گردش‌های یک روزه به جزایر اطراف سامویی؛ تایلند

یکی از فعالیت‌های معروف و محبوب در تور تایلند فعالیت‌های جزیره‌ای است. زیرا این فعالیت‌ها طیف گسترده‌‌ای از کارها را در بر می‌گیرد که تمامی سلیقه‌ها و سنین را راضی نگه می‌دارد. با یک ساعت قایق سواری در سمت شمال شرقی سامویی به پارک دریایی آنگ تونگ می‌رسید که از ۴۲ مجمع‌الجزایر تشکیل شده است. دو جزیره این پارک شگفت‌انگیز در فهرست ما قرار دارند. شما می‌توانید در این جزایر اقامت کوتاه و یا چند روزه داشته باشید.

 

 

کو ووآ تالاپ

 

 

کوه ووآ تالاپ

 

 

این جزیره که در راس پارک ملی دریایی آنگ تونگ قرار گرفته دومین جزیره بزرگ این مجمع‌الجزایر محسوب می‌شود. این جزیره دارای زیرساخت‌های اداری مثل خانه‌های ییلاقی، کیوسک اطلاعات، رستوران، مرکز کمک‌های اولیه و همچنین کیوسک اجازه قایق هم هست.
این جزیره زیبا با بسیاری از مناظر درخشان، سبز و آبی در صدر گردش‌های روزانه این پارک قرار دارد. دور جزیره را سواحل تمیز و دوست داشتنی با ماسه‌های پودری سفید پوشانده‌‌اند. این در حالی‌ست که سطح جزیره با جنگل‌های گرمسیری و مناظر خیره کننده فرصت‌های گردشی فراهم می‌آورد. شما می‌توانید به جنگل‌نوردی، صعود، عکاسی، قایق‌ سواری، شنا و غواصی و حمام آفتاب بپردازید و همراه خانواده زیر سایه درختان پیک‌نیک کنید.

 

 

کو فنگان

 

 

کوه فنگان

 

 

کو فنگان ۵امین جزیره بزرگ تایلند است که در ۱۲ کیلومتری شمال کو سامویی قرار گرفته اما با تمام این شرایط خیلی کم توسعه یافته است. معمولا تورهای گردشی و قایق‌های مسافربری صبح از سامویی به سمت فنگان حرکت می‌کنند و عصرها بر می‌گردند.
این جزیره پرتپه، ویژگی‌های فوق‌العاده‌ای همچون جنگل‌های گرمسیری درخشان، صخره‌های آهکی سرسبز برای صعود زیباترین مناظر بهشتی، بیش از ۲۰ مکان برای شیرجه، و سواحل ماسه سفید ارائه می‌دهد. به علاوه در این جزیره می‌توان برای تمامی بودجه‌ها اقامتگاه‌های خوبی پیدا کرد. بخش‌های کوستانی داخل جزیره از دیگران مناطق جزیره‌ای تایلند چشمگیرتر است. شما می‌توانید در این جزیره زیبا به گردش‌های خانوادگی، کاوش در جنگل، صخره‌نوردی و شنا بپردازید. نقطه‌ای دنج را برای پیک‌نیک انتخاب کنید و اگر شب را در جزیره ماندید، غروب تماشایی ساحل را به تماشا بنشینید.

 

 

بهترین مناظر دیدنی سامویی؛ تایلند

 

 

کو تائو

 

 

کوه تائو

 

 

کو تائو به معنی جزیره لاک پشت در زبان تایلندی بزرگ‌ترین و مهم‌ترین مرکز غواصی در جنوب تایلند شناخته می‌شود. این جزیره زیبا و سرسبز که سواحل ماسه سفیدش توسط آب‌های شفاف و کریستالی محاصره شده، در حدود ۶۰ کیلومتری کو سامویی قرار دارد.
کو تائو در اویل دهه ۱۹۸۰ کشف شد و خیلی سریع راه پیشرفت و ترقی را پیش گرفت تا جایی که امروزه میزبان طیف گسترده‌ای از هتل‌ها و اقامتگاه‌های لوکس و ۵ ستاره و رستوران‌های باورنکردنی است. این جزیره گرمسیری با سواحل ماسه پودری درخشان، جنگل‌های بارانی سرسبز، اقامتگاه‌های لوکس تایلندی و انواعی از کافه‌های ساحلی همچون تکه‌ای از بهشت در نزدیکی سامویی و در دسترس شما قرار گرفته است.

 

 

کو مائه کو

 

 

koh-mae-koh

 

 

کو مائه کو به معنی جزیره مادر در زبان تایلندی، تنها در یک کیلومتری جزیره ووآ تالاپ قرار گرفته و به عنوان دومین جزیره پربازدید در پارک ملی دریایی آنگ تونگ شناخته می‌شود. مخصوصا که این جزیره برای دو نقطه مناظر خیره کننده شهرت دارد. اکثر عکس‌های پانورامایی که از پارک می‌بینید از این دو نقطه گرفته شده‌اند. به علاوه تالاب زمرد که در زبان تایلندی به Talay Nai نامیده می‌شود از دیگر نقاط بسیار برجسته و شناخته شده این جزیره است. در واقع این تالاب سبز زیبا، آب دریاست که توسط صخره‌های آهکی محاصره شده است.
در واقع این آبگیر از طریق تونل‌های زیر زمینی به دریا وصل است و محیطی زنده و پویا دارد. نوار ساحلی جزیره بسیار زنده و پر از نقاط فعال بوده که می‌توانید در آن‌ها وقت گذرانی کنید. به علاوه اگر به قایق‌رانی علاقه دارزید هم می‌توانید در ساحل قایق اجاره کرده و به گردش بروید.

 

 

بهترین کارهایی که باید در سفر به سامویی انجام دهید

 

 

کو تائن

 

 

کوه تائن

 

 

این جزیره در فاصله کوتاه قایق سواری و در ۵ کیلومتری جنوب سامویی واقع شده است. کو تائن بیشتر مقصدی برای غواصی و ماهیگیری و سفرهای روزانه است. شما در این جزیره کوچک می‌توانید تعدادی اقامتگاه ییلاقی، چند رستوران و اسکله‌ای چوبی به سمت جنگل‌های مانگرو پیدا کنید. با این که این جزیره در فاصله بسیار کوتاهی از سامویی قرار گرفته اما بیشترین حجم سفرهای روزانه به آن از جزیره کو مودسوم انجام می‌گیرد.
خود کو مودسوم هم با میزبانی از دو هتل برجسته نقطه خوبی برای بازدید و اقامت محسوب می‌شود. شما در طی بازدید از تائن می‌توانید به قایق سواری و کاوش در جنگل‌های مانگرو بپردازید و از انواع حیوانات این زیستگاه منحصر به فرد در تور تایلند نوورز 98 دیدن کنید.

مطالب مرتبط