راهنمای گردشگری در جورج تاون پنانگ؛ مالزی

اگر یک منطقه باشد در تور مالزی که بخواهید به آن سفر کنید آن جورج تاون در پنانگ است. درست است که کوالالامپور برج‌های دوقلوی مدرن و مراکز خرید آنچنانی را میزبانی کند اما جورج تاون هم میراث باستانی، تاریخ و غذای عالی ارائه می‌دهد. با توجه به تاریخ طولانی آن به عنوان یک بندر تجاری بین‌المللی و دفتر مرکزی مستعمره انگلیس، جای تعجب نیست که جورج تاون دارای قرن‌ها میراث تاریخی، غذا و فرهنگ برای به اشتراک گذاشتن است.

 

 

در تور معابد شرکت کنید

 

 

chayamangkalaram

 

 

با تشکر از جمعیت‌های بزرگ بودایی هندو، هر جای جورج تاون را که ببینید معبدی پیدا خواهید کرد. البته از بین برجسته‌ترین آن‌ها می‌توان به معبد الهه رحمت، معبد سری ماهاماریامان و همچنین معبد وات چایامانگکالارام که سومین بودای بزرگ دنیا را در خود جای داده اشاره کرد. اگر هم می‌خواهید در مرکز شهر بگردید می‌توانید از معبد مار دیدن کنید که در باغ آن انواعی از مارها زندگی می‌کنند. البته نگران نباشید آن‌ها هیچ آسیبی به شما نمی‌رسانند. با این همه بهتر است که به آن‌ها نزدیک نشوید.

معبد سری ماهاماریامان: Lebuh Queen, George Town, 10450 George Town, Pulau Pinang, Malaysia

تلفن: +60 4 264 3494

معبد وات چایامانگکالارام: 17, Lorong Burma, Pulau Tikus, 10250 George Town, Pulau Pinang, Malaysia

تلفن: +60 16 410 5115

معبد مار: Jalan Sultan Azlan Shah, Bayan Lepas Industrial Park, 11900 Bayan Lepas, Pulau Pinang, Malaysia

تلفن: +60 4 643 7273

 

 

از نقاط مد روز دیدن کنید

 

 

china-house-penang

 

 

هر شهری دارای احترام قومی، فرهنگی و صحنه‌های هنری است و جورج تاون با داشتن متر به متر جاذبه در کل مالزی سرآمد همه شهرهاست. در قلب شکوفایی هنرهای خیابانی و بوتیک کافه‌ها، انجمنی از هنرمندان، شاعران و بوهمیان وجود دارد که می‌توانید مثل اغلب مردم به آن‌ها سر بزنید. بهترین جاهایی که می‌توانید به آن‌ها بروید انبار هین باس و کافه خانه چینی است. اگر هم از علاقه‌مندان به صنایع دستی هستید بازار محلی روزهای یکشنبه در هین باس برگزار می‌شود که می‌توانید به آن بروید و از صنایع دستی ارزان و زیبا چیزهایی به یادگار و یا برای سوغات خریداری نمایید.

هین باس: 31A, Jalan Gurdwara, 10300 George Town, Pulau Pinang, Malaysia

کافه خانه چینی: 153, Beach St, Georgetown, 10300 George Town, Penang, Malaysia

تلفن: +60 4 263 7299

 

 

رمانتیک‌ترین رستوران‌های استانبول برای قرار عاشقانه در روز ولنتاین

 

 

در جشنواره شرکت کنید

 

 

festival-penang

 

 

از مرداد تا بهمن چندین جشواره ملی باشکوه همچون فستیوال ماه در جورج تاون برگزار می‌شود که بسیار دیدنی و جذاب هستند. در طی برگزاری مراسم‌ها از جشنواره غذا، جشنواره ادبی و فستیوال بالن هوای گرم هر چیزی که فکرش را بکنید پیدا می‌شود. حتی اگر این بازه زمانی را از دست داده باشید هم با بررسی رویدادهای سالیانه حتما موارد جذاب دیگری را پیدا خواهید کرد.

 

 

از اسکله قبیله‌ای بازدید کنید

 

 

clan-jetty-penang

 

 

در نزدیکی ترمینال آبی پنانگ، اسکله‌های قبیله‌ای، در جورج تاون روستاهای روی آبی هستند که توسط هفت قبیله تاریخی چینی اداره می‌شوند. در واقع این جامعه در اوایل دهه ۱۹۰۰ تشکیل شدند. آن زمان هر کدام از این قبایل جنگ سخت و تلخی را در آبراهه‌ها بر سر انحصاری کردن محصولات و کالاها به راه انداختند. این روستاهای آبی شناور بر روی آب و از جنس آلمینیوم و چوب ساخته شده‌اند. به طور معمول خانه‌ها دارای یک مسیر طولانی پیاده‌رو هستند.

آدرس: Pengkalan Weld, George Town, 10300 George Town, Pulau Pinang, Malaysia

تلفن: +60 19 593 5333

 

 

بهترین نقاط استانبول برای قرار‌های عاشقانه در ولنتاین

 

 

از غذاهای محلی در خیابان چولیا لذت ببرید

شما می‌توانید در طول سفر به جورج تاون غذاهای خوشمزه و فوق‌العاده‌ای را زیر ۳ دلار آمریکا پیدا کنید و یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید هم گشت‌زنی در خیابان چولیا و امتحان کردن غذاهای محلی است. این خیابان از ساعت ۶ به بعد تازه رونق می‌گیرد و دو طرف آن با کافه‌ها و رستوران‌های متنوع آماده پذیرایی از مهمانان می‌شوند. ما به شما توصیه می‌کنیم که حتما از نودل‌های خوشمزه و متنوع و سندُل که نوعی دسر سرد شکم‌پر است هم امتحان کنید.

آدرس: Chulia St, Georgetown, 10450 George Town, Penang, Malaysia

 

 

 

در جالان کاپیتان کلینگ قدم بزنید

 

 

در جالان کاپیتان کلینگ قدم بزنید

 

 

فقط در جورج تاون است که می‌توانید یک کلیسا را در کنار یک معبد و یک مسجد پیدا کنید. نه تنها این، بلکه کلیسای جورج مقدس قدیمی‌ترین کلیسای وابسته به انگلستان در جنوب شرقی آسیا است که همراه با مسجد کاپیتان کلینگ در کنار یک مسجد دیگر ایستاده‌اند. با این همه قدیمی‌تر از این دو مکان مذهبی، معبد الهه رحمت است که اولین بار در سال ۱۷۲۸ ساخته شد. این معبد به نسبت کوچک‌تر از معابد تائویی بوده و جاییست که مریدان الهه رحمت نذورات و جشن‌های خود را برگزار می‌کنند.

مطالب مرتبط