معرفی ۸ پارک جادویی و زیبا در سنگاپور

سنگاپور را با مراکز مدرن و امروزی‌اش می‌شناسند. تور کوالالامپور + سنگاپور سفر به مقصد گردشگری مهمی که سالانه میلیون‌ها مسافر به آن وارد شده و در هتل‌های پنج ستاره‌اش اقامت می‌کنند. با این حال چیز دیگری که در مورد سنگاپور زبانزد است، کارهای زیست محیطی گسترده‌ای است که در این شهر جریان دارد. باغ‌های خلیج شاید معروف‌ترین آن‌ها باشد، اما موارد بیشتری نیز هستند که قصد معرفی آن‌ها در این مقاله را داریم.

 

 

باغ‌های خلیج

 

 

باغ‌های خلیج

 

 

بدون هیچ شکی، معروف‌ترین باغ سنگاپور و از معروف‌ترین باغ‌های دنیا، باغ‌های خلیج استکه در بین محلی‌ها و گردشگران به شدت طرفدار دارد. نمای اصلی باغ مربوط به ۸ درخت فلزی بسیار بزرگ است که در شب به رنگ‌های مختلف در آمده زیبایی مسحور کننده‌ای به نمای سبز و پر از گل این باغ می‌دهد. مجموعه‌ی باغ‌های خلیج شامل چند باغ مختلف، گنبد گل، جنگلی نسبتا کوچک، پل طبیعت و بسیاری بخش‌های دیگر بوده و از ۵ صبح هر روز تا ۲ نیمه‌شب باز است.

 

 

 

پارک ساحل شرقی

 

 

پارک ساحل شرقی

 

 

"پارک ساحل شرقی" بزرگ‌ترین پارک سنگاپور بوده که بیش از دو کیلومتر مربع از اراضی کنار دریا را به خود اختصاص داده و بهترین مکان برای گردش در این بخش ساحلی به حساب می‌آید. این پارک مکانی بسیار عالی برای قدم زدن و پیک‌نیک بوده و به لطف خط مخصوص دوچرخه‌سواری و دوچرخه‌هایی که برای کرایه در آن قرار داده شده، می‌توان برای ساعتی در محیط آن پا زد و از فضای آن لذت برد.

 

 

بهترین سواحل سنگاپور برای سفری آرامش‌بخش

 

 

MacRitchie

 

 

MacRitchie

 

 

این منطقه محافظت شده، بهترین پارک سنگاپور برای عاشقان طبیعت محسوب می‌شود. مسیرهای پیاده روی بسیار خوبی در این مکان در نظر گرفته شده که تورهای گردشی مختلفی را به سراغ زیبایی‌های این منطقه می‌برند. در این پارک بزرگ جانوران متنوعی از جمله جمعیت قابل توجهی از میمون‌ها و چندین نوع مارمولک زندگی می‌کنند و البته در کنار انواع پرندگان را نیز مشاهده خواهید کرد که در فضای بین درختان پرواز می‌کنند.

 

 

باغ‌های گیاه‌شناسی سنگاپور

 

 

باغ‌های گیاه‌شناسی سنگاپور

 

 

باغ‌های گیاه‌شناسی سنگاپور در سال ۱۸۵۹ ساخته شد و به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پارک‌های این کشور محسوب می‌شود. به همین دلیل است که فضایی به این بزرگی حالا در یکی از شلوغ‌ترین بخش‌های سنگاپور قرار دارد. در این پارک بیش از ۱۰ هزار گونه گیاه مختلف کاشته شده و در کنارشان موجودات مختلف جنگلی به صورت آزادانه زندگی می‌کنند. البته نباید در هنگام بازدید از این پارک نگران باشید چون تمامی حیوانات آن کاملا بی‌آزارند.

 

 

۵ دلیل مهم برای انتخاب Garden’s by the Bay در کریسمس؛ سنگاپور
 

 

 

 پارک بیشان آنگ مو کیو

 

 

 پارک بیشان آنگ مو کیو

 

 

پارک بیشان در یکی از محله‌های مسکونی پرجمعیت با نام آنگ مو کیو قرار گرفته و عموم کاربرد آن برای محلی‌ها است تا گردشگران. این پارک فضایی سرسبز است که با زمین‌های بازی پر شده و مردم می‌توانند در آن به تفریح و استراحت بپردازند.

 

 

منطقه بوکیت تیما

 

 

منطقه بوکیت تیما

 

 

یکی از قدیمی‌ترین جنگل‌های سنگاپور که حالا به مکانی گردشگرپذیر بدل شده است. جایی با وسعت ۱٫۶۴ کیلومتر مربع که بیش از ۴۰ درصد از انواع گیاهان و جانوران سنگاپور را در خود دارد. همین دلایل است که باعث می‌شود زحمت رفتن به این پارک و پیاده‌روی در محیط سرسبز و زیبان آن، ارزشش را داشته باشد. البته با توجه به تنوع مسیرها که برای افراد مختلف از سنین پایین تا جوانان ورزشکار در نظر گرفته شده، همه می‌توانند از این محل لذت ببرند.

 

 

بهترین کارهایی که می‌توانید در سنگاپور انجام دهید

 

 

پارک قلعه‌ی کانینگ

 

 

پارک قلعه‌ی کانینگ

 

 

این پارک از دیگر نقاطی که در این لیست آورده‌ایم کوچک‌تر است، در واقع تپه‌ای سرسبز در وسط شهر محسوب می‌شود. با این حال به خاطر موقعیت بسیار مطلوبی که در آن قرار گرفته و زیبایی‌های که دارد، حتما باید به  پارک قلعه‌ی کانینگ اشاره می‌کردیم. البته این پارک نکات تاریخی جذابی هم دارد و نمونه‌اش اولین خانه‌ای است که سر استامفورد رالز، بنیان‌گذار سنگاپور مدرن برای خود در این تپه ساخت. خانه‌ای که در دوران جنگ جهانی دوم بنا شد و به عنوان مقر نیروهای انگلیسی از آن‌ها استفاده گردید که بعدها توسط ارتش ژاپن شکست خوردند.

 

 

پارک دریاچه‌‌ای لوور سلتار

 

 

پارک دریاچه‌‌ای لوور سلتار

 

 

برای آن‌ها که به عکاسی مشغولند، این مکان جایی رویایی محسوب می‌شود. مکانی آرام که انگار از تمام سنگاپور جدا است. جایی بسیار زیبا با آب‌های آبی درخشان که برای زوج‌های جوان که در سفری عاشقانه به سر می‌برند، محلی عالی برای گردش به حساب می‌آید. یکی دیگر از نکات بسیار خوب این مکان، وجود تاسیساتی است که در آن می‌توانید کایاک، قایق‌های پدالی و تجهیزاتی از این دست کرایه کنید و گردش در آب را نیز تجربه نمایید.

 

 

پارک چینی و ژاپنی

 

 

bishan-park

 

 

یکی دیگر از باغ‌های اطراف سنگاپور که در فاصله‌ای نسبتا کوتاه قرار داشته و دسترسی به آن ساده است. پل سفید و معروف این پارک از پل مشابهی در امارت تابستانی پکن الگوبرداری شده و در مجموع این مکان را با معماری بسیار عالی بخش‌های مختلفش بیشتر می‌‌شناسند تا فضای سبزی که در آن قرار گرفته است.

مطالب مرتبط