیه می‌شوید، به شهر مسکو بزرگ‌ترین شهر تاریخی، فرهنگی و اداری در کل ایالات روسیه می‌رسید. این شهر که پایتخت وسیع‌ترین کشور زمین است، از جوی پر جنب و جوش، شلوغ و مرموز با محله‌های تاریخی و جاذبه‌های پنهانی در آن‌ها است. به طور کلی خیابان‌های مسکو پرترافیک بوده و تردد در آن‌ها قدری مشکل است و آنجایی که شرایط آب و هوایی آن از سرد تا گرم متغیر است، پیش‌بینی شرایط هوایی نیز قدری مشکل خواهد بود. با اینهمه دلایل زیادی وجود دارد که مسکو را در فهرست شهرهایی قرار دهد که باید حداقل یکبار در طول عمر خود از آن بازدید کنید.

 

۱-  معماری سنتی مسکو

 

 

معماری سنتی مسکو

 

 

لازم نیست یک معمار یا از عاشقان معماری باشید تا مسحور زیبایی این شهر گردید. مسکو که از زمان شوروی سابق پایتخت روسیه بوده، دارای خیابان‌ها و محله‌های تاریخی چشم‌نوازی است که به خاطر سبک معماری سنتی ساختمان‌هایشان از شهرت فراوانی برخوردارند. در حین گشت و گذار در بین خیابان‌های این شهر، می‌توانید سبک‌های مختلف معماری زمان شوروی سابق و روسیه مدرن را تماشا کرده و عکس‌های بسیار جذابی تهیه کنید.

 

 

دلنشین‌ترین هتل‌ها برای اقامت خانوادگی در مسکو

 

۲- سالن‌های تاتر مسکو

 

 

سالن‌های تئاتر در مسکو

 

 

شاید اسم بلشوی را دست کم یکباری شنیده باشید. مخصوصا طرفداران تاتر از سر تا سر دنیا در این ایام به مسکو سفر می‌کنند تا شاهد برگزاری تاترهای مختلف باشند. فصل تاتر که هر ساله در مهر ماه برگزار می‌شود گزینه‌های زیادی را برای عصرهای شما پیشکش می‌کند تا ضمن پر کردن وقت شما، ساعاتی هنری را به شما ارائه کند. از مشهورترین ژانرهایی که در دنیا زبان‌زد هستند می‌توان به درام‌ها و کمدی‌ها، اپرا و باله، و همچنین سبک‌های معاصر اشاره کرد.

 

 

۳- گالری‌های هنری و موزه‌های مسکو

 

 

گالری‌های هنری و موزه‌های مسکو

 

 

مسکو را یک شهر هنری می‌دانند که در آن پر شده از گالری‌های هنری فراوان، موزه‌های متعدد، مراکز هنری و عکاسی مدرن و همچنین سالن‌های کارگاهی هنری، مغازه‌ها و غرفه‌های هنری گوناگون است. بسیاری از این نقاط دیدنی به بازدیدکنندگان خود مجموعه‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهد. در طی سفر به این شهر می‌توانید به گالری‌های متعدد، رویدادهای هنری و نمایشگاه‌های ماهانه‌ای که برگزار می‌شود سری بزنید. البته اگر عاشق ادبیات روسی هستید، دیدنی‌ های مسکو را از دست ندهید. بنابراین اگر از هواداران وقایع هنری و فرهنگی باشید مسکو یکی از محبوب‌ترین نقاط گردشی شما خواهد بود.

 

۴-  طبیعت و پارک‌های مسکو

 

 

طبیعت و پارک‌های مسکو

 

 

مسکو میزبان پارک‌های متعدد همراه با انواع گونه‌های گیاهان زینتی، نارنجستان‌ها و مکان‌هایی با تعداد زیاد گیاهان محلی و درختان است. این طبیعت زیبا همراه با مکان‌های تفریحی باعث شده تا امکانات گردشی فراوانی برای گردشگذها و مردم بومی فراهم شود تا اوغات فراغت خود را با عزیزان‌شان در این مکان‌ها سر کنند. شما هم می‌توانید ضمن سر زدن به موزه‌ها و گالری‌ها عصر خود را در یکی از پارک‌های آن بگذرانید.

