امکانات گردشگری برای تفریح در کوهستان‌های زیبای گرجستان

کوهستان‌های گرجستان شاید شهرت آلپ را نداشته باشند، اما دلایل زیادی وجود دارد که بخواهید به این مکان‌های زیبا بروید، مخصوصا زمانی که قله‌های قفقاز زیر پوششی از برف زمستانی پوشیده شده باشند. زیبایی‌های این منطقه از دنیا برای سال‌ها زیر پوشش آهنینی در قرن بیستم پنهان مانده بود، جایی که برای دهه‌ها شوروی کمونیستی روی آن احاطه داشت تا اینکه در سال ۱۹۹۱، جمهوریت، گرجستان را از زیر این حکومت آزاد و به دنیای غرب نزدیک‌تر کرد.

در تور گرجستان می‌بینید مردم این سرزمین مهربان، بخشنده و عاشق غذا و نوشیدنی هستند و به همین دلیل یکی از بهترین میزبان‌های دنیا محسوب می‌شوند. نقاط زیادی در این کشور هست که ارزش دیدن دارد، اما ما در نوشته‌ی امروزمان به سراغ کوهستان‌های زیبا این کشور و دلایلی که باید از آن‌ها دیدن کنید رفته‌ایم.

 

 

هتل‌هایی جذاب در دل کوهستان

 

 

هتل‌هایی جذاب در دل کوهستان

 

 

وقتی Rooms Hotel Kazbegi از دل هتلی قدیمی در زمان شوروی سابق بیرون آمد، آرام آرام گردشگران به کشف زیبایی‌های کوهستانی گرجستان مشتاق شدند، چون این هتل آنقدر خوب بود که آن‌ها را جذب این منطقه کند. یک هتل لوکس با امکاناتی کامل که حتی در سرمای پر برف قفقاز در استپان تسمیندا می‌توانست محیطی ایده‌آل و عالی برای شما باشد.
از این دست هتل‌ها که شما می‌توانید در استخر‌های گرمشان، رو به منظره‌ای برفی به شنا مشغول شوید دیگر در گرجستان کم نیستند و هر کدامشان در هر فصلی می‌توانند میزبانی فوق‌العاده برای شما باشند. حدود ۲ و نیم ساعت تا این هتل و تا دیگر هتل‌ها بعضا بیشتر فاصله است، اما بدون شک زحمت رسیدن به چنین مکانی، به لذتی که در آن خواهید برد، می‌ارزد.

 

 

حتی در کوهستان نیز غذاهای گرجی عالی هستند

 

 

حتی در کوهستان نیز غذاهای گرجی عالی هستند

 

 

یکی از لذت‌های سفر به گرجستان، چشیدن غذاهای عالی و متنوع این کشور است. غذاهایی که در هر دو دسته‌ی گوشتی و گیاهی خوش می‌درخشند و طعمی عالی دارند. بسیاری از اقامتگاه‌های کوهستانی گرجستان و همینطور مجموعه‌هایی که برای اسکی در نظر گرفته شده، رستوران‌هایی دارن که غذاهای بسیار خوب گرجی را در قلب کوهستان نیز سرو می‌کنند. شما به هتل‌های لاکچری کوهستانی بروید یا در رستوران‌های پیست اسکی به غذا خوردن مشغول شوید، همیشه چیزهای خوشمزه‌ای برای خوردن پیدا خواهید کرد.

 

 

راهنمای گردشگری برجومی؛ گرجستان

 

 

فعالیت‌های هیجان‌انگیز و متنوع

 

 

فعالیت‌های هیجان‌انگیز و متنوع

 

 

اگرچه گفتیم که خیلی‌ها هنوز کوهستان‌های گرجستان را برای تفریح کشف‌ نکرده‌اند، اما این معنی‌اش شلوغ‌ نبودن این مکان‌ها نیست. بلکه اتفاقا به واسطه انواع فعالیت‌هایی که در این مکان‌ها برای گردشگران در نظر گرفته شده، هر سال تعداد بیشتری برای فعالیت‌های این چنینی به گرجستان می‌آیند، مخصوصا اینکه از نظر هزینه اینگونه ورزش‌ها در گرجستان بسیار ارزان‌تر نسبت به دیگر نقاط مشابه همچون سویی دارد.
مثلا هلی-اسکی که ورزشی بسیار پرهزینه است، در کوه‌های گرجستان با ۱۶۰ دلار قابل انجام است در صورتی که همین ورزش در سوییس حداقل ۳۹۰ دلار برایتان هزینه در بر خواهد داشت. ورزش‌های برفی بسیاری از جمله انواع اسکی را می‌توان در کوهستان‌ قفقاز به انجام رساند، اما برای ایام گرم سال نیز فعایت‌هایی از جمله کوه‌پیمایی، پاراگلایدر سواری و از این دست فعالیت‌ها نیز وجود دارد که باعث می‌شود هر فصلی بتوان به گرجستان سفر کرد.

 

 

تماشای میراث جهانی یونسکو

 

 

تماشای میراث جهانی یونسکو

 

 

ابنیه باشکوهی در این کوهستان‌ها وجود دارد که همچون یک موزه‌ی زنده شما را به صده‌های پیشین می‌برند و تنها با طی مسافتی در قلب کوهستان‌های گرجستان می‌توانید به دیدنشان بروید. کلیساهای باشکوهی که در نقاطی خاص ساخته شده‌اند و در هر فصلی زیبایی‌های خاص و منحصر به فردی خواهند داشت. قلعه‌های باستانی و دهکده‌های قدیمی نیز از جمله دیگر دیدنی‌های این مناطق محسوب شده که بعضا در ارتفاعی ۱۰ هزار پایی قابل بازدید هستند شما می‌توانید از کنار آن‌ها مناظر باشکوهی را به تماشا نشسته و در داخلشان، نشانه‌هایی از زندگی گذشتگان و باورهایشان را ببینید.

 

 

معرفی هتل‌های خوب در سیقناقی؛ گرجستان

 

 

در میان ابرها بودن

 

 

در میان ابرها بودن

 

 

و در آخر این نکته را نباید فراموش کنید که کوهستان‌های گرجستان، واقعا زیبا هستند. نمونه‌های باشکوهی از زیبایی‌های طبیعت که در فصول مختلف جذابیت‌های دلچسبی دارند.
در فصول برفی، سپید پوش و جذابند و می‌توان در این مناطق به فعالیت‌های برفی مشغول شد و با آمدن بهار رختی سبز می‌پوشند، مملو از گل خواهند شد و روی دیگری از زیبایی‌ها را به رخ بازدید کنندگان می‌کشانند. مخصوصا اگر به مناطق بالادست رفته و در میان ابرها به دیدن زیبایی‌های این مناطق بروید.

مطالب مرتبط