تایلند؛ فعالیت‌های جذاب در بهترین سواحل کرابی

تور تایلند بین گردشگران به داشتن سواحل فوق‌العاده و شگفت‌انگیز شناخته می‌شود و گفته می‌شود که کرابی در کل تایلند زیباترین و بهترین سواحل را میزبانی می‌کند. با این که در تمام طول سال خیل عظیم مسافران به سواحل این منطقه سرازیر می‌شوند اما سیاست‌های گردشگری قوانینی محافظتی وضع کرده تا مناطق طبیعی به همان صورت بکر خود باقی بمانند بنابراین با سفر به این منطقه می‌توانید تعطیلاتی آرام و ناب را در مناظری بهشتی تجربه کنید.

 

 

رایلی

 

 

railay

 

 

هیچ فهرستی از بهترین سواحل دنیا بدون رایلی کامل نخواهد بود. دور این بخش ساحلی با صخره‌های سنگ آهکی پوشانده شده و بخشی از آن را جنگل‌های مانگرو و درختان نخل به زیر سلطه خود در آورده‌اند. صخره‌های آهکی که دور این ساحل را احاطه کرده‌اند از این قسمت کرابی جزیره‌ای خصوصی ساخته‌اند که بین زوج‌های جوان از محبوبیت بالایی برخوردار است. شما می‌توانید در این ساحل به انواع تفریحات آبی و ساحلی بپردازید، در جنگل‌های مانگرو نخل گردش کنید و از صخره‌ها بالا بروید. به علاوه چند نمونه از بهترین اقامتگاه‌های کرابی نیز در این ساحل واقع شده که بهترین تجارب اقامت در جایی مدرن و ساحلی را به شما ارائه می‌دهند.

 

 

فرا نانگ

 

 

phra-nang-beach

 

 

فران نانگ را به عنوان خواهر رایلی می‌شناسند. این ساحل شگفت‌انگیز و زیبا تنها در فاصله ۱۰ دقیقه‌ای از رایلی واقع شده است. این ساحل یکی دیگر از نمونه‌های مناطق طبیعی کارت پستالی در تایلند با برخی از جذاب‌ترین صخره‌ها است. در این ساحل به راحتی شنا کنید و از آب‌های زلال و کریستالی آن لذت ببرید. ماسه‌های سفید و پودری و گرم نیز فرصت مناسبی برای پیاده‌روی، حمام آفتاب و استراحت کردن را در اختیار شما قرار می‌دهد. اما در این ساحل هستید حتما غروب زیبای خورشید را در پس صخره‌ها از دست ندهید. شما در این ساحل می‌توانید سوار قایق‌های سنتی تایلندی شوید و از میان صخره‌های سرسبز عبور کنید.

 

 

هتل‌های ساحلی و مقرون به صرفه کرابی؛ تایلند

 

 

تونسای

 

 

تونسای

 

 

تونسای نیز شباهت‌های فراوانی به رایلی دارد اما به خاطر وجود کافه‌های ساحلی و موزیک‌های پر جنب و جوش به مراتب پر رفت و آمدتر و شلوغ‌تر است. معمولا مسافران و بازدیدکنندگان فقط برای تفریح و خوش‌گذرانی به این ساحل می‌آیند مگر کوه‌نوردان و صخره‌ نوردان که از هیچ موقعیتی چشم پوشی نمی‌کنند. همانند رایلی این ساحل نیز داره طیف متنوعی از صخره‌های چشمگیر و زیبا و محبوب در دنیا است که هم تازه‌کاران و هم حرفه‌ای‌ها می‌توانند از آن‌ها بالا بروند و از تماشای مناظر اطراف غرق در شگفتی شوند. اگر از جایی بالا رفتید حتما دوربین‌تان را روشن کنید و عکس‌هایی زیبا و اینستاگرامی بیاندازید.

 

 

آئو نانگ

 

 

آئو نانگ

 

 

آئو نانگ مرکز اصلی سفرهای جهانی به کرابی است. لازم به گفتن نیست که این ساحل زیباترین و ممتازترین منطقه شهر بوده و اگر شما هم می‌خواهید به جایی همه چیز تمام و عالی برای گردش و پیک‌نیک بروید باید به این ساحل بروید. طول ساحل با چترهای آفتابی پر شده است. اگر از عاشقان دریا هستید و دوست دارید به آبتنی و شیطنت بپردازید آئو نانگ جاییست که حتما باید به آن بروید. در این ساحل هم قایق‌های سنتی و هم موتوری مسافربری برای تفریح و گردش در آب‌های اطراف موجود است که اگر تمایل داشتید می‌توانید سوار هر کدامشان بشوید.

 

 

کارهای غیر توریستی که می‌توانید در کرابی انجام دهید؛ تایلند

 

 

توب کائک

 

 

توب کائک

 

 

این ساحل یکی از مرواریدهای پنهان کرابی است که محیطی آرام و بسیار ساکت‌تر ارائه می‌دهد. معمولا زوج‌های جوان و خانواده‌هایی که دوست دارد حریم خصوصی خودشان را داشته باشند به آن می‌روند. اگر در سفری عاشقانه به سر می‌برید و یا با خانواده هستید و می‌خواهید بچه‌ها به دور از شلوغ و ازدحام به تفریح به پردازند حتما رفتن به این ساحل را مد نظر قرار دهید. لوازم مورد یازتان را جمع کنید و در گوشه‌ای از این ساحل بساط پیک‌نیک به راه بیاندازید. اگر هم در گردشی دو نفری و عاشقانه هستید حتما سعی کنید غروب آفتاب را از این ساحل به تماشا بنشینید.

 

 

نوپارات تارا

 

 

نوپارات تارا

 

 

نوپارات تارا در نزدیکی آئو نانگ قرار گرفته و تنها برای گشت‌زنی و پیک‌نیکی عصرانه مناسب است. این ساحل که چند کیلومتری طول دارد برای قدم‌زنی و تماشای غروب آفتاب بی‌نظیر است. با این که از این ساحل عموما برای شنا استفاده نمی‌شود اما باز هم کسانی هستند که در طبیعت زیبای آن به شنا می‌پردازند. این ساحل مردم مشتاقی که می‌خواهند چند ساعتی را در آرامش به استراحت بپردازند به سمت خود می‌کشاند. صخره‌های آهکی سرسبز، درختان خوش رنگ و لعاب و آبی آرام و کریستالی از زیبایی‌های این ساحل است که می‌توانید به راحتی از آن‌ها بهره‌مند شوید.

مطالب مرتبط