 

 

۵- کلیساهای ارتدکس در مسکو

 

 

کلیساهای ارتدکس در مسکو

 

 

سطح مسکو از حدود ۸۳۰ کلیسای ارتدکس، صومعه‌ها و دیگر کلیساها پوشیده شده است. شما می‌توانید هر کدام از آن‌ها را که به نوبه خود شاهکار هنری محسوب می‌شوند، در گوشه و کنار این شهر مشاهده کنید. بیشتر این مکان‌های مذهبی روزانه بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند. جدا از معماری منحصر به فرد، داخل این کلیساها از نقاشی‌های مذهبی مقدسین ارتدکس پر شده است. این کلیساها ضمن ارائه زاویه‌های هنری جذاب شما را با اعصار مذهبی گذشته این مردم نیز آشنا می‌کنند.

 

۸ مسجد دیدنی جهان از ایران تا روسیه!

 

۶- منظره شهری زیبای مسکو

 

 

منظره شهری زیبای مسکو

 

 

مسکو دارای نقاط دیدنی زیاد و مشهوری است که مناظر زیبایی از شهر را پیش‌روی شما می‌کشد. یکی از محبوب‌ترین و پربازدید‌ترین جاهای که می‌توانید نمایی زیبا از شهر را تماشا کنید Federation Tower است که در مطقه تجاری مسکو واقع شده است. این برج که تنها یکی از جاذبه‌های دیدنی مسکو را شامل می‌شود به شما امکان تماشای غروب دل‌انگیز آفتاب و همچنین نمایی شگرف از منظره بالای شهر را پیشکش می‌کند. شما می‌توانید عکس‌های فوق‌العاده‌ای از نمای این مکان تهیه کرده و به اینستاگرام خود جلوه‌ای بی‌نظیر ببخشید. ما بازدید از چنین جاهایی را به شدت توصیه می‌کنیم.

 

 بهترین غروب‌های دنیا را در اینجا عکاسی کنید

 

۷- غذاهای روسی در مسکو

 

 

غذاهای روسی در مسکو

 

 

روسیه همواره به دلیل وسعت زیاد خود میزبان اقوام زیاد و مختلفی بوده که هر کدام از آن‌ها فرهنگ‌های کوچک خودشان را داشته‌اند. چه قبل از فروپاشی شوروی چه بعد از آن، مسکو به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شهرهای آن فرهنگ‌ها و غذاهای سنتی متعددی را در خود جمع‌آوری کرده است. روسیه به بازدیدکنندگان خود انواع مختلفی از غذاهای سنتی ارائه می‌دهد که بعضی از آن‌ها شاهکارهای واقعی آشپزی محسوب می‌شوند. شما می‌توانید در مسکو رستوران‌هایی با غذاهای ملی را در طیف وسیعی از قیمت‌های مناسب تا ستاره‌دار میشلین پیدا کرده و از طعم و بوی منحصر به فرد آن لذت ببرید. این رستوران‌ها می‌توانند به شما خاطره‌ای تکرار نشدنی را ارائه دهند.

 

 

۸- تفریحات شبانه در مسکو

 

 

تفریحات شبانه در مسکو

 

 

"مسکو هیچ وقت نمی خوابد!" محلی‌ها در مورد شهرشان چنین صحبت می‌کنند و از هر نظر که به این موضوع نگاه کنید، پر بیراه نگفته‌اند. زندگی شبانه و تفریحات متنوعی که برای همه‌ی افراد با هر سلیقه‌ای بنا شده است، باعث می‌شود شب‌های مسکو نیز از زرق و برق و شلوغی روزهایش بی‌بهره نباشد و تا صبح شهر زنده نگه داشته شده مردم به تفریح و خوش‌گذرانی مشغول شوند. از مراکز مختلف شاد و آواز خوانی تا محل‌های متنوعی که خانواده‌ها می‌توانند به بازی‌هایی همچون بولینگ و کارائوکه بپردازند همه چیز در این شهر با شکوه برپاست. کافی‌ست انتخابی درست کنید تا همه چیز بر وفق مراد شما پیش رود.

مطالب مرتبط