۸ دلیل مهم برای اینکه چرا بعد از مسکو به سن پترزبورگ سفر کنیم؟

مدت‌های زیادی است در تور روسیه بین سنت پترزبورگ و مسکو در زمینه‌های مختلف رقابتی تنگاتنگ در گرفته است. بومیان این دو شهر به ریشه‌ها و نمادهای برجسته خود افتخار کرده و هیچ فرصتی را برای برتری جستن از هم از دست نمی‌دهند. مسکو و سن پترزبورگ دارای مشترکات دوست داشتنی زیادی هستند اما در مواردی هم با هم تفاوت دارند. ما در اینجا به ویژگی‌های برتر سن پترزبورگ نسبت به مسکو می‌پردازیم.

 

 

۱- شب‌های روشن

 

 

white-nights

 

 

شب‌های روشن خود به تنهایی گویای همه چیز است. البته خوب می‌دانیم که شب‌های سفید مختص به سن پترزبورگ نبوده و در جاهای دیگر دنیا نیز می‌توان مشابهش را پیدا کرد اما کدام شهری هست که به اندازه سن پترزبورگ عاشقانه و دلنواز باشد؟ از اواخر ماه می تا اوایل ژوئن شهر به طور کامل شب نمی‌شود و روز همچنان پا بر جا می‌ماند. این شب‌ها برای پیاده‌روی‌های دیر وقت، رفتن به تماشای اجراهای موسیقی در فضای باز و لمس عصرگاهی که به صبح می‌رسد فوق‌العاده هستند.

 

 

۲- مردم

 

 

people

 

 

یا شاید هم فقدان مردم! با این که سن پترزبورگ بعد از مسکو دومین شهر بزرگ روسیه است اما مسکو بیش از ۱۱ میلیون جمعیت داشته ولی سن پترزبورگ با وسعت زیادش ۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. به طور کلی سن پترزبورگ به اندازه مسکو توسعه یافته نیست و این یعنی ترافیک زیادی در شهر نمی‌بینید، فضای باز به راحتی در دسترس شما قرار داشته و حمل و نقل عمومی هم دچار ازدحام نمی‌شود. تمامی این‌ها آرامش بیشتری به شهر و شهروندان هدیه داده است.

 

 

بهترین پارک‌های سنت پترزبورگ برای گردشی فرح‌بخش؛ روسیه

 

 

۳- بدون ترافیک

 

 

بدون ترافیک

 

 

مرکز شهر سن پترزبورگ بسیار مناسب پیاده‌روی بوده و بیشتر جاذبه‌های دیدنی اصلی در نزدیکی یکدیگر قرار گرفته اند. اگر آب و هوا سرد و بارانی بود می‌توانید به واسطه اتوبوس و مترو به راحتی هر جا که خواستید بروید. در واقع تنها زمانی که نیاز به حمل و نقل عمومی دارید در چنین شرایطی است یا این که بخواهید به اطراف شهر بروید. حتی ترافیکی هم به معنای واقعی وجود ندارد که باعث آزار شما شود. با این که ساعات اوج رفت و آمد در هر شهری ترافیک ایجاد می‌کند ما در مورد سن پترزبورگ خیلی این موضوع حاد نیست.

 

 

۴- کاخ‌ها

 

 

palaces

 

 

هر دو شهر سن پترزبورگ و مسکو در طول تاریخ به عنوان پایتخت مسکو فعالیت کرده‌اند با این تفاوت که مسکو امروزه تبدیل به شهری سرمایه‌داری شده است. با این همه سن پترزبورگ در زمان شکوفایی امپراطوری روسیه پایتخت بوده و به همین دلیل خیلی از نجیب‌زادگان و اشراف به این شهر نقل مکان کردند و برای خودشان قصرهایی ساختند. امروزه این قصرهای زیبا در سراسر شهر به عنوان جاذبه‌ای چشمگیر محسوب می‌شوند.

 

 

بهترین کارهایی که در سن پترزبورگ تجربه می‌کنید؛ روسیه

 

 

۵- کانال‌ها و پل‌ها

 

 

کانال‌ها و پل‌ها

 

 

سن پترزبورگ به دلیل داشتن کانال‌های آبی شهری و پل‌ها به ونیز شمالی شهرت دارد. این شهر زمان تاسیس متشکل از جزایری بود که با قایق بین آن‌ها تردد می‌شد. در اواخر قرن ۱۸ام اولین پل‌ها ساخته شدند. در حال حاضر سن پترزبورگ ۳۴۲ پل روی رودخانه‌ها و کانال‌های شهری دارد که معروف‌ترین آن‌ها بر روی رودخانه اصلی، نِوا قرار گرفته است.
پل نوا که یکی از به یادماندنی‌ترین جاذبه‌های شهر است شب‌ها کشیده می‌شود و صبح‌ها دوباره روی رودخانه قرار می‌گیرد. شما می‌توانید سوار قایق‌های مسافربری بشوید و از تماشای زیبایی‌های شهر و ساختمان‌ها از منظره‌ای دیگر لذت ببرید. عکس‌های زیبا از کانال‌ها و پل‌ها، غروب عاشقانه و شهر فرو رفته در چراغ‌های نارنجی حال و هوای اینستاگرام‌تان را عوض خواهد کرد.

 

 

۶- اجرای موزیک زنده

 

 

اجرای موزیک زنده

 

 

سن پترزبورگ به عنوان پایتخت فرهنگی کشور هم شناخته می‌شود اما این فقط به خاطر کاخ‌ها، موزه‌ها و کلیساها بلکه چیزهای بیشتری که برای بازدید وجود دارد. این شهر میزبان رویدادهای بی‌شمار تئاتر و موسیقی‌ست که در سالن‌های کنسرت و تئاتر اجرا می‌شوند.
به علاوه شما دوره‌گردهای موزیسینی را می‌بینید که در خیابان‌ها می‌نوازند و مردم بسیاری را دور خود جمع می‌کنند. شما می‌توانید به خیلی از کافه‌ها با اجزای زنده سر بزنید و یا در یکی از رویدادهای موسیقی شرکت کنید.

 

 

بهترین رستوران‌های سنت پترزبورگ، برای تجربه خوردن یک غذای لوکس و عالی

 

 

 

۷- فرهنگ کافه‌ها

 

 

فرهنگ کافه‌ها

 

 

بدون تردید هیچ کدام از این دو شهر خاموشی ندارند. اما در تفریحات شبانه با هم اختلاف زیادی دارند. مسکو پر از کافه‌های جذاب و رستوران‌های دیر وقت است اما سن پترزبورگ در این زمینه خیلی آرام عمل می‌کند. کافه‌های شبانه گاها حتی تابلوهای رنگی پر زرق و برق هم ندارند و فقط جایی آرام و راحت برای نشستن و وقت گذرانی با دوستان هستند.

 

 

۸- قیمت‌ها

 

 

prices

 

 

مانند هر پایتخت دیگر، مسکو هم شهری سرمایه‌داری است که قیمت‌ها در آن نسبتا بالاست. سن پترزبورگ هم شهر ارزانی محسوب نمی‌شود اما در مقایسه با مسکو شما می‌توانید برای محل اقامت هزینه کم‌تری متحمل شوید. به علاوه صورت حساب رستوران‌ها، کافه‌ها و کرایه ماشین و حمل و نقل عمومی اختلاف قابل لمسی وجود دارد. به همین دلایل هم هست که اکثر مسافرانی که وارد روسیه می‌شوند شانس بازدید از سن پترزبورگ را از دست نمی‌دهند.

مطالب مرتبط