بهترین مناظر دیدنی سامویی؛ تایلند

کو سامویی یکی از مقاصد گردشی برجسته در تور تایلند است که مناظر بسیار زیبا و شگفت‌انگیزی ارائه می‌دهد. یکی از بهترین فعالیت‌هایی که گردشگران در این جزیره انجام می‌دهند پیاده‌روی و کشف بهترین مناظر ممکن است. شما می‌توانید تنها با هزینه ۲۰۰ تا ۳۰۰ باتی موتورسیکلتی کرایه کرده و کل جزیره را زیر پا بگذارید. البته با تاکسی سواری هم می‌توانید به دیدن برخی نقاط بروید. بیشتر مناظر پانورامای جزیره در قسمت شمال شرقی ساحل یعنی در سواحل لامایی و چاونگ قرار گرفته‌اند. بازدید از بیشتر این نقاط نیاز به بدن بدن‌های ورزیده ندارد.

 

 

Jungle Club

 

 

Jungle Club

 

 

برای رسیدن به این اقامتگاه جذاب بالای تپه باید قدری ماشین‌سواری کنید. با این که در طی مسیر موهای شما در هوا پیچ و تاب می‌خورند اما شک نداشته باشید که منظره بالای تپه ارزش کمی بهم ریختگی را دارد. این اقامتگاه که برخی از زیباترین مناظر جزیره را در دسترس شما قرار می‌دهد دارای چند ویلای ییلاقی‌ست که اگر دوست داشتید به جای منظره دریا در ارتفاعات خنک و مطبوع کوهستانی بمانید می‌توانید یکی از آن‌ها را رزرو کنید.  جنگل کلاب قسمت‌های غذاخوری فضای بازی هم دارد. اگر قصد اقامت ندارید کافیست تا اقامتگاه بروید، یکی از میزها را اشغال کنید و از صدای جنگل، پرندگان و همچنین نسیم اقیانوسی لذت ببرید، غذایی انتخاب کنید و در پس‌زمینه‌ای رویایی و چشمگیر از خوردن غذاهای خوشمزه لذت ببرید. از فراز این تپه بانگراک، چاونگ، لامایی و فرودگاه دیده می‌شود.

 

 

نمای لامایی

 

 

نمای لامایی

 

 

نمای لامایی در حقیقت متشکل از سه جاذبه طبیعی و یک سواری هیجان‌انگیز شده که از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۸:۳۰ در دسترس شما قرار دارد. این منطقه مناظری زیبا برای تماشا داشته و بهترین موقعیت‌های عکاسی را در اختیار شما قرار می‌دهد به علاوه شما از این گردش‌گاه درسترسی آسانی هم به ساحل لامایی دارید. با ۱۰۰ بات هزینه شما می‌توانید سنگ ولنتاین، آبشار سیوا تارا، و مناظر لامایی را تماشا کنید. با هزینه ۸۰۰ باتی می‌توانید با زیپ لاین دره را طی کنید و از تماشای نمای زیبا و منحصر به فرد لامایی غرق شگفتی شده و به درک جانانه‌ای از عظمت خالق هستی برسید. این پارک تفریحی دارای رستوران و عرشه‌ای برای بازدید است. شما می‌توانید از صبح در پارک گردش کنید و هر زمان احساس گرسنگی کردید به رستوران بروید.

 

 

بهترین کارهایی که باید در سفر به سامویی انجام دهید

 

وات فرا یای

 

 

 وات فرا یای

 

 

با رفتن به معبد زیبای فرا یای که از نمادهای سرزمینی سامویی نیز شناخته می‌شود می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید. هم از محلی مذهبی و تاریخی دیدن می‌کنید و از از روی تراس مجسمه بزرگ بودا می‌توانید مناظر پانورامی زیبایی از جزیره را به تماشا بنشینید. عاشقان عکاسی و یا اینستاگرامی‌ها نیز دست خالی از این معبد باز نمی‌گردند. این خطه ساحلی چشمگیر و زیبا با نمایی از کوه فنگان در پس زمینه یکی از بهترین نقاط جزیره برای بازدید و تماشا شمرده می‌شود.

 

 

لات کو

 

 

لات کو

 

 

لات کو یکی از مجلل‌ترین و بهترین مکان‌های سامویی است که مناظر پانورامی پر زرق و برقی از دریا و سواحل ماسه سفید درخشان جزیره ارائه می‌دهد. از سمت راست جاده‌ای که چاونگ و مالایی را به هم متصل می‌کند بروید، شما می‌توانید این مسیر را حتی با دوچرخه هم طی کنید و بعد دو چرخه را پارک کرده و مسیر سنگفرش شده تا امتداد ساحل را قدم بزنید تا به دریا برسید. ترکیبی از خاکستری تخته سنگ‌ها، آبی دریا و ماسه‌های سفید نمایی بی‌نظیر و کاملا کارت پستالی در دسترس شما قرار می‌دهد. شما در این محل می‌توانید تا طلوع آفتاب هم بمانید و شب زنده‌داری به یادماندنی‌ای را تجربه کنید.

 

 

در این مکان‌های عجیب و جذاب در کوه‌ساموئی اقامت کنید؛ تایلند

 

 

معبد Khao Hua Jook Pagoda

 

 

Khao Hua Jook Pagoda

 

 

این معبد که در ارتفاع تپه‌ای ۹۰ متری در قسمت شمالی چاونگ قرار گرفته یکی از باورنکردنی‌ترین مناظر سامویی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید روزها از ساعت ۸ صبح تا ۶ عصر برای بازدید به این بتکده بروید. از عرشه این معبد کل فرودگاه بین‌المللی سامویی زیر پای شما قرار می‌گیرد. اگر مایلید به پرواز و فرود هواپیماها را ببینید مدتی را در این مکان منتظر بشینید. به علاوه شما از اینجا می‌توانید جزایر کو فنگان، کو تائو، کو سام، کو لام نوی، کو تائو پون، و کو فان را نیز ببینید. غروب‌های نمای این منطقه زیباتر از هر زمان دیگری می‌شود.

 

 

نمای کو مائه کوه در آنگتونگ

 

 

نمای کو مائه کوه در آنگتونگ

 

 

مائه کو یکی از جزایر کوچک واقع در پارک ملی دریایی آنگتونگ است مه طی سفرهای روزانه مورد بازدید قرار می‌گیرد. این جزیره در حدود یک ساعتی از سامویی قرار گرفته و دو منطقه مختلف برای تماشای مناظر طبیعی را ارائه می‌دهد. اولین نقطه با راه‌پیمایی و صعود تقریبا راحتی در دسترس شما قرار دارد اما برای رسیدن به دومی لازم است یک گشت و گذار حدودا ۴۵ دقیقه‌ای را تا آخر طی کنید. البته این مسیر حدودا صخره‌ای و کمی خطرناک به نظر می‌رسد. بنابراین اگر آمادگی‌اش را ندارید به اولین نقطه بسنده کنید.

مطالب مرتبط