بهترین رستوران‌های ارگانیک در استانبول

در تور استانبول متوجه می‌شوید که اکثر غذاهای ترکی پر کالری و چرب هستند و از روغن در آن‌ها زیاد استفاده می‌شود. اما هیچ کدام ازاین‌ها باعث نشده تا گردشگران از امتحان کردن آن‌ها چشم‌پوشی کنند. در طی دهه‌های اخیر با وجود سفرهای زیاد بین‌المللی و آشنایی مردم با فرهنگ‌های بیگانه، این روزها جنبش استفاده از غذاهای سالم و ارگانیک در استانبول شیوع زیادی پیدا کرده تا جایی که برخی از رستوران‌ها تمرکزشان را بر عرضه غذاهای سالم گذاشته‌اند. اگر می‌خواهید غذایی در سفر به استانبول از غذاهای سالم و ارگانیک بخورید به این رستوران‌ها بروید.

 

 

کلیمانجارو

 

 

کلیمانجارو

 

 

یکی از رستوران‌های جذاب و زیبای استانبول که مدت زیادی هم نیست که به صحنه غذای شهر اضافه شده رستوران کلیمانجارو است. محبوبیت این رستوران نه فقط به خاطر طراحی داخلی‌اش که به وسیله شرکت مشهور طراحی Autoban استانبول انجام شده، بلکه به خاطر منوی آن است. این رستوران ادعا می‌کند تمامی موادی که در غذاها استفاده می‌شود همگی خانگی، طبیعی و ارگانیک بوده و هیچگونه مواد افزودنی در تهیه آن‌ها به کار نرفته و تنها با مواد ارگانیک محلی پخته می‌شوند. یکی از نکات برجسته بازار محصولات ارگانیک فریکوی است که در نزدیکی محله محصولات و سبزیجات فصلی ارگانیک را عرضه می‌کند. اگر با دوستان و یا خانواده به این رستوران رفتید از چندین ظرف مختلف سفارش دهید و هر کدام را به نوبت امتحان کرده و در مورد آن‌ها هم نظری کنید. به علاوه شما می‌توانید از برخی از مزه‌های ارگانیک مانند کرفس گرم و پرتقال، ماست چکیده، گردوی تفت خورده و یا چغندر پخته با پنیر خامه‌ای نیز سفارش دهید.

آدرس:  1 Silahşör Caddesi, Şişli, Istanbul, Turkey

تلفن: +902123770350

 

 

زنجبیل

 

 

زنجبیل

 

 

زنجبیل یکی از رستوران‌های گیاه‌خواری بسیار محبوب استانبول است که از مواد آلی و ارگانیک استفاده کرده و غذاهای کاملا سالمی عرضه می‌کند. حتی در طراحی داخلی و فضای این رستوران سعی شده تا این ویژگی انعکاس داده شود. به طوری که با وجود دیوارهای روشن، میز و صندلی‌های چوبی، تراس فضای باز، و گل و گیاهانی که در محیط رستوران به کار رفته شما احساس شادابی و نشاط بیشتری می‌کنید. منو از موارد گسترده گیاهی همچون سوپ پامکینگ، بادمجان شکم‌پر، بامیه نخود فرنگی و بلغور با سبزیجات تشکیل شده است. به طور کلی منوی زنجبیل با گزینه‌های ترکی، مدیترانه‌ای، و گیاه‌خواری تنظیم شده است. به علاوه موسیقی زنده سنتی هم در برنامه‌های رستوران جای دارد. از نکات جذاب و خوب دیگر در این رستوران اینست که هر زمانی بروید می‌توانید غذا بخورید، از صبحانه تا شام تمامی وعده‌ها عرضه می‌شود.

آدرس: 8 Kurabiye Sokak, Beyoğlu, Istanbul, Turkey

تلفن: +902122438234

 

 

بهترین نقاط استانبول برای قرار‌های عاشقانه در ولنتاین

 

رستوران نیکول

 

 

رستوران نیکول

 

 

نیکول یکی از بهترین سالن‌های غذاخوری شهر است که غذاهای بسیار خوشمزه و پر طرفداری را تدارک می‌بیند. سرآشپزهای این رستوران مواد اولیه منو را بازارهای ارگانیک فروشی شهر تهیه می‌کنند. به همین دلیل هم هست که غذاهای منو به صورت فصلی تغییر می‌کنند. غذاهای نیکول فوق‌العاده‌اند. زیرا از مواد محلی و ارگانیک، و تکنیک‌های جادویی فرانسوی برای پخت و تهیه غذا استفاده می‌کنند. چنین ترکیبی بی‌شک به طعم و بویی می‌انجامد که هرگز خاطره آن از ذهن شما پاک نمی‌شود. بعضی از غذاهای این رستوران شامل سوپ بادام و مارچوبه و نخود، خوراک اردک، نخود فرنگی و زیتون و همچنین خوراک زبان با سالاد چغندر می‌شود.

آدرس: 18 Tomtom Kaptan Sokak, Beyoğlu, Istanbul, Turkey

تلفن: +902122924467

 

 

رستوران سفر

 

 

رستوران سفر

 

 

این رستوران برای شاغلین آزاد همچون بهشتی دلخواه است. آن‌ها کتاب و لپ‌تاپ خود را زیر بغل می‌زنند و روی میز و صندلی‌های چوبی و راحت می‌نشینند و در حالی که به گپ و گفت می‌پردازند، کار می‌کنند و از فضای خانگی کافه لذت می‌برند چیزی هم سفارش می‌دهند و می‌خورند. منو با مواد غذایی و خوراکی کاملا ارگانیک و طبیعی مثل نمک هیمالیایی، روغن زیتون از ادرمیت، مرغ ارگانیک از بلو، دسرها و بستنی تهیه شده از شیر و ماست ارگانیک، و همچنین تخم مرغ‌های طبیعی و موارد خیلی بیشتری تهیه می‌شود. برای صبحانه نیز پنیرهای ترکی، مرغ خانگی، زیتون، خیار، گوجه فرنگی، تخم مرغ و شیرینی گردویی سرو می‌شود.

آدرس: 21 Akarsu Yokuşu, Beyoğlu, Istanbul, Turkey

تلفن: +902122448989

 

 

استانبلول؛ بهترین صبحانه‌های ترکی چیست؟

 

 

آهسته پرا

 

 

آهسته پرا

 

 

این کافه یکی از نقاط مدرن استانبول برای عاشقان غذاهای ملایم، غذاهای سبک و مزه‌های خوشمزه است. این کافه برای تهیه منو از ماود ارگانیک روزانه استفاده می‌کند و همیشه این اطمینان وجود دارد که غذاها با مواد روز و تازه تهیه شده‌اند. شما در این کافه رستوران می‌توانید غذاهای خوشمزه منطقه از جمله گزینه‌های آناتولی، همچنین ارمنستان، ایران، سوریه و لبنان و همچنین ماهی‌های تازه صید با ادویه‌های خوش عطر و بو را پیدا کنید.

آدرس: 107/F Meşrutiyet Caddesi, Beyoğlu, Istanbul, Turkey

تلفن: +902122432633

مطالب مرتبط