محبوب‌ترین گردش آبی در کرابی؛ معرفی تور چهار جزیره

با اینکه بانکوک جاذبه‌های زیادی دارد اما هر کسی که تور تایلند را برای سفر تصور می‌کند، فکرش به سمت جزایر و سواحل عالی می‌رود. با این همه سواحل معروف کرابی همچون آئو نانگ اگر چه بسیار جذاب هستند و آب درخشان و مناظر زیبایی دارند، با این حال هنوز هم می‌توان کمی بیشتر پیش رفت و مکان‌های قشنگ‌تری را دید. یکی از این راه‌ها رفتن به تورهای معروف چهار جزیره است که در کرابی بسیار طرفدار دارد.

این تور گردشی به وسیله قایق‌های بلند معروف به longtail انجام می‌شود و در آن شما از ساحل آئو نانگ سوار قایق می‌شوید و با هزینه‌ای حدودا ۲۰ دلار به دیدن چهار جزیره‌ی زیبا نزدیک به کرابی می‌روید.

 

 

شروع سفر

 

 

شروع سفر

 

 

همانطور که گفتیم، ابتدا در ساحل آئو نانگ سوار بر قایق می‌شوید. این قایق‌های چوبی دهه‌هاست که در آب‌ها کرابی به این سو و آن سو می‌روند و راهنمای انگلیسی زبانی که شما را در این مسیر همراهی می‌کند هم احتمالا در آغاز سفر دارد به همین نکته‌ها اشاره می‌کند اما شما فقط صدای موتور را خواهید شنید که قرار است به سرعت شما را به اولین نقطه از مسیر طولانی‌تان ببرد.

 

 

- اولین ایستگاه در جزیره Tup

 

 

اولین ایستگاه: جزیره Tup

 

 

برای ورود با ساحل، کمی باید پاهایتان را به آب بزنید، اما چیزی که می‌بینید کاملا شبیه به کارت پستال‌هاست.  یک مسیر ساحلی بسیار زیبا از شن‌های سفید، دو جزیره‌ی تقریبا جدا از هم را به هم وصل می‌کند و شما می‌توانید در زمان مد، به راحتی بین آن‌ها قدم‌زنان از یکی به آن یکی بروید. در اینجا شما قایق‌های بسیاری را خواهید دید که دیگران را برای این سفر به اولین جزیره‌ی چهارگانه می‌آورند و متوجه خواهید شد که تا چه حد این گردش طرفدار دارد.

 

 

tup-island-2

 

 

به عنوان اولین ایستگاه، Tup واقعا جای زیبایی است و به شما این حس را می‌‌دهد که بخواهید باقی سفر را لغو کرده و همه‌ی مدت باقیمانده روز را در آن سر کنید. اما در نهایت بعد از چند ساعت شنا و تفریح باید دوباره به قایق برگردید تا بتوانید سه جزیره‌ی باقیمانده را ببینید.

 

 

راهنمای گردشگری در جزیره زیبای کرابی؛ تایلند

 

 

- دومین ایستگاه در جزیره مرغ

 

 

جزیره مرغ

 

 

در بدو ورود، احتمالا با خود فکر کنید که از کجا این جزیره را مرغ گذاشته‌اند، به همین خاطر راهنمای گردش شما را در فاصله‌ی ساحل در مکانی نگه می‌دارد تا بتوانید از صخره‌ای که به شکل سر مرغ است عکاسی کنید و جواب سوالتان را نیز بگیرید.

همین راهنما به شما جاهای خوبی را برای غواصی سطحی نشان می‌دهد تا به راحتی بتوانید در سطح آب به تماشای ماهیان رنگارنگی بنشینید که در پیرامون این جزیره زندگی می‌کنند. پوشش جنگلی این جزیره بسیار زیباست و گردش در آن نیز می‌تواند بسیار لذت‌بخش باشد. از طرفی به شما گفته می‌شود که تنها در جاهای مشخص شده شنا کنید و به آب‌های خیلی عمیق پا نگذارید.

 

 

- ایستگاه سوم در جزیره پودا

 

 

ایستگاه سوم در جزیره پودا

 

 

زمان ناهار به جزیره‌ی پودا می‌رسید و دست اندرکاران تور برای شما غذایی مهیا کرده‌اند. غذا کیفیت مناسبی دارد اما نباید انتظار یک غذای خیلی خوب را داشته باشید. برای گیاه‌خواران نیز گزینه‌هایی وجود دارد و علاوه بر آن برای همه برش‌های میوه در نظر گرفته شده است.

جزیره پودا بزرگ‌ترین جزیره در میان جزایری هستند که در این تور به دیدنشان می‌روید و به همین خاطر احتمالا کم‌تر شلوغ به نظر بیاید. خوشبختانه امکانات رفاهی خوبی در آن ساخته شده که از جمله آن‌ها به استراحتگاه و سرویس بهداشتی می‌توان اشاره کرد که باعث می‌شود راحت‌تر به ادامه‌ی گردش خود برسید. با تمام این تفاصیل کمی وقت برای گشتن در جزیره خواهید داشت و دوباره به قایق برمی‌گردید تا به ایستگاه آخر برسید.

 

 

بهترین اقامتگاه‌های کرابی با اسپاهای لوکس

 

 

- ایستگاه چهارم در پرا نانگ

 

 

ایستگاه چهارم در پرا نانگ

 

 

در نزدیکی این جزیره، ابتدا قایق شما را به دیدن صخره‌های بسیار زیبا خواهد برد و سپس به ساحل شگفت‌انگیزی وارد می‌شوید که چندین غار جذاب در اطراف آن واقع شده‌اند. در این جزیره که آخرین مقصد شما قبل از بازگشت به کرابی خواهد بود، زمان کافی خواهید داشت تا در آب شنا کنید و از زیبایی‌های طبیعی آن لذت ببرید.

البته امکان گشتن در غارها برایتان وجود نخواهد داشت چون زمان کافی ندارید، اما تماشای آن‌ها از کنار ساحل نیز لذت بخش است.

 

 

چند نکته برای کسانی که می‌خواهند در این تور شرکت کنند:

 

  • شخصا تور را رزرو کنید چون در صورت حضوری عموما قیمت بهتری برایش پرداخت می‌کنید. تعداد گردش‌ها آنقدر زیاد هست که نگران پر بودنشان نباشید.
  • بطری بزرگ آب با خود ببرید. در این گردش به شما چند لیوان آب داده می‌شود که بعید است برایتان کافی باشد.
  • از کیف‌های ضد آب برای وسایل الکترونیک خود استفاده کنید چون امکان خیس شدنشان می‌رود.

مطالب مرتبط