تایلند؛ معرفی لانتا جزیره‌ای عالی در نزدیکی کرابی

لانتا نام یکی از ۵۲ جزیره‌ی استان کرابی است که به خاطر داشتن مناظر طبیعی زیبا، سواحل منحصر به فرد و آرامش بیشتر نسبت به جزایر اصلی، طرفداران زیادی در تور تایلند دارد. این سرزمین کوچک و زیبا تنها ۷ کیلومتر از خود کرابی فاصله داشته و برای گردشی یک روزه محلی ایده‌آل به نظر می‌رسد.

 

سواحل لانتا

 

 

سواحل کو لانتا01

 

 

سواحل غربی این جزیره به شما این حس را می‌‌دهد که از تمام مردم به دورید. تا فاصله‌ی زیادی از این مکان، هیچ منطقه مسکونی وجود ندارد و به همین دلیل حتی در ایام پربازدید نیز، به راحتی می‌توانید ساحلی آرام برای خود و خانواده‌تان پیدا کنید. حتی اقامتگاه‌هایی که عموما در فاصله ۲۵ کیلومتری از ساحل غربی هستند، از مواد طبیعی همچون بامبو و چوب ساخته شده‌اند و شمایل کلی جزیره را از بین نبرده‌اند.

 

 

سواحل کو لانتا

 

 

اما سواحل محبوب‌تر و شلوغ‌تر مربوط به سواحل شمالیِ جزیره هستند که به قایق‌های گردشی و همچنین شهر بان سالادان نزدیک‌تر است و اقامتگاه‌های بیشتری به دورش ساخته شده است. در نهایت اگر بخواهیم از جایی خاص اسم ببریم، باید به کلونگ نین و خلیج کانتیانگ اشاره کنیم  که با توجه به ساخت و ساز وسایل رفاهی، در بین گردشگران اروپایی طرفداران بیشتری دارد. در مجموع باید با نگاه به علایق خود، بین سواحل آرام غربی و سواحل شلوغ و پرطرفدار شمالی یکی را انتخاب کنید.

 

 

کارهای غیر توریستی که می‌توانید در کرابی انجام دهید؛ تایلند

 

 

برترین فعالیت‌هایی که در کو لالنتا می‌توانید تجربه کنید

 

 

beach02

 

 

اگر چه ورزش‌های آبی همچون جت اسکی سواری، اسکی روی آب و کارهایی از این دست، طرفداران بیشتری در لانتا دارد، اما غواصی سطحی و غواصی عمیق به خاطر تنوع زیستی جذاب جزیره، از لذت‌بخش‌ترین کارهایی خواهد بود که می‌توانید در این مکان انجام دهید.

یکی دیگر از فعالیت‌های بسیار محبوب در لانتا رفتن به تورهای گردشی از پارک ملی مو کو است. این مکان تلفیقی از جنگل‌ها، تپه‌ها و سواحل مختلف بوده و یک منطقه بسیار وسیع طبیعی برای دیدن و لذت بردن محسوب می‌شود. البته در مواقع تعطیلات که گردشگران زیادی به این مکان می‌آیند، کمی مسیرهای معروف که تورها در آن رفت و آمد می‌کنند، بیش از حد شلوغ می‌شود. در این بین دیدن از غارهای این جزیره را نیز نباید از یاد ببرید که با ۲۰۰ بات تورهایی برای دیدن آن‌ها و البته چند استخر طبیعی زیبا برگزار می‌شود که چند ساعت مفرح را برایتان می‌سازد. از دیگر فعالیت‌های ویژه شرکت در کلاس‌های آشپزی محلی، دیدن از آبشارهای متنوع و همچنین تماشای بازی‌های رزمی موی تای است.

 

 

بهترین رستوران‌ها برای صرف غذا

 

 

koh-lanta-restaurant

 

 

رستوران Beautifull: ممکن است با خود فکر کنید که ما به غلط اسم این رستوران را بدین شکل نوشته‌ایم، اما این نام را یکی از بهترین رستوران‌های لانتا در ساحل غربی بر روی خود گذاشته است. در این شهر قدیمی، انتخاب اول بسیاری از گردشگران Beautifull  است، اما با توجه به اینکه توسط یک زوج مسلمان اداره می‌شود، برای مسلمانان انتخاب ویژه‌تری خواهد بود.

 

 

oldtown-restaurant

 

 

 Black Pearl: مروارید سیاه که در سال ۲۰۱۱ در بان سالادان بازگشایی شده، ابتدا به خاطر نام خاصش معروف بود اما بعدها به خاطر غذاهای سوئدی خاصی که درآن به وسیله زوجی از همین کشور پخته می‌شود به محبوبیت خیلی بیشتری رسیده. البته منوی آن حاوی غذاهای کشورهای اروپایی دیگر همچون ایتالیا و البته چند نوع غذای تایلندی نیز هست. بخش زیادی از رستوران‌های خوب لانتا در کنار سواحل شمالی و در بان سالادان هستند و در بخش‌های دیگر جزیره باید در کافه‌ها و رستوران‌های محلی غذا بخورید.

 

 

راهنمای گردش و خوش گذرانی در شب‌های کرابی

 

 

از کجا خرید کنید؟

 

 

از کجا خرید کنید؟

 

 

انتظار مراکز خرید بزرگ را در جزیره‌ای این چنینی نداشته باشید، اما در همین مکان کوچک نیز چند بازار مختلف وجود دارد که در آن‌ها بتوانید سوغاتی بخرید. در بان سالادان مغازه‌های پارچه فروشی و وسایل صنایع دستی زیادی وجود دارند، اما در بینشان می‌توانید چند گالری آثار هنری و چند کتاب فروشی نیز بیابید. بازارهای شمال غربی و شمال شرقی جزیره نیز خیلی از این قائده مستثنی نیستند با این تفاوت که به خاطر وجود سواحل اصلی در این محل‌ها، فروشگاه‌های زیادی برای خرید وسایل ورزش‌های آبی نیز وجود دارند.

 

 

اطلاعات کلی در مورد لانتا

 

 

اطلاعات کلی در مورد کو لانتا

 

جمعیت لانتا از تنوع جالبی برخوردار است. مسلمانان و چینی‌ها اغلب این جمعیت را تشکیل داده اما در بین آن‌ها کولی‌های دریایی یا به قول خود تایلندی‌های، چائو لِی‌ها نیز زندگی می‌کنند. زندگی مسالمت آمیزی که باعث ایجاد یک هارمونی و شادی برای مردم این جزیره‌ی کوچک در کنار کرابی شده است. در این مکان می‌توانید دستگاه‌های خودپرداز، هتل‌هایی با درجه‌بندی مختلف از دو ستاره تا ۵ ستاره پیدا کنید و فضای آن نیز در اغلب جاها، فضایی خانوادگی محسوب می‌شود.

 

 

چطور از کرابی به لانتا بروید

 

 

krabi-to-lanta

 

 

مسیر رفتن به لانتا از خود کرابی به وسیله قایق بسیار ساده است. کافی است که به اسکله رفته و با پرداخت ۴۰۰ بات، ۷ کیلومتر مسیر دریایی را در عرض یک ساعت و نیم طی کنید. قایق‌های عمومی بیشتر ساعت ۱۰ تا ۱۱ صبح راه می‌افتند، اما شما می‌توانید با هزینه‌ای بیشتر، قایق‌های خصوصی اجاره کرده و بسیار راحت‌تر راحی لانتا شوید.

مطالب مرتبط