زیباترین پارک‌های ملی چین که باید ببینید

با توجه به وسعت و تنوع آب و هوایی در چین، میزبان جاذبه‌های گردشی طبیعی فراوانی است که برای بازدید از همه آن‌ها باید بارها با تور چین سفر کنید. گشت و گذار در پارک‌های ملی آن هم چیزی نیست که هنگام برنامه ریزی سفر، از قلم کسی جا بماند. در مجموع چین ۲۲۵ انتخاب پیش روی شما می‌گذارد که مجموعه‌ای عظیمی از زیبایی‌های طبیعی از جمله ذخایر طبیعی، زمین شناسی و گیاهان شناسی و حیوانات وحشی را شامل می‌شود. ما در این مقاله به معرفی زیباترین پارک‌های ملی چین خواهیم پرداخت.

 

 

پارک جنگلی ملی  ژانگ جیاجی

 

 

 ژانگ جیاجی

 

 

ژانگ جیاجی اولین پارک جنگلی ملی چین است که در سال ۱۹۸۲ به وجود آمده و همچنین به عنوان ژئوپارک جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده است. این پارک که در استان هونان واقع شده به داشتن چشم‌اندازی از ۳ هزار ستون سنگی شهرت دارد. شما می‌توانید غارها، حوضچه‌ها، آبشارها و جریان‌های را کشف کرده و از مناظری که الهام‌بخش فیلم آواتار بوده‌اند لذت ببرید. شما می‌توانید در سبزه‌زارهای پوشیده از شاخ و برگ آن و همچنین ستون‌های طبیعی که در طول سالیان دراز فرسایش شده‌اند به پیاده‌روی، صخره‌نوردی و یا تور عکاسی بپردازید.

 

 

پارک ملی دره جیوژایگو

 

 

جیوژایگو

 

 

پارک ملی دره جیوژایگو با مساحتی حدود ۷۲ هزار هکتار به داشتن دره‌های عمیق و دریاچه‌های زیبای رنگارنگ آبشارهای روح‌نواز، قله‌های برفی، دامنه‌های جنگلی و روستاهای تبت شهرت دارد. این پارک یکی از زیباترین مناظر دیدنی را در شمال سیچوان و در جنوب غربی چین پدید آورده است. جدای از مناظر طبیعی این پارک به دلیل داشتن گونه‌های گیاهی و جانواری در حال انقراض مورد توجه ویژه یونسکو نیز قرار دارد. همچنین شما در طی گشت و گذار در این پارک موفق به دیدن بلندترین آبشارهای چین هم، خواهید شد. چشم‌انداز این پارک زنده در تمام فصول سال در حال تغییر بوده و یکی از زیباترین حالت‌های آن در پاییز و با رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز چون تابلویی جادو مقابل چشمانتان خواهد درخشید.

 

 

۵ رستوران درجه یک، دیدنی و خوشمزه‌ی شانگهای

 

پارک ملی هونگ‌شان

 

 

هنگشان

 

 

پارک ملی هونگ‌شان که طبق گفته‌های مردم محلی توسط خدایان جاودانه اساطیری محاصره شده میزبان کوه‌های زردی که ساختار زمین‌شناسی منحصر به فردی دارند است. جدای از اهمیت طبیعی، کوه هونگ‌شان از زمان سلسله تانگ، یک مکان مهم فرهنگی بوده و طبق گفته افسانه‌ها، اکسیر جاودانگی در قله آن پنهان شده است. شما در طی سفر به این پارک می‌توانید به قله صعود کرده و از مناظر باورنکردی اطراف لذت ببرید و به عکاسی بپردازید. همچنین از نظر گونه جانوری، می‌توانید عقاب‌های در حال پرواز را بر فراز این کوه تماشا کنید. همچنین این پارک یکی از زیباترین طلوع‌های خورشید را به خود می‌بیند.

