کشف بهترین مناظر پانورامای دهلی؛ هند

دهلی یکی از مقاصد مهم گردش در تور هند است که هر گوشه و کنار آن چهره‌ای متفاوت از خود نشان می‌دهد. یکی از جذاب‌ترین زوایایی که می‌توان به نقاط مختلف انداخت دیدن آن‌ها از بالا و کاملا گسترده است. در بیشتر شهرهای توریستی دنیا جاهای زیادی برای تماشای شهر از بالا وجود دارد. البته دهلی از آن دسته از شهرها نیست اما هنوز چند جایی وجود دارد که بتوانید شهر را از بالا تماشا کنید. بیایید نگاهی به این نقاط بیاندازیم.

 

 

مسجد جامع

 

 

masjid

 

 

 

این مسجد به دستور امپراطور مغولی، شاه جهان در منطقه شاه جهان‌آباد (شهر قدیمی دهلی) داد تا به عنوان مسجدی سلطنتی مورد استفاده قرار گیرد. او اسم این مسجد را جهان‌نما یا مسجد نمای دنیا گذاشت. مسجد جهان‌نما به عنوان بزرگ‌ترین مسجد هند در همان ابتدا هر بازدیدکننده‌ای را تحت تاثیر خودش قرار می‌دهد. اما این همه داستان نیست. مناره‌های ۴۰ متری این مسجد نمایی نفس‌گیر از دهلی قدیمی در دسترس قرار می‌دهند که هر عکاس و گردشگری را شیفته خود می‌کند. شما می‌توانید از این مناره افق گستره دهلی را تماشا کنید.

 

 

قلعه تغلق آباد

 

 

tughlaqabad

 

 

قلعه تغلق آباد به دستور بنیان‌گذار سلسه تغلق یعنی قیاس‌الدین تغلق به سال ۱۳۲۱ در دهلی ساخته شد. این قلعه ساخته شد تا از مردم در برابر حملات مغول‌ها حفاظت کند. اما تنها چند سال بعد از ساخت این قلعه رها شد. مردم محلی بر این باور هستند که نفرین‌های یک صوفی باعث و بانی این موضوع بوده است. شما می‌توانید با رفتن به پل اصلی از نمای پانوراما و تماشای خرابه‌های  قلعه تغلق آباد که روایت‌گر تاریخ منطقه است لذت ببرید. دوربین‌تان را بردارید و با گرفتن عکس‌های هنری از این منظره شگفت‌انگیز توجهات را به صفحه اینستاگرام‌تان معطوف کنید.

 

 

راهنمای گردشگری دیدنی‌های مذهبی دهلی؛ هند

 

تپه رایسینا

 

 

raisina

 

 

هنگامی که بریتانیا تصمیم گرفت نظام سرمایه‌داری خودش را از کلکته به دهلی منتقل کند تپه رایسینا را که میزبان بیشتر سازمان‌های اداری و دولتی، همچون محل سکونت رییس جمهوری هند بود را انتخاب کرد. این تپه از نقاط مرتفع شهر است که نمایی زیبا و منحصر به فرد از دور تا دور خود ارائه می‌دهد. اگر از این تپه بالا بروید به راحتی می‌توانید دروازه هند را که یادبود دوره جنگ این کشور است، ببنید.

 

 

رستوران گردان پاریراما

 

 

رستوران گردان پاریراما

 

 

اگر دوست دارید در جایی بسیار مجلل غذا بخورید و تجربه‌ای جذاب و به یادماندنی هم کسب کنید حتما به رستوران بسیار شیک و متفاوت پاریکراما بروید. این رستوران در ارتفاع ۷۳ متری از سطح زمین واقع شده و با چرخش به دور محور خود، منظره ۳۶۰ درجه‌ای از دهلی را ارائه می‌دهد. این یعنی شما می‌نشینید و از خوردن غذای لذیذتان با نمای ۳۶۰ درجه شهر لذت می‌برید. ۹۰ دقیقه طول می‌کشد تا این رستوران به نقطه اول خود برگردد. شما از اینجا می‌توانید نقاط مهم و اصلی شهر همچون مسجد جامع و قلعه سرخ را نظاره‌گر باشید.

 

 

بهترین گردش‌های ساحلی از دهلی برای عاشقان ساحل

 

 

تای های

 

 

thai-high

 

 

آیا تا به حال به خوردن غذاهای تایلندی در هند فکر کرده‌اید؟ تای های یکی از محبوب‌ترین رستوران‌های تایلندی در دهلی است. همان‌طور که احتمالا از نام این رستوران بر می‌آید می‌توانید حدس بزنید غذاها در اینجا گران‌قیمت و کلاس بالا هستند. البته توجه داشته باشید که با رفتن به این رستوران می‌توانید در مکانی بی‌نظیر غذا بخورید. از پشت بام تای های می‌توانید نمای زیبایی از مناره قطاب و محله‌های اطراف آن را مشاهده کنید. مناره قطاب بلندترین مناره آجری در جهان است که با رفتن به تای های می‌توانید نمایی بی‌نظیر از آن را به تماشا بنشینید.

 

 

کاخ لیلای دهلی نو

 

 

leela-palace

 

 

کاخ لیلای دهلی نو یکی از بهترین و لوکس‌ترین هتل‌های واقع در دهلی است. یکی از ویژگی‌های برجسته و شناخته شده از در این هتل استخر بی‌نهایت و روی پشت بام آن است که نمایی زیبا و وسیع از شهر را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در حاشیه این استخر به استراحت بپردازید و از تماشای نمای افق شهر و نقاط برجسته‌ای همچون مناره قطاب، معبد لوتوس، راشتراپاتی بهاوان لذت ببرید. تنها نکته‌ای که در خصوص این استخر وجود دارد اینست که فقط مهمانان ساکن در هتل اجازه استفاده از آن را دارند.

 

 

جذاب‌ترین نقاط دیدنی جیپور که باید آنها را ببینید

 

 

Hauz Khas Social

 

 

Hauz Khas Social

 

 

حوض خاص اجتماعی یک کافه رستوران و فضایی کاری است که همه چیز را یک جا به شما ارائه می‌دهد. این کافه رستوران مردم را تشویق می‌کند به شیوه‌های سنتی و نه با دستگاه‌های دیجیتالی امروزی با هم ارتباط داشته باشند. این هدف و مفهوم از استقبال مردم و گردشگران برخوردار شد و خیلی زود تبدیل به جایی گردید که مردم برای وقت‌گذرانی و تعاملات اجتماعی به آن می‌رفتند. شما با رفتن به این کافه رستوران می‌توانید اوقاتی عالی و صمیمی با غذاهای خوشمزه را تجربه کنید و در نهایت از قسمت بام آن نگاهی گسترده و گیرا به حوض خاص و ویرانه‌های تاریخی اطراف آن داشته باشید.

مطالب مرتبط