بهترین کارهای رایگان در پکن؛ چین

پکن با این که از شهرهای اصلی در تور چین و از مقاصد برجسته گردشگری در این ابر کشور است اما به نسبت شهرهای بزرگ دنیا آنقدرها هم گران نیست. اما برای گروه‌های گردشگری مختلف همیشه نمی‌توان یک نسخه قطعی نوشت. در کنار انواع تفریحات و سرگرمی‌هایی که در این شهر وجود دارد شما می‌توانید به انجام فعالیت‌های رایگان بپردازید و در رستوران‌های مقرون به صرفه غذا بخورید. ما در اینجا برخی از بهترین فعالیت‌های رایگان در پکن را بررسی می‌کنیم.

 

 

یک روز را موزه ملی چین سپری کنید

 

 

museum

 

 

موزه ملی چین بزرگ‌ترین موزه در جهان است که مجموعه‌ای از بیش از یک میلیون آثار تاریخی و آثار هنری را در معرض دید عموم قرار داده است. این موزه در سمت شرق میدان تیانمان قرار دارد. علاقه‌مندان به تاریخ و فرهنگ چین بازدید از این موزه را به هیچ وجه نباید از دست بدهند. خوشبختانه چنین مجموعه عظیمی برای بازدید رایگان است اما به یاد داشته باشید که باید آی‌دی خودتان را برای بلیط رایگان دریافت کنید. شما می‌توانید در بین نمایشگاه‌های مختلف و سالن‌های گوناگون بچرخید و در تاریخ هزار ساله چین غرق شوید.

آدرس: 16 Dongchang’an Street, Dongcheng District, Beijing, China

 

 

از نسیم رودخانه شیچاهای لذت ببرید

 

 

shichahai

 

 

رودخانه شیچاهای یکی از نقاط برجسته و پرطرفدار پکن است که مخصوصا شب‌ها محلی می‌شود برای گردش و تجمع مردم محلی. شما می‌توانید شب را به این رودخانه بروید و در اطراف آن قدم بزینید، دوچرخه‌سواری کنید و یا گوشه‌ای بنشینید و از نسیم ملایم آن لذت ببرید. در واقع مردمی که به آنجا می‌روند کارهای مختلفی انجام می‌دهند. شما می‌توانید ضمن گپ و گفت با همراهان‌تان به تماشای مردم هم بپردازید. تابستان‌ها تورهای رایگان پیاده‌روی نیز به این دریاچه برگزار می‌شود که می‌توانید به آن ملحق شوید.

آدرس: Shichahai, Xicheng District, Beijing, China

 

 

۶ تم‌پارک عجیب در چین که گردشگران عاشق آنها هستند

 

 

در پارک جنگلی المپیک پکن کاوش کنید

 

 

zizhuyuan-park

 

 

طبق گفته‌ها این پارک با مساحت تقریبی ۶٫۸ کیلومتر مربع بزرگ‌ترین چشم‌انداز سبز شهری در آسیا محسوب می‌شود. این‌طور بگوییم، وقتی به پارک وارد می‌شوید ساعت‌ها طول می‌کشد تا مسیر دایره‌ای دور پارک را طی کنید. به همین دلیل پارک جنگلی المپیک بین دوندگان مارتن از محبوبیت بالایی برخوردار است. این پارک برای بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن ساخته شد تا ورزشکاران و کارکنان از آن برای محل تفریح و استراحت استفاده کنند. حالا شما به راحتی می‌توانید در این پارک قدم بزنید، قایق‌سواری کنید و زیر سایه درختان به استراحت بپردازید.

آدرس: Beijing Olympic Forest Park, Chaoyang District, Beijing, China

تلفن: +86 1064529060

 

 

از دنیای هنر منطقه ۷۹۸ Art دیدن کنید

 

 

798-art-district

 

 

پکن پر از گالری‌های هنری و مناطق فرهنگی است. بنابراین توری گردشی به یکی از این نقاط ترتیب دهید. تاسیسات هنری در مناطق عمومی هم کاملا رایگان هستند و هم می‌توانید از آن‌ها هر چقدر که دوست داشتید عکس بگیرید. به علاوه تا دلتان بخواهد در این شهر گالری‌های هنری وجود دارد که بیشترشان رایگان هستند و شما می‌توانید به راحتی بروید و از آن‌ها دیدن کنید. در مقابل گالری‌هایی همچون UCCA، M Woods وThe Pace Gallery وجود دارند که برای وارد شدن به آن‌ها باید بلیط بخرید. این نیز کاملا بستگی به شما دارد که بخواهید از آن‌ها بازدید کنید یا نه. توجه داشته باشید که اکثر گالری‌ها روزهای دوشنبه تعطیل هستند.

آدرس: 798 Art District, 2 Jiuxianqiao Road, Chaoyang District, Beijing, China

 

 

راهنمای گردش ۲۴ ساعته در پکن؛ چین

 

 

در Parkview Green گردش کنید

 

 

parkview

 

 

پارکویو گرین یکی از مهم‌ترین و بهترین مراکز خرید پکن است که می‌توانید در آن گردش کنید. البته که قرار است فعالیتی رایگان داشته باشید. اما گشت‌زنی و نگاهی به دنیای مد روز هیچ هزینه‌ای برای شما ندارد. همچنین برخی از نقاط هنری در این مجتمع گنجانده شده که در ادامه مورد بالا می‌توانید از آن‌ها بازدید کنید.

آدرس: 9 Dongdaqiao Road, Chaoyang District, Beijing, China

تلفن: +86 1056907000

 

 

در پارک Zizhuyuan آرامش را تجربه کنید

 

 

zizhuyuan

 

 

به نظر می‌رسد پارک Zizhuyuan با وجود درختان بامبو در فهرست یکی از زیباترین پارک‌های پکن قرار دارد. در این پارک فیلم‌های مختلفی ضبط شده و همین ویژگی خیلی‌ها را به سمت این پارک روانه می‌کند. اما یکی از بهترین زمان‌هایی که می‌توانید در این پارک قدم بزنید و از آرامش و سکوت آن لذت ببرید روزهای مه‌آلود است. این پارک نه تنها در زیبایی خیره‌کننده‌ای فرو می‌رود بلکه از هر جهت باعث بیرون رفتن خستگی و تنش‌های روحی شما نیز می‌شود.

آدرس: 35 Zhongguancun South Street, Haidian District, Beijing, China

تلفن: +86 1088412800

 

 

زیباترین پارک‌ها و فضای سبز پکن؛ چین

 

 

از بازار عتیقه فروشی Panjiayuan دیدن کنید

 

 

Panjiayuan

 

 

بازار عتیقه فروشی Panjiayuan بزرگ‌ترین بازار سمساری چین است که در آن می‌توانید دریایی از لوازم ارزان تا گران قیمت را پیدا کنید. از آثار هنری گرفته تا اسناد تاریخی هر چیزی که فکرش را بکنید در این بازار پیدا می‌شود. یک جفت چشم دقیق و دانشی از تاریخ این مرز و بوم شما را به لوازم جالبی می‌رساند اما برای بازدیدکننده‌های عادی فقط رفتن به فروشگاه "پنجره" توصیه می‌شود.

آدرس: Panjiayuan Antiques Market, Chaoyang District, Beijing, China

تلفن: +86 1087772727

مطالب مرتبط