راهنمای گردشگری برجومی؛ گرجستان

اگر قبلا با تور گرجستان سفر کرده باشید حتما با آب معدنی‌هایی با برند برجومی برخورد کرده و خریده‌اید. برجومی یکی از شهرهای کوچک گرجستان است که در ردیف سفرهای روزانه از تفلیس قرار دارد. برجومی نه تنها یکی از مقاصد زمستانی شگفت‌انگیز است بلکه در بهار و ایام نوروز نیز جلوه و زیبایی شگفت‌انگیزی به خود می‌گیرد.
درختان کم کم از خواب زمستانی بیدار شده و برگ‌های جوان و سبز روشن روی شاخه‌ها خودنمایی می‌کنند. ما در اینجا شما را برای سفری کوتاه به برجومی راهنمایی می‌کنیم.

 

 

برای رسیدن به برجومی

 

 

برای رسیدن به برجومی

 

 

راه‌های مختلفی برای رسیدن به برجومی از جمله قطار، مینی‌بوس و ماشین وجود دارد. اما اگر به دنبال ارزان‌ترین و سریع‌ترین راه برای رسیدن به این مقصد هستید باید مینی‌بوس را انتخاب کنید. شما می‌توانید از تفلیس با مینی‌بوس‌های ساعت ۸ و ۸:۴۰ صبح و از ۱۰ صبح تا ۷ عصر به فاصله هر ۴۰ دقیقه، هر روزه به برجومی بروید. هزینه بلیط هر مسیر حدودا ۸-۷ لاری است.
آخرین مینی‌بوس از برجومی به سمت تفلیس در ساعت ۵:۴۵ حرکت می‌کند. اما سعی کنید یک ربعی زودتر خودتان را به پایانه برسانید. قطار در دو نوبت ۶:۴۰ صبح و ۴:۱۵ بعد از ظهر از تفلیس با هزینه ۲ لاری به سمت برجومی حرکت می‌کند. اما فکر نکنید قطارها جدید و سریع هستند، آن‌ها قدیمی و مربوط به دوره شوروی بوده و بسیار کند حرکت می‌کنند. در مسیر بازگشت از برجومی به تفلیس قطار در دو نوبت در ۷:۰۵ صبح و ۴:۴۵ بعد از ظهر فعالیت می‌کنند.

 

 

از آب چشمه‌های روان برجومی بنوشید

 

 

از آب چشمه‌های روان برجومی بنوشید

 

 

یکی از جذابیت‌های قدم زدن در خیابان‌های برجومی وجود فروشگاه‌ها و مغازه‌های مختلف است. شما می‌توانید در مسیر از ساختمان زیبای آبی به نام Monument Firuza هم دیدن کنید. یکی از نادرترین تجارب این شهر که تنها در برخی از نقاط محدود تاریخی با آن در خیابان‌ها برخورد می‌کنید چشمه‌های آب است. پس با خیال راحت بطری‌تان را جلو ببرید و از آب پر کنید.

 

 

معرفی هتل‌های خوب در سیقناقی؛ گرجستان

 

 

از سنترال پارک برجومی دیدن کنید

 

 

از سنترال پارک برجومی دیدن کنید

 

 

در حالی که زمستان‌ها اکثر زمین‌های بازی پارک بسته هستند اما بچه‌ها به بازی‌های روی یخ روی می‌آورند. حال آن که اوضاع در بهار کاملا متفاوت بوده و هم شما و هم بچه‌ها آزادی خیلی بیشتری برای گردش در این پازک واقعا زیبا دارید. اگر در سفری دوستانه و یا عاشقانه به سر می‌برید در مسیرهای سرسبز قدم زده و از هوای لطیف و آفتاب ملس لذت ببرید.
به اطراف نگاه کنید، کوه‌ها، درختان و آب‌های اطراف بعد از یک دوره تحمل انجماد حالا دوباره به حیات بازگشته و مقابل چشمانتان خودنمایی می‌کنند.

آدرس: 50 9 Aprili St, Borzhomi 1200, Georgia

 

 

از موزه فرهنگ محلی برجومی دیدن کنید

 

 

از سنترال پارک برجومی دیدن کنید

 

 

موزه Local Lore برجومی یکی از مکان‌های دیدنی این شهر کوچک است که شما را به خوبی با تاریخ برجومی و گرجستان آشنا می‌کند. همچون شهر، موزه نیز وسعت زیادی نداشته و کوچک است اما در آن مصنوعات جالب زیادی نگه داری می‌شود. با وجود کوچکی موزه اما شما در آن می‌توانید طیفی از وسایل مختلف مثل لوازم مصادره شده از خانه رومانف‌ها تا چشمه‌های آب معدنی برجومی را در آن ببینید. اگر به فکر گشت و گذار در برجومی هستید این موزه قطعا یکی از نقاط دیدنی شهر برای شما خواهد بود. شما می‌توانید از ساعت ۱۰ صبح تا ۵ عصر از این موزه دیدن کنید.

آدرس: 5 Tsminda Nino St, Borzhomi 1200, Georgia

تلفن: +995 590 88 01 22

 

 

دانستنی‌هایی که شما را عاشق سفر به آنتالیا می‌کند

 

 

در حمام‌های آبگرم حمام کنید

 

 

borjomi-hot-springs

 

 

در انتهای پارک یک حمام آبگرم عمومی در فضای باز وجود دارد که از ساعت ۶ صبح تا ۸ شب فعالیت می‌کند. هزینه ورودی برای هر نفر ۵ لاری و برای کودکان زیر ۸ سال رایگان است. مبلغ را جلوی در حمام می‌پردازید پس وقتی به پارک وارد می‌شوید مطمئن شوید که تمامی لوازم ضروری را همراه خود برداشته‌اید.

 

 

از مناظر دیدنی برجومی دیدن کنید

 

 

از مناظر دیدنی برجومی دیدن کنید

 

 

وقتی کاوش در پارک را به پایان رساندید به ورودی برگردید. از اینجا می‌توانید سوار تله کابین برجومی شده و به تماشای مناظر پانورامی شهر، کوه و جنگل‌های اطراف بروید. مسیری که با این تله کابین طی می‌کنید همانند تله کابین لاهیجان کوتاه اما سرسبز و زیباست. هزینه بلیط برای هر نفر نیز ۵ لاری است. به بالای کوه که برسید یک فضای تفریحی کوچک متشکل از رستوران، فواره و یک چرخ و فلک پیدا خوهاید کرد. اگر دوست داشتید باز هم از مناظر اطراف لذت ببرید سوار چرخ و فلک به قیمت ۱ لاری شوید.

مطالب مرتبط