بهترین کارهایی که می‌توانید در خیابان استقلال استانبول انجام دهید

بازدید از خیابان استقلال در تور استانبول فرصت بسیار مناسبی‌ست تا بتوانید در یک آینه زندگی و روحیات مردم استانبول را تماشا کنید.
این خیابان همچون خیابان ولیعصر بسیار شلوغ و پر رفت و آمد و تقریبا مشهورترین خیابان استانبول است. در این خیابان می‌توانید هر چیزی که فکرش را می‌کنید در دسترس داشته باشید.
از کافه‌ها و رستوران‌ها گرفته تا سینما و انواع و اقسام فروشگاه‌ها. به علاوه موزیسین‌های دوره‌گرد نیز بر زیبایی فضای این خیابان می‌افزایند. ما در این پشت نگاهی به فعالیت‌های برجسته در خیابان استقلال می‌اندازیم.

 

 

پاساژ گل (Çiçek Pasji)

 

 

پاساژ گل

 

 

پاساژ گل یکی از معروف‌ترین بخش‌های تاریخی شهر است که تعداد بسیاری از رستوران‌ها، کافه‌ها و فروشگاه‌ها در آن فعالیت می‌کنند. این طاقی در اصل میزبان یک سالن تئاتر بود که در یک حادثه آتش‌سوزی نابود شد. بعد از آن و در دوره سقوط اتحاد جماهیر شوروی این گذرگاه امنیت خود را از دست داد. شما می‌توانید در این گذرگاه قدم بزنید و در یکی از کافه‌ها و یا قهوه‌خانه‌ها بنشینید چیزی بخورید و از تماشای طاقی آن لذت ببرید.

آدرس: Çiçek Pasajı, Hüseyinağa, İstanbul, Turkey

 

 

موزه و خانه رقص سمای دراویش مگان گالاتا

 

 

موزه و خانه رقص سمای دراویش مگان گالاتا

 

 

این موزه برای احترام و حفظ فرهنگ رقص دراویش مولوی در ترکیه ساخته شده است. این رقص یک عمل تاریخی‌ست که در طی آن به ستایش و مدح خداوند و ارتباط روحی با عالم کیهان انجام می‌گیرد. این رقص را تنها اعضا می‌توانند انجام دهند و در زمره بهترین چیزهاییست که توریست‌ها می‌‌توانند در استانبول شاهد آن باشند. در قسمت موزه این مجموعه شما می‌توانید اسنادی در زمینه تاریخ شکل‌گیری محافل و انجام مراسم‌های مذهبی را از نزدیک ببینید.

آدرس: Sahkulu Mah. Galip Dede Cad. No:15 | Beyoglu, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 245 4141

 

 

استانبول؛ راهنمای گردش در هیبلی‌آدا از جزایر پرنس

 

 

سینما مجستیک

 

 

سینما مجستیک

 

 

سینما مجستیک یکی از سالن‌های سینمایی مدرن شهر است که برخی از ظرافت‌های قدیمی را در خود جای داده و حسی متفاوت از بودن در سینماهای مدرن زنجیره‌ای که همگی ما به آن‌ها عادت کرده‌ایم به شما منتقل می‌کند. مجستیک از سالن‌های سینمای سنتی کوچک‌تر بوده و فیلم‌های ترکی و انگلیسی اکران می‌کند. در واقع شما می‌توانید با رفتن به این سالن تجربه فیلم دیدن در فضایی خانگی را در کنار خوردن پاپکورن تجربه کنید. سعی کنید فیلمی متفاوت برای تماشا انتخاب کنید.

آدرس: Majestic Cinema, Kuloğlu Mh., Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 244 97 07

 

 

گذرگاه اطلس

 

 

گذرگاه اطلس

 

 

این گذرگاه یکی از بخش‌های مهم و تاریخی که استانبول است که از ۱۸۷۰ تاکنون به قوت خود باقی مانده است. البته اطلس یک بار طعمه حریق شده و بعد از آن مورد بازسازی قرار گرفته است. آنچه امروزه از آن می‌بینیم به عنوان یکی از نمادهای استانبول شناخته شده و میزبان چندین کافه و فروشگاه است. قدم زدن در این طاقی و کاوش بین فروشگاه‌ها فرصت خوبی برای تماشای زندگی اجتماعی و روزمره مردم بومی به شما می‌دهد. این طاقی یکی از بهترین نقاط توریستی شهر برای افرادیست که دوست دارند استانبول را ورای کتاب‌های راهنمای سفر کشف کنند.

آدرس: Atlas Arcade, Kuloğlu Mh., İstiklal Cd. No:209, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212 252 8576

 

 

گردش یک روزه در بویوکادا جزیره زیبای استانبول

 

 

کتابفروشی پاندورا

 

 

کتابفروشی پاندورا

 

 

این کتابفروشی از منحصر به فردترین نقاط خرید کتاب‌های انگلیسی در استانبول محسوب می‌شود. شما می‌توانید در این فروشگاه پرفروش‌ترین کتاب‌های بین‌المللی را در نسخه‌های ترکی و انگلیسی پیدا کنید. به علاوه در کنار کتاب‌ها، لوازم‌التحریر، نقشه، کتاب‌های راهنمای گردشی و مواردی مشابه نیز در این کتابفروشی عرضه می‌شود. همچنین این فروشگاه به دلیل مجموعه گسترده‌ای از کتاب‌هایی در باب تاریخ عثمانی و ترکی شهرت فراوانی دارد، به طوری که علاقه‌مندان به تاریخ عثمانی آن را به عنوان مقصدی مهم هدف قرار می‌دهند.
این فروشگاه نقطه‌ای آرام، ساکت و دنج برای دوری از شلوغی خیابان برای علاقه‌مندان به کتاب فراهم آورده است.

آدرس: Pandora Bookstore, Evliya Çelebi, Büyük Parmakkapı Sk. No:3, Turkey

تلفن: +90 212 243 3503

 

 

ترموای قرمز قدیمی

 

 

ترموای قرمز قدیمی

 

 

ترموای قرمز کابلی که بر روی مسیر ریلی حرکت می‌کند از معروف‌ترین نشانه‌های خیابان استقلال است که تقریبا می‌توانید در ۹۰ درصد تصاویر پوستری این خیابان ببینید. هیچ گردشی در استانبول بدون سوار شدن در یکی از این ترمواها برای خرید و بازدید از فروشگاه‌های بالا و پایین استقلال کامل نخواهد بود. این ترموای قرمز یکی از چندین نمونه زندگی مدرنیته در گذشته استانبول است که می‌توانید در این خیابان از نزدیک شاهدش باشید.

 

 

گذری بر تاریخ ترکیه با بازدید از موزه باستان‌شناسی استانبول

 

 

Saray Muhallebicisi

 

 

Saray Muhallebicisi

 

 

اگر می‌خواهید یکی از سنتی‌ترین و خاص‌ترین دسرهای ترکی را در تور استانبول نوروز 98 امتحان کنید پس بیشتر از این معطل نکنید. این شیرینی‌پزی انواع بسیاری از دسرهای مشهور و هم کم‌تر شناخته شده ترکیه را عرضه می‌کند. از باقلوا گرفته تا لُکما، شما طیف متنوعی از شیرینی‌ها را برای انتخاب پیش رو دارید.

آدرس: Saray Muhallebicisi – Beyoğlu, Istiklal Caddesi No:105, Kuloğlu Mh., Turkey

تلفن: +90 212 999 2888

مطالب مرتبط