بهترین کارها در سفر به بمبئی؛ هند

بمبئی یکی از مهم‌ترین شهرهای تور هند است که خیابان‌های پرهمهمه و شلوغی داشته و مناطق دیدنی زیادی ارائه می‌دهد. اگر اهل شلوغی نیستید و دوست دارید از مسیرهای پرترافیک و نقاط پر گردشگر دوری کنید فرصت‌های زیادی در این شهر رنگارنگ خواهید داشت.
اگرچه که نباید اصلی‌ترین نقاط دیدنی شهر را نادیده بگیرید اما در نظر گرفتن فهرست ما نیز خالی از لطف نیست. ما در این مقاله بهترین کارهای غیرتوریستی که می‌توانید در بمبئی انجام دهید را بررسی می‌کنیم.

 

 

در پارک ملی سانجای گاندی پیاده‌روی کنید

 

 

سانجای

 

 

پارک سانجای گاندی بزرگ‌ترین پارک دنیاست که در محدوده شهری واقع شده است. این پارک که ۱۰۴ کیلومتر مربع وسعت دارد دارای فراوانی گونه‌های گیاهی و جانوری بوده و میزبان حیوان بومی نظیر شیر و ببر است. چندین مسیر مختلف در این پارک وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها عبور کرده و لذت پیاده‌روی و گردش در جایی طبیعی را بچشید. این پارک مانند اغلب نقاط بمبئی تجربه‌های فرهنگی و اجتماعی منحصر به فردی ارائه داده و به شما این فرصت را می‌دهد که به دور از شلوغی شهر از هوای پاک لذت ببرید.

آدرس: Mukhaylovka, Borivali East, Mumbai

تلفن: +022 2886 0389

 

 

به سفر دوچرخه سواری شبانه بروید

 

 

به سفر دوچرخه سواری شبانه بروید

 

 

بمبئی مسیرهای دوچرخه سواری فوق‌العاده‌ای دارد که بعد از ساعات شلوغی و از بین رفتن ترافیک شهری می‌توان آن‌ها را کشف کرد. فرقی نمی‌کند که یک مهاجر قدیمی در این شهر باشید و یا گردشگری ناوارد، به هر حال دوچرخه سواری در ساعات پایانی روز منظره متفاوتی از این شهر را به شما ارائه خواهد داد. البته شاید فکر کنید به عنوان فردی ناشی و غریبه این کار کمی به دور از احتیاط باشد اما نگران نباشید تورهای گردشی شبانه متعددی در این شهر برگزار می‌شود که می‌توانید به یکی از آن‌ها ملحق شوید.

 

 

بهترین رستوران‌های بمبئی با نمای چشمگیر

 

 

در خوتاچیوادی پیاده‌روی کنید

 

 

در خوتاچیوادی پیاده‌روی کنید

 

 

این روستای کوچک که دو قرن قدمت دارد در Girgaon واقع شده و تاریخی منحصر به فرد و غنی ارائه می‌دهد. این روستا با معماری شگفت‌انگیز پرتغالی و خانه‌های رنگارنگی که در کوچه‌های باریک به صف کشیده شده‌اند از نقاط دیدنی در جنوب بمبئی هستند که بازدید از آن خالی از لطف نیست. شما می‌توانید روزی آرام را در این روستا تجربه کنید، به دیدن نواحی طبیعی اطراف بروید و بیشتر با فرهنگ بومی مردم آشنا شوید.
این روستا در اواسط قرن بیستم میزبان ۶۵ خانه بود اما در حال حاضر این تعداد به حدود ۲۸ خانه رسیده است.

آدرس: Khotachiwadi, Girgaon, Mumbai, India

 

 

از تنها معبد چینی بمبئی دیدن کنید

 

 

از تنها معبد چینی بمبئی دیدن کنید

 

 

معبد کوان کونگ که تنها معبد چینی باقی مانده در بمبئی است یادرگار چینی‌هاییست که روزگاری در این شهر زندگی می‌کردند. این معبد کوچک و عجیب که در سال ۱۹۱۹ ساخته شده در Mazgaon جایی که قبلا محله چینی بود قرار گرفته است. در سال ۱۹۶۲ چنگ بین چین و هند باعث شد تا خانوارهای چینی مجبور به ترک شهر و رفتن به نقاط دیگر شدند. این معبد که با شمع‌ها، فانوس‌های کاغذی، مجسمه‌های کوچک و نوشته‌های روی دیوار زینت داده شده، از نگاه اکثر گردشگران بمبئی به دور است.

 

 

۷ کافی‌شاپ ایرانی در بمبئی هند

 

 

در قلعه‌های تاریخی کاوش کنید

 

 

در قلعه‌های تاریخی کاوش کنید

 

 

با توجه به موقعیت استراتژیکی دریای عمان در بمبئی چندین قلعه وجود دارد ک در طول قرون گذشته به عنوان دیده‌بان عمل کرده‌اند. در حالی که بسیاری از این قلعه‌ها از بین رفتند و یا مخروبه و ناامن هستند، تعداد کمی هم برای بازدید وجود دارند. برای نمونه شما می‌توانید از خرابه‌های قلعه باندرا در نوک جنوبی تفریگاه باندرا دیدن کرده و از چشم‌نداز دریا و افق جنوبی شهر لذت ببرید. به علاوه قلعه‌های دیگری همچون قلعه ورلی در قسمت جنوبی‌تر و قلعه باسین در واسای از دیگر گزینه‌های گردشی پیش روی شما هستند.

قلعه باندرا:  Bandra Fort, Byramji Jeejeebhoy Road, Bandstand Road, Mumbai

قلعه ورلی: Worli Fort, Worli Tip, Worli, Mumbai

قلعه باشین: Bassein Fort, Killa Road,Police Colony, Vasai West, Vasai, Mumbai

 

 

به سواحل کم‌تر شناخته شده بروید

 

 

uran-beach

 

 

تقریبا در تمام نقاط هم‌ مرز با دریای عمان، بمبئی سواحل متنوعی دارد. از کاوش در نقاط محبوب و شلوغ مثل جوهو، ورسوا و Girgaon صرف نظر کرده و به سمت یکی از نواحی بکر در حاشیه شهر بروید. ساحل اوران در قسمت جنوب ناوی بمبئی یکی از مناطق بکر و آرام در تور هند نوروز 98 است که می‌توانید به آن رفته و از مناظر زیبا و دیدنی‌اش لذت ببرید. ساحل گورای نیز در شمال غربی بمبئی یک ساحل آرام و کم بازدید است که زیبایی آن ارزش بازدید و گردش را دارد.

ساحل اوران: Uran, Navi Mumbai

ساحل گورای: Gorai Beach, Mumbai

مطالب مرتبط