راهنمای خاص برای استانبول‌گردی در بهار ۹۸

استانبول شهری چند فرهنگی با تاریخی دیرینه و پر فراز و نشیب است که بیشتر بخش‌های آن از طریق پیاده‌روی و کاوش در دسترس گردشگران تور استانبول نوروز 98 قرار دارند. فرقی نمی‌کند چه روحیه‌ای داشته باشید به هر حال شما چیزی را برای کاوش و گشتن پیدا خواهید کرد.
بهار زمانی عالی برای گردش در استانبول این شهر ۱۵ میلیونی دو قاره‌ای است. این شهر با تنوع فراوانش مدام به شما یادآوری می‌کند که در حال عبور بین دو قاره هستید. ما در اینجا بهترین کارهایی که می‌توانید در بهار انجام دهید را یادآور می‌شویم.

 

 

از هوای آزاد لذت ببرید

 

 

tulip-festival-istanbul

 

 

توصیه می‌کنیم اوقاتی را در بین ده‌ها پارک زیبا و سرسبز شهر بگذرانید و به استراحت بپردازید. در اصل بهار فصل لاله‌ها در استبانبول بوده و از ۹ تا ۳۰ آوریل جشنواره گل لاله در این شهر برگزار می‌شود. گرچه این تصور رایج است که گل لاله از هلند به دیگر نقاط صادر می‌شود اما در اصل این گل زینتی و زیبا به واسطه امپراطوری عثمانی به عنوان نماد سلطنتی به اروپا وارد شد. شما می‌توانید گل لاله را در بسیاری از نمادهای دوره عثمانی ببینید که امروزه به تبدیل به معرف استانبول شده‌اند. پارک‌های زیادی در این جشنواره حضور پیدا می‌کنند که برجسته‌ترین‌ها می‌توان به امیرگان با بیش از ۲ میلیون گل لاله در شمال بسفور، یا پارک ییلدیز با بیش از ۸۰۰ هزار گل لاله بین بشیکتاش و اورتاکوی اشاره کرد. به علاوه از لحاظ گیاه‌شناسی شما می‌توانید انواعی ازگل و گیاهان زیبا را در سطح شهر ببینید.

 

 

به کروز بسفور بروید

 

 

به کروز بسفور بروید

 

 

بسفور تنگه‌ایست که شهر را به بخش تقسیم کرده و بین اروپا و آسیا، این سرسبزترین بخش شهر شناخته می‌شود. در طول تعطیلات بهاری خود، یکی از کارهایی که باید انجام دهید رفتن به کروز بسفور و تماشای شهر از زاویه‌ای متفاوت است.
در این فصل هوا نه آنچنان سوز زمستانی را دارد و نه رطوبت و دمای تابستانی را. شما می‌توانید به تماشای شهر پرهیاهو در وسط آب‌های آبی تماشا کرده و از مقابل ویلاها، آسمان خراش‌ها و کاخ‌های عثمانی عبور کنید. کروز بسفور در گزینه‌های مختلفی برگزار می‌شود که می‌توانید هر کدام را مایل بودید شرکت کنید. مثلا برای شامی رمانتیک همراه همسرتان بروید و یا روزی درخشان را زیر نور آفتاب سپری کنید، بستگی به شما دارد.

 

 

یک روز رویایی در بیوک آدا؛ جزیره‌ جادویی استانبول

 

 

در جزایر پرنس بگردید

 

 

در جزایر پرنس بگردید

 

 

فصل بهار موقعیتی عالی برای گردش در جزایر پرنس را در هوایی ملس و به شدت دل‌انگیز فراهم می‌آورد. رفتن به این جزایر پنجگانه می‌تواند وجهی متفاوت از تاریخ استانبول را به شما نشان دهد. این جزایر در دوره سلطنتی غالبا به عنوان تفریحگاه اشراف‌زاده‌ها مورد استفاده می‌شد. شما با رفتن به این جزایر و با قدم زدن در بین مسیرهای پر درخت و هوایی معطر می‌توانید از ساختمان‌های زیبای دوره استعماری هم دیدن کنید که هنوز هم زیبایی‌هایی برای عرضه دارند.
در این جزایر هیچ وسیله نقلیه‌ای وجود نداشته و مردم با پای پیاده، درشکه و دوچرخه به این طرف و آن طرف می‌روند. بنابراین نه تنها می‌توانید از محیطی به غایت زیبا لذت ببرید بلکه می‌توانید برای مدتی از همهمه شهر دور بمانید. این جزایر در یک ساعتی استانبول قرار داشته و از طریق قایق‌های سریع و مسافربری در دسترس قرار دارند.

 

 

در فستیوال‌های موسیقی و بهاره شرکت کنید

 

 

در فستیوال‌های موسیقی و بهاره شرکت کنید

 

 

در طول فصل بهار بسیاری از فستیوال‌های فضای باز در استانبول برگزار می‌شود. اگر تصمیم داشتید در طول حضورتان در یکی از این فستیوال‌ها شرکت حتما از قبل برای تهیه بلیط اقدام کنید زیرا این جشنواره‌ها بسیار محبوب بوده و ظرفیت‌شان خیلی زود پر می‌شود. سعی کنید برای اطلاع از جشنواره‌ها اخبار استانبول را دنبال کنید. فستیوال‌های موسیقی معمولا از شلوغ‌ترین و پرطرفدارترین رویدادهای استانبول محسوب می‌شوند و شرکت در آن‌ها اوقات بی‌نهایت شادی را به ارمغان می‌آورند. اگر از شلوغی و پایکوبی لذت می‌برید سعی کنید در یکی از آن‌ها شرکت کنید.

 

 

معرفی هتل‌های سازگار با محیط زیست در استانبول

 

 

در تور هلی‌کوپتر شرکت کنید

 

 

در تور هلی‌کوپتر شرکت کنید

 

 

بهار فصل رویش و سرزندگیست، تمام شهر در سرسبزی شفافی فرو می‌رود و عطر گل‌ها تمامی فضای شهر را در بر می‌گیرد. شرکت در تور هلی‌کوپتر می‌تواند راهی عالی برای تماشای گستردگی شهر، مناطق سرسبز و زیبا و آبی دریا باشد.
البته پرواضح است که چنین توری از فعالیت‌های معمولی‌تر کمی گران‌قیمت‌تر است اما اگر از پس هزینه‌ها بر می‌آیید ما توصیه می‌کنیم این گردش را به هیچ وجه از دست ندهید. این تور در سه دسته تور کوتاه، تور متوسط، و تور بلندمدت برگزار می‌شود که هر کدام شرایط و هزینه خاص خودشان را دارند شما می‌توانید در تور استانبول قبل از رزو قطعی درباره چند و چون ماجرا تحقیق کنید.

مطالب مرتبط