 

 

پارک ملی شیلین (جنگل سنگ‌ها)

 

 

پارک ملی شیلین (جنگل سنگ‌ها)

 

 

این پارک که به عنوان اولین عجایب طبیعی شهرت گرفته تا سال ۱۹۷۰ ناشناخته باقی مانده بود تا اینکه بعدها به پارکی زیبا بدل شد. این پارک سحرانگیز از ۷ بخش مختلف تشکیل شده و مردم بومی داستان‌های جذاب زیادی درباره آن نقل می‌کنند. این پارک که مملو از سنگ‌های استوانه‌ای در ابعاد و اشکال مختلف است، نتیجه فرسایش طبیعی در طی سالیان دراز بوده که طبق تخمین‌ها این فرسایش در حدود ۲۷۰ میلیون سال ادامه داشته تا به شکل امروز در آمده است. همین شگفتی‌ها کافی بوده تا بلاخره به عنوان میراث جهانی به ثبت یونسکو نیز برسد. شما می‌توانید با تور چین در این پارک پیاده‌روی کرده و از شاهکار‌های طبیعی، چشمه‌ها و غارهای موجود در آن لذت ببرید.

 

 

پارک ملی چانگ‌بایشن

 

 

پارک ملی چانگ‌بایشن

 

 

این پارک که از بزرگ‌ترین میزبانان ذخایر طبیعی در چین محسوب می‌شود یکی از بهترین مناطق فرار از شلوغی و سر و صدای شهر بوده که می‌تواند به شما آرامش عمیقی را عرضه کند. آسمان این پارک را ابرهای صاف و سفید پوشیده‌اند و یک آتشفشان غیرفعال نیز در آن وجود دارد. همچنین دریاچه تیانچی با چشم‌اندازی چشم‌نواز توسط صخره‌های کوهستانی و درختان محاصره شده و انعکاس زیبایی در آب‌های آن پدید می‌آورند. معنی این پارک به دریاچه آسمانی ترجمه شده یکی از مکان‌های فرهنگی چینی‌ها محسوب می‌شود. شما می‌توانید با شرکت در تورهای طبیعت‌گردی به تماشای ببرهای رو به انقراض بروید.

 

 

۹ جاذبه‌ی دیدنی شانگهای که باید آنها را تماشا کنید

 

پارک ملی اِمی شان

 

 

پارک ملی اِمی شان

 

 

اِمی شان که به ثبت میراث جهانی یونسکو رسیده یکی از معروف‌ترین پارک‌های ملی چین بوده و میزبان قله‌های فوق‌العاده و مناظر الهام‌بخش است. این پارک یکی از مناطق محبوب زائران بودایی و یک گردشگرانی‌ست که به بازدید از معابد باستانی می‌روند. شما در طول مسیر می‌توانید میمون‌های زیادی را در اطراف خود مشاهده کنید. معبد Baoguo که بر فراز یک قله واقع شده می‌تواند با ساختار باستانی خود و همچنین مناظر شگفت‌انگیز شما را از دنیای بیرون خارج کرده و به اعماق داستان‌ها ببرد.

 

 

بهترین رستوران‌های حلال و ارزان قیمت در پکن

 

 

پارک ملی هوآنگ لانگ

 

 

پارک ملی هوآنگ لانگ

 

 

هوآنگ لانگ میزبان مناظر زیبای چون حوض‌های رسوب شده است هر بصور پلکانی بالای یکدیگر قرار گرفته‌اند و زیر قله‌های پر برف به سمت پایین روانند. این پارک در دامنه‌های کوهستان مینشان در شمال غربی چنگدو واقع شده و دارای دره‌های زیبا، جنگل‌های سر سبز و دریاچه‌های آرام است. هنگام بازدید از این پارک حتما به دیدن آبشار رسوبی این منطقه رفته و جنگل Rhododendron که با گل‌های شکوفه پوشیده شده نیز بروید.

مطالب مرتبط