فعالیت‌های هیجان‌انگیزی که آدرنالین خون شما را در گرجستان بالا می‌برند

گرجستان کشوری کوهستانی و زیبا با دشت‌های سرسبز است که این سال‌ها تور گرجستان به طور چشمگیری به یکی از مقاصد پرطرفدار تبدیل شده است. پیشرفت گردشگری در این کشور زمینه‌یاز فعالیت‌های متنوع و جذابی شده که حالا نه فقط مسافرت‌های خانوادگی بلکه سفرهای ماجراجویی نیز  در این کشور انجام می‌گیرد. آیا اهل ماجراجویی هستید و یا اصلا می‌دانستید گرجستان چه فعالیت‌هایی را برای شما تدارک می‌بیند؟ اگر به دنبال سفری به یادماندنی هستید این مطلب را دنبال کنید.

 

 

تجربه زیپ‌لاین در باغ گیاه‌شناسی تفلیس

 

 

تجربه زیپ‌لاین در باغ گیاه‌شناسی تفلیس

 

 

زیپ‌لاین در تفلیس یکی از فعالیت‌های نسبتا جدید است که در باغ گیاه‌شناسی قرار دارد. کم‌تر مسافری هست که قبل از رسیدن به این شهر انتظار تجربه زیپ‌لاین را داشته باشد. اما ما از قبل به شما وعده زیپ‌لاینی هیجان‌انگیز را در باغ گیاه‌شناسی می‌دهیم که به واسطه کابلی ۲۷۰ متری در ارتفاع ۳۰ متر از زمین می‌توانید بین زمین و هوا معلق شوید. شما در این طیپ‌لاین فرصت تماشای مصافت بین باغ و قلعه ناریکالا را از زاویه‌ای متفاوت خواهید داشت. این مصافت در دو حالت سریع و آهسته پیموده می‌شود که انتخاب آن به میل شماست.

آدرس: National Botanical Garden of Tbilisi, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322724306

 

 

به کلاس آموزش تیراندازی بروید

 

 

به کلاس آموزش تیراندازی بروید

 

 

اسلحه‌فروشی Global Arms در خیابان گامرکلی قرار گرفته به جز عرضه اسلحه زمین تیراندازی هم برای علاقه‌مندان به تجربه این ورزش ارائه می‌دهد. تمامی نکات ایمنی از جمله ارائه گوش‌گیر و عینک رعایت می‌شود و شما می‌توانید در بین یکی از سه جایگاه بایستید و با سه مدل اسلحه مختلف به هدف‌گیری بپردازید. در واقع شما می‌توانید ده هدف کاغذی را که در فاصله ۱۸ متری از شما قرار داده شده‌اند هدف‌گیری کنید. به علاوه اگر از تیراندازی خود راضی بودید می‌توانید هدف کاغذی‌تان را به عنوان یادگاری با خود ببرید.

 

 

سفر ارزان به تفلیس با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی

 

 

به مسابقه سرعت در روستاوی بروید

 

 

به مسابقه سرعت در روستاوی بروید

 

 

موتورپارک بین‌المللی روستاوی یکی از نقاط هیجان‌انگیزی است که به شما فرصت گاز دادن و راندن در پیستی مسابقه‌ای را میدهد. این پارک در فاصله ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر واقع شده و در مسیری ۴٫۱ کیلومتری به شما امکان رانندگی فرمول آلفا، ماشین‌های قدیمی، فرمول تاکسی، و ماشین‌های پرشی را می‌دهد. با این همه اگر این‌ها در سلیقه شما نمی‌گنجند می‌توانید در یک مسابقه رانندگی معمولی شرکت کنید. معمولا زوج‌های جوان، گروه‌های دوستانه و نوجوانان عاشق این پارک می‌شوند.

آدرس: Rustavi International Motorpark, Rustavi, Georgia

 

 

در یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا برانید

 

 

در یکی از خطرناک‌ترین جاده‌های دنیا برانید

 

 

جاده Abano Pass مسیری کوهستانی در ارتفاع است که به منطقه توشتی می‌رود. با وجود تمامی خطرات و مسیر پر پیچ و خمش بیشترین عبور و مرور را در منطقه قفقاز به خود می‌بیند. البته گذر از این مسیر تنها با وسایل نقلیه چهار چرخ مسیر می‌باشد. شما با رد شدن از این جاده هیجان‌انگیز و مرتفع می‌توانید به راحتی ترشح آدرنالین را درون خون‌تان احساس کنید. به علاوه  شرایط آب و هوا در ارتفاع می‌تواند بر حساس‌تر شدن رانندگی شما تاثیر مستقیم بگذارد. به طوری که بارش باران و لغزندگی جاده باعث شود تا شما زمان بیشتری را نسبت به جاده‌های آسفالته صرف پیمودن راه کنید.

آدرس: Abano Pass, Georgia

 

 

راهنمای جامع فرودگاه شهر تفلیس؛ گرجستان

 

 

در گودائوری اسکی کنید

 

 

در گودائوری اسکی کنید

 

 

هلی‌اسکی یکی از فعالیت‌های نسبتا جدید در گرجستان است که می‌توانید با هلیگوپتر به ارتفاعات کوه رفته و از بالا به سمت پایین اسکی کنید. به علاوه اقامتگاه Gudauri ski یکی از بهترین نقاط گرجستان برای تجربه این ورزش جذاب محسوب می‌شود. شما می‌توانید با هلیکوپتر از دامنه‌های برفی دست نخورده و صاف بالا بروید و از تماشای منظره لذت ببرید. سپس از بالا روی سطوح برفی صیغلی به سمت پایین سر بخورید و از شیب دامنه لذت ببرید. در مقایسه با شهرهای اروپایی مه هلی‌اسکی ارائه می‌دهند، گودائوری مقصدی ارزان و مقرون به صرفه برای مبتدیان و اسکی‌بازان حرفه‌ایی و اسنوبرد سواران شناخته می‌شود.

آدرس: Gudauri, Georgia

 

 

بر فراز دریای سیاه پاراسل سواری کنید

 

 

بر فراز دریای سیاه پاراسل سواری کنید

 

 

پاراسلینگ یکی از فعالیت‌های دوست داشتنی و هیجان‌انگیز مرسوم در نقاط ساحلی است که حتما در شمال و جنوب ایران به کرات دیده‌اید. اگر تا کنون پاراسل سواری را تجربه نکرده‌اید شاید حاشیه دریای سیاه شما را به شوق بیاورد و بخواهید و این تجربه هیجان‌انگیز را در دفتر زندگی‌تان به ثبت برسانید. شما از روی عرشه کشتی با استفاده از چتر به پرواز در خواهید آمد در حالی که با یک سیم به قایق وصل هستید. بلند شدن و فرود به آرامی انجام می‌گیرد اما لحظات پرواز بر بالای دریا به شدت هیجان‌انگیز و به یاد ماندنی است.

مطالب مرتبط