یک روز شگفت‌انگیز در جزیره بورگازآدا؛ استانبول

بورگازآدا یکی از جزایر محبوب در مجمع‌الجزایر پرنس در فاصله یک ساعتی از استانبول است که برعکس بویوک‌آدا بیشتر از آن که توریست در آن باشد محلی‌ها ساکنینش را تشکیل می‌دهند. چه مردم استانبول و چه گردشگران تور استانبول برای سفرهای روزانه بویوک‌آداد را انتخاب می‌کنند اما برای فرهنگ دوستان بورگازآدا نقطه‌ای شگفت‌انگیز برای بودن در بین مردم محسوب می‌شود.
ما در این پست اطلاعاتی درباره گردش در این جزیره به شما ارائه می‌دهیم و امیدواریم در سفر بعدی‌تان از بورگازآدا دیدن کنید.

 

 

 

رفتن به بورگازآدا

 

 

رفتن به بورگازآدا

 

 

شما می‌توانید از استانبول تا بورگازآدا را به کشتی‌های مسافربری طی کنید و در طول سفر از تماشای مناظر استانبول و نشانه‌های توریستی‌اش لذت برده و به خوردن سیمیت و چای مشغول شوید. اما سعی کنید زودتر برای سوار شدن اقدام کنید چرا که بعد ممکن است ظرفیت کشتی پر شده و مجبور شوید طول مسیر را ایستاده طی کنید. به علاوه شما می‌توانید از خوردن صبحانه در کشتی هم لذت ببرید. آن‌ها منویی غنی با گزینه‌های محبوب ترکی ارائه می‌دهند.

وقتی به جزیره رسیدید از سمت راست خود شروع به پیاده‌روی کنید. البته شما می‌توانید کالسکه هم بگیرید. اما خیلی از مدافعان حیوانات با این کار مخالف هستند. به هر حال انتخاب با شماست، می‌توانید یا به پاهای خود تکیه کنید و یا کالسکه کرایه نمایید. این پیاده‌روی در کنار مناظر زیبا از دریا شروع شده و به بخش‌های شیب‌دار صخره‌ای کشیده می‌شود.

 

 

نقاط ناشناخته و زیبا را در استانبول بشناسید

 

 

در رستوران کالپازانکایا ناهار بخورید

 

 

kalpazankaya

 

 

بعد از حدود نیم ساعت تا چهل دقیقه پیاده‌روی اولین توقفگاه شما رستوران کالپازانکایا برای ناهار خواهد بود. شما در این رستوران می‌توانید غذاهای خوشمزه و عالی با قیمت‌های مقرون به صرفه را در منظره‌ای چشمگیر نوش جان کنید. خاطر نشان کنیم که بهتر است از قبل میزی رزرو کنید زیرا در غیر این صورت مجبورید مدتی را برای میز خالی صبر کنید. مخصوصا این که ترک‌ها عادت به وعده‌های غذایی طولانی در برابر مناظر زیبا دارند.

 

 

دوچرخه کرایه کنید

 

 

sinem

 

 

بعد از ناهار به مرکز شهر بروید و کاوشات توریستی‌تان را آغاز کنید. شما در این قسمت کارهای متنوعی برای انجام داده در دسترس دارید. یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما که پیشنهاد می‌کنیم از آن لذت ببرید دوچرخه سواری است. شما می‌تونید در مرکز شهر دوچرخه‌ای به قیمت ۵ تا ۷ لیر برای یک ساعت کرایه کرده و به گشت‌زنی در جزیره بپردازید. اما قبل از این که دوچرخه سواری را شروع کنید به بستنی فروشی معروف سینم دوندورما بروید با خوردن یکی از بهترین بستنی‌های عمرتان انرژی بگیرید و به دوچرخه سواری بروید.

 

 

راهنمای خاص برای استانبول‌گردی در بهار ۹۸

 

 

تپه بایراک

 

 

تپه بایراک

 

 

بایراک بلندترین قسمت جزیره با ارتفاع ۱۷۰ متری است که در قسمت جنوبی جزیره قرار دارد. شما می‌توانید این مسیر را با دوچرخه بالا بروید اما این که چقدر پیشروی کنید بستگی به خودتان دارد. این منطقه آرام و دور از سر و صدای شهری به شما فرصت تماشای مناظر بسیار زیبا و چشمگیر همراه با صدای روح‌نواز پرندگان را می‌دهد.

 

 

از موزه Sait Faik Abasiyanik دیدن کنید

 

 

Sait Faik Abasiyanik

 

 

Sait Faik Abasiyanik یکی از برجسته‌ترین نویسندگان ترکیه در تمام دوران است اما متاسفانه اطالاعت زیادی به زبان انگلیسی از آن موزه وجود ندارد مگر این که قبل رفتن به موزه درباره آن چیزهایی بخواهید. موزه عصرها تا ساعت 6 باز است اما روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این موزه تعطیل است. اما برای شما یک ساعت گردش کاملا کافی خواهد بود.

 

 

بهترین کارهایی که می‌توانید در بسفور استانبول انجام دهید

 

 

از کلیسای آیا یورگی دیدن کنید

 

 

aya-yorgi

 

 

تقریبا این کلیسا در مسیر موزه عباسیانیک قرار دارد. این کلیسا روزگار پر فراز و نشیبی از سر گذرانده و به دلیلی همچون آتش‌سوزی و زلزله حداقل سه باز بازسازی شده است. کلیسای آیا یورگی یا صومعه سنت جورج کلیسای ارتدوکس یویانی بسیار زیبایی است که از دیدنی‌های اصلی جزیره محسوب می‌شود.

 

 

از مسجد بورگازآدا دیدن کنید

 

 

از مسجد بورگازآدا دیدن کنید

 

 

تنها مسجد این جزیره مسجد بورگازاد نامیده می‌شود و در مراسم بزرگداشت ۵۰۰ ساله فتح استانبول در سال ۱۴۵۳ ساخته شده است.

 

 

به بورگازآدا کموی بروید

 

 

به بورگازآدا کموی بروید

 

این محل متعلق به مسلمانان علوی و عبادتگاه آنان است. شما می‌توانید باغ چای را همان جا پیدا کنید که به عنوان مکانی برای دورهمنشینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. خیلی راحت وارد شوید و بین میزها جایی برای نشستن انتخاب کنید. چای عصرانه‌تان را در این باغ سرسبز زیبا نوش جان کنید.

 

 

بازگشت به استانبول

 

 

سوار کشتی مسافربری کاباتاش شوید و سپس به تقسیم بروید. بعد از این که به تقسیم رسیدید مجددا سوار مترو شوید و به ایستگاه Şişhane بروید.

 

 

در رستوران آهسته شام بخورید

 

 

aheste-restaurant-istanbul

 

 

بعد از روزی پر گردش و خستگی خودتان را به رستوران فوق‌العاده آهسته در خیابان Serdar-ı Ekrem در گالاتا برسانید. صاحبان این رستوران ایرانی-ترکی تبار هستند و غذاهای فوق‌العاده ایرانی و ترکی را عرضه می‌کنند. شما می‌توانید غذاهای ایرانی را با گرایش‌های مدرن با تور استانبول نوروز 98 در این رستوران امتحان کنید.

مطالب مرتبط