مدیریت سفر ارزان به گرجستان را بخوانید

ما بارها اشاره کردیم که گرجستان به عنوان کشوری اروپایی آسیایی تلفیقی از همه چیز را ارائه می‌دهد و تفلیس به عنوان پایتخت آن بهترین نقطه برای دیدن این ویژگی است. تفلیس شهری چند فرهنگی، چند قومی و چند مذهبی است که در دهه‌های اخیر تور گرجستان مورد توجه گردشگرانی از اروپا و آسیا قرار گرفته. شما با گشت و گذار در این شهر می‌توانید تلفیقی از معماری‌های مختلف، غذاها، سنت‌ها و شیوه زندگی محلی شرقی و غربی را ببینید. اما چگونه می‌خواهید با بودجه‌ای کم یک سفر ارزان را مدیریت کنید؟

 

 

از خانه نویسندگان بازدید کنید

 

 

از خانه نویسندگان بازدید کنید

 

 

یکی از ساختمان‌های بسیار جذاب و دیدنی تفلیس که برای بازدید از آن لازم نیست هزینه‌ای پرداخت کنید خانه نویسندگان است. این ساختمان زیبا و مجلل در اصل متعلق به دیوید ساراجیشویلی، کارآفرین گرجستانی، دکتر فلسفه و شیمی و همچنین شهروند خیرخواه تفلیسی بوده است. امروزه این عمارت تبدیل به جایی برای نویسندگان گرجی شده تا آثار خودشان را به اشتراک بگذارند و دورهم جمع شوند. گرچه طبقه دوم در دست ساخت و مرمت است اما شما می‌توانید از باغ زیبا و معماری طبقه اول دیدن کنید. عکس‌های روی دیوارها و سرامیک‌های به کار رفته در ساختمان از بخش‌های جذابی هستند که توجه شما را به خود جلب می‌کنند.

نحوه رسیدن به خانه نویسندگان: از میدان آزادی به سمت خیابان لئونیدزه بروید. سپس به سمت چپ و خیابان ماچابلی بپیچید و به شماره ۱۳ بروید.

 

 

در خیابان‌های قدیمی بگردید

 

 

streets-of-tbilisi

 

 

یکی از زیبایی‌های تفلیس به خیابان‌های قدیمی و معماری‌های مربوط به دوره شوروی سابق است. خیابان‌های سنگفرشی که از دو طرف با خانه‌های سنگی و کلاسیک پر شده‌اند و یا کوچه پس کوچه‌هایی که انواع گل و گیاهان از تراس آن‌ها به پایین آویزان است برای قدم‌ زدن‌های دونفره و عاشقانه بی‌نظیر هستند. عاشقان عکاسی خودشان را در گوچه و پس کوچه‌های قدیمی گم می‌کنند به امید آنکه عکسی به یادماندنی و زیبا ثبت کنند. مخصوصا خیابان‌های بتلمی، گومی و بوتانیکوری در شهر قدیمی از محبوب‌ترین مسیرهای پیاده‌روی هستند. بتلمی یکی از قدیمی‌ترین محله‌های شهر است که می‌توانید زیباترین خانه‌های قدیمی، کلیساها و حتی یک آتشگاه‌ را در آن پیدا کنید.

آدرس: از میدان آزادی به سمت خیابان دادیانی رفته و تا خیابان آساتیانی ادامه دهید. سپس به سمت چپ بپیچید و تا  Puris Moedani قدم بزنید. به سمت راست و خیابان بتلمی بروید.

 

 

 

بهترین سالن‌های زیبایی تفلیس؛ گرجستان

 

 

به بالای قلعه صعود کنید

 

 

به بالای قلعه صعود کنید

 

 

یکی از نقطه‌های عطف تفلیس قلعه ناریکالا است. در طول جنگ‌های مختلف این قلعه به عنوان برج دفاعی در برابر تهاجمات ایستادگی کرد. با این همه چیزی که امروزه شما از آن بازدید می‌کنید تنها بخش کوچکی از سازه اصلی است که باقی مانده. پیشنهاد می‌کنیم حتما از تپه بالا بروید و از تماشای منظره پانورامای آن لذت ببرید. این بازدید نه تنها منجر می‌شود به مناظر زیبایی از شهر دسترسی داشته باشید بلکه اوقات خوش پیاده‌روی را نیز به شما ارزانی می‌دارد. فقط باید مراقب باشید زیرا هیچ محافظی وجود ندارد تا زمین نخورید. اگر اهل عکاسی هستید حتما می‌توانید عکس‌های زیبا و جذابی تهیه کنید، وگرنه برای اینستاگرامی‌ها چند منظره از بام این منطقه می‌تواند توجهات زیادی را به همراه داشته باشد.

آدرس: از میدان میدانی خیابان سنگ فرش را پایین بروید و از طریق بتلمی به قلعه برسید.

 

 

از مادر گرجستان دیدن کنید

 

 

از مادر گرجستان دیدن کنید

 

 

مادر گرجستان در واقع مجسمه‌ای بزرگ و عظیم یک زن است که در دست راست خود شمشیر و در دست دیگر خود کاسه‌ای نگه داشته و تقریبا می‌توان گفت از بیشتر نقاط شهر دیده می‌شود. به زبان گرجی این مجسمه به  Kartlis Deda شناخته می‌شود. در واقع این زن با لباس سنتی‌اش شخصیت اصیل کشور را به نمایش می‌گذارد. او با کاسه در دستش برای میزبانی از دوستان و مهمانان گرجستان می‌رود و شمشیرش را بر روی دشمنان کشور می‌کشد.

آدرس: بعد از رسیدن به ناریکالا و بازدید از آن، به سمت این مجسمه قدم بزنید.

 

 

اقامتگاه‌های مناسب در تفلیس برای سفر همراه کودکان؛ گرجستان

 

 

به ریک پارک بروید

 

 

به ریک پارک بروید

 

 

یکی از موهبت‌های تفلیس زیبایی‌های طبیعی و نقاط استراحت آن است. پارک ریک یکی از نقاط تازه ساخت شهر است که بعد از افتتاح از استقبال خوب مردم برخوردار شد. بیشتر گردش و بازدیدها در شهر قدیمی صورت می‌گیرد و این پارک نیز در این منطقه ساخته شده است. این یعنی شما می‌توانید با پیاده‌روی‌های طولانی خودتان خسته کنید اما در نهایت با آمدن به این پارک و نشستن بر روی صندلی‌ها و لذت بردن از نسیم هوا جانی تازه کنید.

آدرس: از سمت میدان Meidan و از روی پل عبور کنید و یا با مترو خودتان را به اولاباری برسانید و به سمت پل باراتاشویلی پیاده بروید.

مطالب مرتبط