بهترین سواحل باتومی برای لذت بردن از زیبایی‌های دریای سیاه

بعد از تفلیس، باتومی به خاطر داشتن سواحل زیبایش مهمترین شهر گردشگرپذیر در تور گرجستان محسوب می‌شود. این شهر زیبای ساحلی دارای چندین مکان عالی برای گشت و گذار و شنا بوده که باید با شناخت از هر کدام، بهترین گزینه را برای خود و خانواده‌تان انتخاب کنید. بر همین اساس در مقاله‌ای که امروز برایتان تهیه کرده‌ایم، به معرفی بهترین سواحل باتومی خواهیم پرداخت.

 

 

ساحل شهری

 

 

ساحل شهری

 

 

ساحل اصلی شهر در مرکز باتومی قرار گرفته و ۷ کیلومتر طول دارد که در بیشتر مواقع پهنای آن به ۳۰ متر می‌رسد. ساحلی کاملا رایگان که به وسیله درخت‌های نخل احاطه شده و بخشی از آن به بلوار معروف شهر تکیه زده است. این منطقه توریستی یکی از محبوب‌ترین نقاط شهر بوده و در فصول گرم سال جمعیت زیادی را به خود می‌بیند، اما در فصول سرد سال نیز از معدود سواحلی است که به راحتی می‌توان در آن قدم زد.

 

 

ساحل شهری02

 

 

این ساحل به خاطر نزدیکی به دریا و همچنین شرایط خاصی که دارد، هر روز تمیز بوده و در تابستان‌ها می‌توانید با هزینه‌ی ۲ تا ۴ لاری یک سایه بان و نیمکت اجاره کرده و در کنارش به استراحت مشغول شوید. مراکز زیادی در آن ایام به ارائه غذاها در کنار ساحل مشغول می‌شوند که از دسر و نوشیدنی تا وعده‌های کامل را شامل می‌شود.  پارک اصلی یا بلوار باتومی نیز که در نزدیکی چسبیده به بخشی از ساحل شهری است، دیدنی‌های بسیاری در خود دارد که از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به برج الف اشاره کرد.

 

 

معرفی هتل ۵ ستاره JRW Welmond در باتومی؛ گرجستان

 

 

ساحل اورکی

 

 

 

 

محبوب‌ترین ساحل شنی باتومی، ساحل اورکی است که در کنار یک دهکده‌ی کوچک به این نام و در فاصله‌ی ۴۰ کیلومتری از مرکز شهر باتومی واقع شده است. این محل به خاطر شن‌های سیاهش معروف شده که بسیاری از مردم فکر می‌کردند خاصیتی شفابخش دارد. مخصوصا اینکه این شن‌ها که قابلیت آهنربایی دارند در شیوه‌هایی از درمان نیز مورد استفاه قرار می‌گیرند.
آب گرم و بخش کم عمق طولانی آن در طول تابستان، مکانی عالی برای شنا ساخته و در طول آن فصل تجهیزات مختلفی برای بازی‌های متنوع در ساحل تدارک دیده می‌شود. در خود آب نیز می‌توانید جت اسکی، اسکوتر، پاراسیلینگ و بسیاری دیگر از فعالیت‌ها را تجربه کنید یا به گردش‌های آبی با قایق بروید.

 

 

ساحل کاواریاتی

 

 

kvariati

 

 

این ساحل زیبا تنها ۱۵ کیلومتر از مرکز شهر فاصله داشته و در کنار یک دهکده کوچک دیگر به همین نام واقع شده است. کوهستانی سرسبز و زیبا این ساحل را در بر گرفته که باعث شده مناظر شگفت و انگیزی در تابستان‌های کاواریاتی شکل بگیرد. طول این ساحل کوچک به یک کیلومتر می‌ریزد و در کنار بخش‌های شنی، قسمتی ازآن را سنگ‌ریزی و صدف تشکیل داده است. جدا از زیبایی‌های بیرونی این مکان، ساحل کاواریاتی به دنیای جذاب زیر آبش نیز مشهور شده و به همین خاطر برنامه‌های غواصی متنوعی در این بخش از باتومی انجام می‌شود.
دهکده‌ی کاواریاتی خود چیز زیادی برای عرضه ندارد، اما جنگل گونیو به خاطر زیبایی‌هایش، یکی از دیدنی‌های این منطقه به حساب می‌آید و به همین خاطر در سفر به این منطقه از گرجستان، حتما باید از آن دیدن کنید.

 

 

برای خوردن بهترین صبحانه‌ها در باتومی به کجا بروید؟

 

 

ساحل سارپی

 

 

sarpi

 

 

این ساحل در نزدیکی مرز ترکیه واقع شده است و به آب‌های زمردین و موج‌های بلندش محبوب است. البته این منطقه در گذشته بسیار آرام و زیباتر بود، اما این سال‌ها آنقدر به محبوبیت رسید که حالا جمعیت زیادی هر ساله به آن مراجعه کرده و ساختار آن را تا حدی تغییر داده‌اند. اگر بخواهید در این ساحل یک نیمکت و آفتابگیر کرایه کنید باید مبلغ ۱ تا ۳ لاری در روز برای آن پرداخت کنید، اما کرایه مبل و جایگاهی بهتر، ۷ تا ۱۰ لاری برایتان هزینه خواهد داشت. جایگاه‌های غذا، قهوه و نوشیدنی‌های سرد مخصوصا در ایام گرم سال، همه‌ جا پیدا می‌شوند تا به راحتی بتوانید یک روز کامل را در کنار ساحل سارپی سر کنید بدون اینکه نیاز باشد از آن بیرون بیایید. یکی دیگر از زیبایی‌های ساحل سارپی صخره‌های جذاب آن است که بسیاری از شیرجه زنندگان برای تجربه‌ی ارتفاع چند متری آن به این نقطه از گرجستان می‌روند.

 

 

ساحل بهشت سبز

 

 

ساحل بهشت سبز

 

 

در نهایت اشاره‌ای به یکی از زیباترین سواحل نزدیک به باتومی داشته باشیم که در کنار باغ گیاه‌شناسی بسیار زیبایی قرار گرفته است. تابستان‌های این منطقه سبز و بسیار زیباست و دنیای آب نیز با داشتن موجودات متنوع و ماهیان رنگارنگ، جلوه‌ای متفاوت دارد. البته بخش‌های زیادی از این منطقه برای ورود نیاز به هزینه‌ دارند اما قیمت آن‌ها به هیچ وجه زیاد نیست. در میان خود مردم گرجستان نیز این محل به پایگاهی برای جوانان معروف شده تا در آن به جشن‌های تابستانه مشغول شوند.

مطالب مرتبط