سفری به یاد ماندنی به زیباترین شهرهای سریلانکا

از تصاویر بسیار زیبای ساحلی گرفته تا تپه‌های کشت چای سریلانکا یکی از تقاط زیبای آسیایی برای گردشگران خارجی و محلی است. تورهای زیادی به این منطقه سرازیر می‌شوند اما قبل از هر چیزی باید بدانید دوست دارید در تور سریلانکا کجا را بگردید. پرواضح است که همه جای سریلانکا از زیبایی برخوردار است اما برای دیدن زیباترین صحنه‌ها باید به کجا رفت؟ ما در اینجا زیباترین شهرهای سریلانکا که باید آن‌ها را کاوش کنید معرفی خواهیم کرد.

 

 

کندی

 

 

کندی

 

 

شهر روحانی کندی بر روی تپه‌ای در حدود ۱۰۰ کیلومتری شمال غربی پایتخت سریلانکا یعنی کلومبو قرار گرفته که مناظر بیسار زیبایی از ساحل دریاچه بُگامبارا ارائه می‌دهد. به علاوه این شهر یکی از نقاط میراث جهانی یونسکو با جاذبه‌های فرهنگ سنتی هم هست.
نقطه کانونی این شهر معبد دندان است که ساختاری زیبا از قرن شانزدهم را به نمایش می‌گذارد و یکی از مقدس‌ترین مقدسات در مذهب بودایی است. همه ساله در ماه آگوست خیابان‌های شهر میزبان Kandi Esala Perahera، یکی از معروف‌ترین مراسم مذهبی سریلانکا می‌شود.

 

 

نووارا الیا

 

 

نووارا الیا

 

 

نووارا الیا که در مرکز تپه‌های سریلانکا قرار گرفته اصلی‌ترین نقطه تولید چای در این کشور محسوب می‌شود. به لطف همین ویژگی از زیباترین شهرهای سریلانکا نیز شناخته شده و نقطه‌ای برای گردش و جذب آرامش محسوب می‌شود. نووارا الیا به معنی شهر نور در بیشتر موارد به عنوان انگلستان کوچک شناخته می‌شود که اشاره به دوره استعماری و خانه‌های قرن ۱۹امی آن دارد.
از محبوب‌ترین مسیرهای رسیدن به این شهر، خط ریلی کندی- نووارا الیا است که مناطق دیدنی زیادی را به نمایش می‌گذارد.

 

 

بهترین اقامتگاه‌های ساحلی سریلانکا

 

 

گاله

 

 

گاله

 

 

گاله در سواحل جنوب غربی سرلیانکا واقع شده و برای تاریخ و شهر قدیمی زیبایش که توسط مهاجران پرتغالی در اواخر قرن ۱۶ ساخته شد شهرت دارد. بعدها این شهر به دست هلندی‌ها افتاد و زیبایی‌های شرقی غربی‌اش ادامه یافت. این شهر که یکی از نقاط میراث جهانی یونسکو هم هست در رده بهترین شهرهای ساحلی آسیا قرار دارد. به سمت بالای شهر قدیمی و برج ساعت قدیمی بروید و از تماشای مناظر پانوراما لذت ببرید.

 

 

میریسا

 

 

 میریسا

 

 

میریسا در حدود یک ساعت از شرق ساحل گاله قرار گرفته است. این شهر کوچک ساحلی مناظر زیبایی از سواحل درخشان با درختان نخل و طیفی از خانه‌های عجیب و غریب تا هتل‌های مدرن را ارائه می‌دهد. در این شهر کوچک نقاط شب زنده‌داری متعددی وجود داشته و کافه‌ها و رستوران‌های قابل توجهی در دسترس هستند.
به علاوه در سواحل نیز کافه‌های ساحلی جذابی برای وقت گذرانی وجود دارد که می‌توانید به آن‌ها بروید و اوقات شیرینی را در آن‌ها بگذرانید. مخصوصا برای گردشگرانی که دوست دارند بیشتر در طبیعت باشند نقاطی برای کشف و تماشای نهنگ‌ها و دلفین‌ها وجود دارد.

 

 

زیباترین پارک‌های ملی سریلانکا

 

 

آنورادهاپورا

 

 

آنورادهاپورا

 

 

این شهر که سابقا پایتخت سریلانکا بوده بیش ۲۵۰۰ سال قدمت داشته و تاسیس آن به قرن ۴ام قبل از میلاد برمی‌گردد. این شهر به عنوان قدیمی‌ترین شهرستان در منطقه مثلث فرهنگی سریلانکا شناخته می‌شود. امروزه این شهر یکی از ۸ نقطه میراث جهانی سریلانکا شناخته می‌شود که تاریخ غنی آن را می‌توان از ویرانه‌های باقی مانده آن از جمله درخت انجیر مقدسی که در سال ۲۴۹ پیش از میلاد کاشته شده است دید.

 

 

اِلا

 

 

اِلا

 

 

الا در دره‌ای زیبا، یکی از بهترین نقاط سریلانکا برای دوری از شهرهای گردشی شلوغ و گرفتن آرامش و تجدید قوا محسوب می‌شود. به سمت بالای رودخانه صعود کنید و از زیباترین مناظر بهشتی دیدن کنید و یا به سمت جنوب بروید و از آبشار زیبای ریوانا الا دیدن کنید. در تور اطراف کارخانه چای‌سازی Uva Halpewatte شرکت کرده و چیزهای متنوعی راجب گیاهان و چای سریلانکایی بیاموزید. تقریبا تمامی فعالیت‌ها در این نقطه دنج وابسته به طبیعت زیبای آنست.

 

 

کاتاراگاما

 

 

کاتاراگاما

 

 

کاتاراگاما به عنوان یکی از مقدس‌ترین مقاصد سریلانکا شناخته می‌شود و میزبان معبد ماها دوالا یک نقطه مقدس چند مذهبی که توسط بودایی‌ها، هندوها و مسلمانان به طور یکسان محترم شمرده می‌شود، است. این شهر همه ساله به خاطر جشن Kataragama Perehera هزاران زائر را میزبانی می‌کند. اگر از عاشقان طبیعت هستید از پارک ملی یالا که یک پناهگاه حیواناتی همچون فیل‌ها، پلنگ‌ها و صدها گونه از پرندگان است بروید.

 

 

مهم‌ترین و مشهورترین جاذبه‌های گردشی سریلانکا

 

 

تانگاله

 

 

تانگاله

 

 

با چهار کیلومتر از مناظر ساحلی شنی، هیچ جای تعجب نیست که سواحل تانگاله به عنوان بهترین سواحل جنوب شرقی سریلانکا شناخته می‌شود. البته این سواحل برای گرفتن آرامش و خلوتی ژرف شهرت دارد اما گردشگران ماجراجو بیکار نمی‌مانند و برای شنا و غواصی و تماشای لاک پشت‌های سبز برنامه ریزی می‌کنند. به علاوه علاقه‌مندان به تاریخ نیز با رفتن به Mulkirigala Raja Maha Vihara که معبدی بودایی و قدیمی‌ بوده و بالای سنگی در سمت شمال واقع شده است خودشان را سرگرم می‌کنند.

مطالب مرتبط