تفریح‌های عجیب و غریب در باتومی؛ گرجستان

اگر شما علاقه‌مند به کشف جاذبه‌های عجیب گردشی هستید پس باتومی در تور گرجستان مقصد ایده‌آل شما خواهد بود. باتومی دارای طیفی از جاذبه‌های عجیب و غریب است که بازدید از آن‌ها می‌تواند زمان زیادی از شما گرفته و کاملا سرگرم شوید. حتی بسیاری از جاذبه‌‌های باتومی هستند که سعی می‌کنند همچنان حال و هوای گذشته را منتقل کنند.
باتومی شهری مناسب پیاده‌روی است و پر از جاهاییست که اصلا روی نقشه مشخص نشده‌اند. ما در اینا چند جاذبه متفاوت و زیبای شهر را بررسی می‌کنیم.

 

 

 

باتومی مک دونالدز

 

 

باتومی مک دونالدز

 

 

باتومی مک دونالدز یکی از بهترین سازه‌های برجسته جهان در سال ۲۰۱۳ است و در حال حاضر همچون نگینی در این شهر می‌درخشد. شما در طراحی بیرونی این ساختمان چیزهایی مثل ایده‌های فانتزی، فضایی، لیزری و درخشان و براق را می‌توانید ببنید که چطور همگی در نمای آن منعکس شده است.
با اینکه کمتر کسی در دنیا پیدا می‌شود که مک دونالدز را نشناسد اما مردم کمی هم هستد که بدانند جذاب‌ترین و بهترین ساختمان مک دونالدز به جای قرار گرفتن در یکی از بخش‌های آمریکا، در باتومی قرار گرفته است. همین ویژگی به شما بهترین موقعیت ممکن را می‌دهد تا بتوانید عکس‌های اینستاگرامی جذابی بیاندازید و این ساختمان شگفت‌انگیز را به دوستان‌تان معرفی کنید. این رستوران بزرگ آمریکایی که کار اصلی آن در زمینه عرضه فست فود است چیزهای خیلی بیشتری برای ارائه در چنته دارد. به عبارتی شما می‌توانید در تمام روز از صبحانه، ناهار، و حتی میان وعده به این رستوران بروید و از منوی گسترده آن که شامل غذاهای گیاهی و خام گیاه‌خواری می‌شود سفارش دهید.

 

 

اسکوتر راید

 

 

اسکوتر راید

 

 

اگر هنوز یکی از آن‌ها را ندیده‌اید عجله نکنید، خیلی زود با یکی از این وسیله نقلیه آشنا خواهید شد. در واقع باید از سواحل ماسه‌ای دور شوید و به جایی که مسیری برای راندن وجود دارد بروید. به عبارتی باتومی شهریست که در آن می‌توانید هر نوع وسیله‌ای را برای حمل و نقل کرایه کنید و این شامل طیفی از وسایل می‌شود.
دوچرخه، ماشین‌های پدالی ۴ نفره، همچنین یکی از موارد محبوب بین گردشگران یعنی موبایلیتی اسکوتر در دسترس شما قرار دارند. این وسیله نقلیه کوچ و نقلی می‌تواند تنها سه نفر را حمل کند. در واقع یک صندلی جلو قرار دارد که راننده روی آن می‌نشیند و برای دو نفر هم در پشت جا برای نشستن وجود دارد. بنابراین شما می‌توانید یک اسکوتر کرایه کنید و روی صندلی عقب آن بنشینید و از تماشای منظره بلوار و مردمی که در آن پرسه می‌زنند لذت ببرید.

 

 

گرجستان؛ بهترین هتل‌های ۳ ستاره باتومی از نگاه کاربران تریپ‌ادوایزر

 

 

ساختمان چرخ و فلک

 

 

ساختمان چرخ و فلک

 

 

یکی از نقاط عجیب باتومی این ساختمان است که از ساحل شهر به عنوان بلندترین سازه قابل رویت است. این ساختمان در اصل دانشکده تکنولوژی باتومی‌ست که در طرفین از آن چرخ و فلک‌های زرد و جذاب به کار رفته است. در واقع این ساختمان عظیم و عجیب به عنوان دانشگاه تکنولوژی ساخته شده بود اما نکته جالب این که چنین ساختمانی در حال حاضر خالی و بلااستفاده مانده و هیچ کس هم قدمی برای استفاده از آن بر نمی‌دارد. حتی کسی مبلغی پیشنهاد نداده تا این ساختمان را به چیزی شبیه هتل تبدیل کنند. به عبارتی این ساختمان جالب و عجیب به طرز غیرقابل درکی بدون استفاده رها شده و تنها فایده آن جلب کردن توجه گردشگران است و لاغیر. شاید یکی دو عکس از آن بتواند نظر مثبت دوستان‌تان را در اینستاگرام به خودش جلب کند.

 

 

مجسمه‌های عشق

 

 

مجسمه‌های عشق

 

 

باتومی شهر عشاق است. شما در طول گردش مرتبا در گوشه و کنار مجسمه‌هایی را با محتوای عاشقانه پیدا می‌کنید. از برجسته‌ترین مجسمه‌های عشق می‌توان به چندتایی اشاره کرد که در امتداد ساحل قرار داده‌ شده‌اند. اگر به گردش در فضای باز مخصوصا پارک‌ها علاقه داشته باشید چندتای دیگری از این مجسمه‌ها را کشف خواهید کرد.
با وجود تمام مجسمه‌هایی که در سراسر شهر پراکنده شده‌اند اما انتخاب از بین آن‌ها به نوعی سخت و یا شاید سلیقه‌ای باشد. اما یکی از مجسمه‌های محبوب ساحلی مربوط به دو نفریست که در دست‌شان قلب بزرگ قرمز رنگی را نگه داشته‌اند. مثلی تمامی گردشگرانی که به باتومی می‌روند جلوی این مجسمه بایستید و عکسی اینستاگرامی بیاندازید.

 

 

معرفی هتل ۵ ستاره JRW Welmond در باتومی؛ گرجستان

 

 

باغ‌های گیاه‌شناسی باتومی

 

 

باغ‌های گیاه‌شناسی باتومی

 

 

یکی از جاهایی که حتما باید از آن دیدن کنید باغ گیاه‌شناسی باتومی است. به طور ذاتی گرجستانی‌ها به باغ‌های گیاه‌شناسی علاقه دارند و تقریبا در هر شهر کسی هست که یکی از آن‌ها را ایجاد کرده باشد. اما باتومی یکی از متنوع‌ترین و گسترده‌ترین مجموعه گیاهی را در خود میزبانی می‌کند.
شما در این مجموعه می‌توانید نمونه‌های گیاهی از سراسر دنیا را شاهد باشید. از بخش‌های جذابی که باید از آن‌ها دیدن کنید باغ ژاپنی و باغ مکزیکی است. شما می‌توانید برای انجام فعالیتی متفاوت به بخش زمین‌های کمپینگ بروید و با پرداخت هزینه ۱۵ لاری بساط اردو را برپا کنید.

مطالب مرتبط