همه چیز درباره دنیای اقیانوس، یک آکواریوم شگفت‌انگیز در بانکوک

دنیای اقیانوس نام یک مجموعه گردشگری و آموزشی در بانکوک است که شما را با دنیای زیر آب آشنا می‌کند؛ دنیایی با بیش از ۴۰۰ گونه دریایی و ۳۰ هزار ماهی از سراسر دنیا. دنیای اقیانوس، یک آکواریم بسیار عظیم است که با ده هزار متر مربع مساحت، در تور تایلند و مرکز بانکوک واقع شده است. این یعنی شما می‌توانید به راحتی از این آکواریم دیدن کنید.
در این آکواریم بسیار بزرگ، می‌توانید گونه‌های عجیب و غریب آبزیان را از نزدیک مشاهده کنید؛ از کوسه‌ها و سفره‌ماهی‌ها گرفته تا خرچنگ‌ها و مارهای آبی.  این مجموعه آبی، بزرگترین آکواریوم در آسیای جنوب شرقی است که برای ساخت آن، ۳۰ میلیون دلار هزینه شده است.
همانطور که پیش‌تر گفتیم، در این آکواریوم بزرگ می‌توانید گونه‌های متنوعی از آبزیان دریایی را ببینید. اسب دریایی، پنگوئن، خرچنگ‌های غول‌پیکر و کوسه‌های دوست‌داشتنی، پرطرفدارترین آبزیانی هستند که گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به بانکوک کشانده‌اند؛ گردشگرانی که می‌خواهند علاوه بر یک تفریح فوق‌العاده در بانکوک زیبا، هم دنیای اقیانوس را ببینند و هم با مطالعه تابلوهای اطلاع‌رسان و صحبت‌های راهنماهای متخصص اطلاعات بیشتری درباره دنیای اقیانوس آشنا شوند.

 

 

سفر به عمق اقیانوس‌ها

 

 

tropical-jungels2

 

 

از هنگامی که به این مجموعه اعجاب‌انگیز پا می‌گذارید، همه چیز شبیه دنیای دیگری است که شبیه به انیمیشن‌های دیزنی لند جذاب است. در این دنیای شبه‌کارتونی، می‌توانید آکواریوم‌هایی را ببینید که با موجودات دریایی رنگارنگ شما را به سوی خودشان می‌کشاندند.

 

 

۱- خوش‌آمدگویی با صخره‌های مرجانی

 

 

coral-reef

 

 

با ورود به آکواریوم، نخستین منظره‌ای که خواهید دید، صخره مرجانی زیبایی است که محل زندگی دلقک ماهی‌ها، شیرماهی و صدها اختاپوس و خرچنگ است.  

 

 

تفریحات جذاب و رایگان در بانکوک

 

 

۲- قایق شیشه‌ای و تماشای زندگی کوسه‌ها

 

 

قایق شیشه‌ای و تماشای زندگی کوسه‌ها

 

 

در بخش عمیق‌تر اقیانوس می‌توانید زندگی دریایی کوسه‌های عظیم را از نزدیک تماشا کنید. برای بازدید از این زندگی هیجان‌انگیز باید به قایق‌هایی بروید که کف آن‌ها با شیشه پوشانده شده است و شما می‌توانید همه چیز را با یک فاصله امن از کوسه‌ها تماشا کنید. البته به جز کوسه‌ها، گونه‌های دیگری هم در این قسمت زندگی می‌کنند که دیدن‌شان خالی از لطف نیست.

 

 

۳- سرزمین یخبندان در کنار پنگوئن‌ها

 

 

Penguin2

 

 

یکی از پرطرفدارترین بخش‌های این آکواریم بخشی به نام ماجراجویی در یخ است. در این سرزمین یخبندان، می‌توانید در فضایی که شبیه محل زندگی پنگوئن‌های گنتو است و از یخ و برف پوشیده شده است، با پنگوئن‌ها دیدار کنید. علاوه بر این می‌توانید در قسمت صخره‌ای، سرزمین یخبندان، پنگوئن‌های آفریقایی را ببینید که در حال بازی و سر خوردن و شنا کردن هستند.

 

 

۴- قلمرو رنگین کمانی اسب‌های آبی

 

 

syngnathidae2

 

 

اسب‌های آبی رنگارنگ و زیبا را همی می‌توانید در بخشی به نام قلمرو اسب دریایی ببینید. بازدید از اسب‌های دریایی رنگارنگ یکی از بخش‌های محبوب کودکان است، پس بهتر است در آخرین مراحل از آن بازدید کنید تا دیگر نگران وقت نباشید و اجازه بدهید فرزندان‌تان با خیال راحت به تماشای این موجودات شگفت‌انگیز بپردازند.

 

 

۵- بزرگترین ماهی دنیا در جنگل‌های گرمسیری

 

 

tropical-jungls

 

 

یکی دیگر از بخش‌های دنیای اقیانوس، بخشی به نام جنگل‌های گرمسیری است که گونه‌های مختلف آبزیان را که در مناطق این‌چنینی زندگی می‌کنند، گرد هم آورده است. اما هیجان‌انگیز ترین گونه‌ای که در این آکواریوم می‌توانید ببینید، بزرگترین ماهی دنیا به نام آرپایما است که طول آن به بیشتر از چهار و نیم متر می‌رسد.

 

 

فعالیت‌های غیر توریستی که می‌توانید در بانکوک انجام دهید

 

 

برنامه‌های ویژه دنیای اقیانوس

 

 

 

برنامه‌های ویژه دنیای اقیانوس

 

 

این آکواریوم منحصر به فرد برنامه‌های ویژه‌ای برای بازدیدکنندگان دارد، که می‌تواند یک تجربه به یاد ماندنی باشد. این برنامه‌ها از غذا دادن به برخی گونه‌ها تا نمایش فعالیت گونه‌های دیگر متنوع است. در ادامه ساعت انجام بری از این فعالیت‌ها را مرور می‌کنیم:

- غذا دادن به سمور دریایی: ساعت ۱۱  صبح و  ۳ بعد از ظهر

- غذا دادن به پنگوئن‌ها: ساعت ۱۱:۳۰  صبح و ۳:۳۰ بعد از ظهر

- غذا دادن به ماهی‌های آب‌های آزاد: ۱۲ ظهر و ۴ بعد از ظهر

- برنامه غواصی: ۱۲ ظهر، ۲  ظهر و ۳ بعد از ظهر

- غذا دادن به پنگوئن گنتو: ۱۲: ۳۰ ظهر و ۴:۳۰ بعد از ظهر

- نمایش غذا دادن به کوسه‌ها: ساعت یک ظهر و ۴ بعد از ظهر

نکته: زمان نمایش، زمان ثابتی است ما برای اطمینان از رویدادهای استثناء، پیش از برنامه‌ریزی این ساعت‌ها را در وب‌سایت دنیای اقیانوس بررسی کنید.

 

 

اطلاعات ضروری برای بازدید از دنیای اقیانوس

 

 

اطلاعات ضروری

 

 

افراد بزرگسال باید بلیت خریداری کنند اما برای کودکان زیر سه سال نیازی به تهیه بلیت نیست.

دنیای اقیانوس در مرکز بانکوک، هر روز از ساعت ۱۰ صبح تا ۸ بعد از ظهر میزبان گردشگران است.

مطالب مرتبط