معرفی برترین فروشگاه‌های کتاب در دهلی

درست است که دنیا به سمت نوآوری و به روز شدن پیش رفته، اما هنوز هم هستند تعداد زیادی از کسانی که دوست دارند به سبک قدیمی، بوی کاغذ و کتاب‌های قدیمی را دوست دارند. این دست کتاب‌خوان‌ها در طی سفر با تور هند نیز به دنبال خرید کتاب هستند و در کشوری همچون هند که به ادبیات و هنر اهمیت بالایی می‌دهد، مسلما کتاب‌فروشی‌های معتبر زیادی پیدا می‌شود. دهلی نیز از این قائده مستثنی نیست و چندین کتاب فروشی خوب دارد که در پست حاضر ما چند نمونه از آن‌ها را به شما معرفی خواهیم کرد.

 

 

Midland

 

 

midland

 

 

میدلند از جمله پرطرفدارترین کتاب‌فروشی‌های دهلی در بین جوانان است، چون هم کتاب‌های رمان خوبی دارد و هم در زمینه کتاب‌های علمی تخیلی، مجموعه‌ای بسیار خوب را همیشه برای فروش در اختیار می‌گذارد. در این میان، بخش فروش کمیک و رمان‌های تصویری هم هستند که بیش از پیش جوانان را به سمت این فروشگاه کتاب نسبتا کوچک اما مملو از کتاب جلب می‌کند.

آدرس: Shop 20, Aurobindo Palace Market, Beside Summer House Cafe, Hauz Khas

 

 

People Tree

 

 

People Tree

 

 

این کتاب فروشی نیز خیلی بزرگ نیست و در کنار یکی از معروف‌ترین فروشگاه‌های لباس دهلی قرار گرفته است، با این حال مجموعه‌ی کتاب‌های انگلیسی زبان آن به قدری ارزشمند است که گشتن در آن‌ها و انتخاب چند عنوان واقعا برایتان لذت بخش خواهد بود.

آدرس: Regal Building, 8, Parliament Street, Connaught Place

 

 

کشف بهترین مناظر پانورامای دهلی؛ هند

 

 

Bahrisons

 

 

bahrisons

 

 

بازار خان که از سال ۱۹۵۳ در دهلی فعالیت می‌کند، از بازارهای قدیمی و معروف دهلی به حساب می‌آید، در این بین یک کتاب فروشی عالی نیز در این بازار واقع شده با نام Bahrisons که مملو از آثار جدید و قدیم به زبان هندی و انگلیسی است. جدا از بخش کتاب‌ها، در زمینه مجلات روز دنیا نیز این کتاب‌فروشی نسخه‌های بسیار زیادی برای فروش تدارک دیده که از آن‌ها نیز می‌توانید دیدن کنید.

آدرس: Flat 6, Khan Market

 

 

May Day

 

 

May Day

 

 

یک مکان بسیار خاص که کتاب‌خانه‌هایش را به کتاب‌های خاص و از نظر ادبی در سطح بالا اختصاص داده و به هیچ وجه کتاب‌های کم اهمیت را در این مکان پیدا نخواهید کرد. حتی کتاب‌های بسیار معروف هندی که فروش بسیار بالایی دارند اما در زمینه ادبیات عامه پسند هم قرار می‌گیرند در May Day به فروش نمی‌رسند. این بازار بسیار پر ریسکی که دارنده کتاب‌فروشی برای خود انتخاب کرد، در نهایت باعث شد تا جمعی از علاقه‌مندان به چنین کتاب‌هایی حول محورش جمع شود و به همین خاطر بخش زیادی از ضررهای ناشی از نفروختن کتاب‌های پر مخاطب برایش جبران شود.

آدرس: 2254/2-A, Ground Floor, New Ranjeet Nagar, Shadipur

 

 

راهنمای گردشگری دیدنی‌های مذهبی دهلی؛ هند

 

 

Oxford

 

 

Oxford

 

 

یکی از بزرگ‌ترین کتاب‌فروشی‌ها در هند که برای کسانی که قصد خرید کتاب‌های روز به زبان انگلیسی را داشته باشند، بهترین مکان ممکن است. بزرگی و تعداد بالای کتاب‌ها در این کتاب‌فروشی، آنقدری هست که اگر بخواهید مروری بر همه‌ی قفسه‌ها داشته باشید، ساعت‌ها وقتتان در Oxford گرفته خواهد شد. در بخشی از این فروشگاه مکانی کافه‌مانند نیز پدید آورده شده تا بتوانید هم نوشیدنی سفارش داده و هم اینکه بنشینید و کتابی که تهیه کرده‌اید را در جمع بخوانید.

آدرس: N-81, Connaught Place

 

 

CMYK

 

 

CMYK

 

 

بر خلاف عناوینی که در May Day هستند، اگر به  دنبال خرید کتاب‌های پرطرفدار در ژانرهای مختلف از علمی‌تخیلی گرفته تا کتاب‌های کلاسیک هستید، باید به CMYK بروید. این کتاب‌فروشی بزرگ مملو از عناوین مختلف است که هر کتاب‌دوستی را عاشق خود می‌کند. قفسه‌های مختلف با تیترهایی همچون طراحی، رمان، مد، سفر و ... از هم جدا شده‌اند و به این طریق شما را به چیزی که بیشتر می‌طلبید، نزدیک‌تر می‌کند.

آدرس: M-75, 1st Floor, Greater Kailash 2

 

 

زیباترین نقاط طبیعی در دهلی برای پیاده‌روی و گردش

 

 

Full Circle

 

 

Full Circle

 

 

مجموعه‌ی یک کتاب‌فروشی بسیار جذاب مملو از کتاب‌های مختلف و یک کافه، Full Circle را پدید آورده که از محبوب‌ترین‌ها در میان خود هندی‌های دهلی به حساب می‌آید. به همین خاطر همیشه در این محل کسانی هستند که جوی شلوغ در آن پدید بیاورند. در زمینه کتاب نیز شما می‌توانید به جز بخش هندی، مجموعه‌ای از کتاب‌های انگلیسی را مرور کرده و از میان آن‌ها برای خود یکی را انتخاب کنید.

آدرس: Shop 23, 1st & 2nd Floor, Middle Lane, Khan Market

 

 

 

The Bookshop

 

 

The Bookshop

 

 

این کتاب‌فروشی از سال ۱۹۷۰ در دهلی مشغول به کار است و در میان هندی‌ها به شدت طرفدار دارد، به همین نسبت اما به واسطه نسبت کم کتاب‌های بین‌المللی‌اش به کتاب‌های هندی، بین مسافران خیلی هواخواه ندارد. با این وجود هنوز کتاب‌های زبان انگلیسی زیادی در ژانرهای مختلف هستند که اگر مسیرتان به این فروشگاه کتاب افتاد، می‌توانید از میان آن‌ها انتخاب کنید.

آدرس: Shop 23, 1st & 2nd Floor, Middle Lane, Khan Market

مطالب مرتبط