راهنمای جامع فرودگاه شهر تفلیس؛ گرجستان

برای تفریح با تور گرجستان رفته باشید به تفلیس یا اینکه برای انجام امور کاری به این شهر سفر کرده باشید، ابتدا باید وارد فرودگاه بین‌المللی این شهر شوید. فرودگاه اصلی گرجستان که یکی از معدود فرودگاه‌های بین‌المللی این شهر محسوب می‌شود و ما امروز می‌خواهیم مروری بر امکانات و بخش‌های مختلف این فرودگاه داشته باشیم.

 

 

فرودگاه بین‌المللی تفلیس

 

 

فرودگاه بین‌المللی تفلیس

 

 

این فرودگاه نسبتا کوچک تنها دارای یک ترمینال بوده و همانطور که از اسمش پیداست، فرودگاه در پایتخت گرجستان، شهر تفلیس است. فرودگاهی دارای اینترنت رایگان بی‌سیم، هتل‌هایی در اطرافش و امکاناتی عمومی که عموما در فرودگاه‌های مختلف شاهد آن‌ها هستید.
در این فرودگاه فروشگاه‌ها و رستوران‌های ۲۴ ساعته نیز وجود دارد و امکانات عمومی همچون سرویس بهداشتی و صندوق امانات نیز برایش در نظر گرفته شده است.

 

 

چه انتظاری از این فرودگاه داشته باشید؟

 

 

چه انتظاری از این فرودگاه داشته باشید؟

 

 

این فرودگاه را با اسم " فرودگاه بین‌المللی شوتا روستاولی" می‌شناسند. نظرات در مورد این فرودگاه عموما متوسط بوده و با اینکه آن را از نظر امنیت و امکانات در استانداردهای روز دنیا محسوب می‌کنند، اما در همان حد استاندارد باقی مانده و خیلی چیز خاصی نداشته تا از آن تعریف کنند. این فرودگاه بعد از یکی از فرودگاه‌های روسیه، بزرگ‌ترین فرودگاه اروپای شرقی محسوب می‌شود و بسیاری از کشورها از و به این فرودگاه پرواز دارند. نکاتی در مورد آن وجود دارد که به صورت لیست‌وار ابتدا آن‌ها را مرور کنیم:

  • فرودگاه بین‌المللی شوتا روستاولی یک فرودگاه تک ترمیناله کوچک و ۲۴ ساعته است که فروشگاه‌ها و غذاخوری‌های ۲۴ ساعته دارد.
  • اینترنت رایگان فرودگاه در دسترس عموم قرار داشته و سرعت مطلوبی دارد
  • مسافران پرواز اکونومیک، می‌توانند با پرداخت پول از محل استراحت مسافرین بیزینیس و فرست کلاس استفاده کنند.
  • جایی برای خوابیدن در فرودگاه تعبیه نشده و برای خوابیدن باید به هتل‌های نزدیک به فرودگاه استفاده کنید.

 

 

restaurant

 

 

 

مکان‌هایی برای خوردن لیمونادهای خنک در تابستان‌های تفلیس

 

هتل‌های نزدیک به فرودگاه

 

 

hotel

 

 

اگر به هر دلیلی نیاز داشتید که از هتلی در نزدیکی فرودگاه استفاده کنید و چند ساعتی در آن‌ها به استراحت بپردازید، گزینه‌های زیر هتل‌های خوب و نزدیک به فرودگاه هستند.

 

 

Eurolux Hotel:  این هتل ۷٫۵ مایل از فرودگاه فاصله ، ترانسفر فرودگاهی از طریق هتل قابل انجام بوده که به ازای هر طرف ۱۵ دلار هزینه دارد، سه ستاره با طراحی زیبای داخلی، حداقل هزینه ۱۸ دلار به ازای هر اتاق

Noah's Ark: این هتل ۶٫۵ مایل از فرودگاه فاصله دارد، ترانسفر تنها از طریق تاکسی یا دیگر وسایل نقلیه عمومی قابل انجام است، هتل دو ستاره ساده با امکانات حداقلی، حداقل هزینه ۱۳ دلار

Hotel Sali: این هتل ۹ مایل از فرودگاه فاصله دارد، ترانسفر تنها از طریق تاکسی یا دیگر وسایل نقلیه عمومی قابل انجام است، هتل سه ستاره خوب با طراحی زیبا و امکانات رفاهی متوسط، حداقل هزینه ۳۰ دلار

 

 

دیگر امکانات فرودگاه که در اختیار مسافران قرار می‌گیرد

 

 

دستگاه‌های ATM: دستگاه‌های ATM در چند بخش از سالن انتظار قرار گرفته‌اند.

اتاق نگهداری از کودکان: این اتاق در سالن ورودی و جایی که چمدان‌ها را تحویل می‌گیرید قرار دارد.

دفتر تبدیل ارز: ۹ دفتر برای این کار در بخش‌های مختلف قرار گرفته که بر اساس ساعات پروازی دفاتر باز می‌شوند.

 

 

shop

 

 

سه فروشگاه، یکی به صورت ۲۴ ساعته و دو فروشگاه بر اساس ساعات پرواز در سالن فعالیت می‌کنند.

رستوران و کافه برای صرف غذا و نوشیدنی به صورت ۲۴ ساعته و یا بر طبق جدول پروازها در فرودگاه سرویس می‌دهند.

صندوق امانات: این بخش در سالن انتظار قرار گرفته و به صورت ۲۴ ساعته فعال است. برای ساک‌های کوچک باید ۱۰ لاری و برای ساک‌ها و چمدان‌های بزرگ باید ۲۰ لاری تا ۲۴ ساعت نگهداری باید پرداخت نمایید.

بخشی هم برای شارژ موبایل، بسته بندی و مرکز خدمات درمانی از دیگر امکانات این فرودگاه محسوب می‌شود.

 

 

معرفی بهترین رستورانهای متسختا؛ گرجستان

 

 

راه‌های رفت و آمد به فرودگاه

 

 

taxi

 

 

کرایه ماشین

کرایه ماشین در گرجستان ساده و ارزان است و اگر به صورت خانوادگی به تفلیس سفر کرده‌اید و قصد دارید چند روزی باقی بمانید و البته امکان اجاره ماشین را دارید، حتما این کار را انجام دهید.

 

 

اتوبوس

خط ۳۷ اتوبوس شهری از مرکز تفلیس تا فرودگاه کشیده شده است. اتوبوس‌های این مسیر به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می‌کنند و می‌توانید با پرداخ نیم لاری در هر زمان از شبانه‌روز از آن‌ها استفاده کنید.

 

 

تاکسی

بیرون از سالن انتظار، تاکسی‌های شهری برای به خدمت گرفتن آماده هستند. تاکسی گران‌ترین راه رفت و آمد به شهر است و تا مرکز شهر بین ۳۰ تا ۵۰ لاری بسته به مقصد برای شما هزینه خواهد داشت.

 

 

قطار

قطارها روشی راحت، ارزان و بسیار خوب برای رفت و آمد به حساب می‌آیند، با این حال مشکل تعداد دفعاتی است که این قطارها از فرودگاه به سیستم قطار شهری حرکت دارند که با توجه به کم بودن تعداد آن‌ها اگر به موقع به فرودگاه برسید می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

مطالب مرتبط