محل‌هایی برای تماشای مناظر پانوراما در استانبول؛ ترکیه

استانبول به لطف موهبت‌های طبیعی جنگل، دریا، کوه و ساحل را به طور همزمان در خود میزبانی می‌کند این در حالیست که به دلیل تاریخی طولانی میان حکومت‌های مختلف، ساخت و سازهای تاریخی نیز به چنین پس‌زمینه طبیعی و زیبایی افزوده شده است. جمع تمامی این‌ها در تور استانبول کنار هم سببب شده تا این شهر اروپایی آسیایی در رده زیباترین مقاصد توریستی دنیا جای بگیرد. به عنوان گردشگری ماجراجو برای دیدن زیباترین مناظر پانورامای شهر به کجاها می‌روید؟

 

 

برج گالاتا

 

 

galata-tower-istanbul

 

 

برج سنگی گالاتا یکی از نقاط تاریخی برجسته‌ای است که تقریبا در مرکز محله گالاتا واقع شده شده است. بازدید از برج گالاتا یکی از محبوب‌ترین فعالیت‌هایی‌ست که گردشگران در طی سفر به این شهر انجامش می‌دهند. اما تنها به تماشای زاویه بیرونی آن بسنده نکنید. از برج بالا بروید و یکی از شگفت‌انگیزترین قاب‌های شهر را با چشمان خودتان شاهد باشید. شما بر فراز برج به نمای ۳۶۰ درجه دسترسی داشته و می‌توانید از سلطان احمد و سمت آسایی نیز فراتر را ببینید. این برج در سال ۱۳۴۸ ساخته شد و در طول زمان‌های مختلف به دست حکومت‌ها با اهداف مختلفی مورد استفاده قرار گرفت. با وجود داستان‌های زیادی که از این برج نقل می‌شود اما مهم‌ترین آن را همه مردم استانبول از بر هستند. طبق داستان‌ها هوانورد احمد چبلی با بال‌های مصنوعی از روی این برج پایین پرید و تا سمت دیگر آناتولی با آن‌ها پرواز کرد.

آدرس: Bereketzade Mahallesi, Galata Kulesi, 34421 Beyoğlu/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 293 81 80

 

 

راهنمای گردش در محله بشیکتاش استانبول؛ ترکیه

 

 

کافه پیر لوتی

 

 

کافه پیر لوتی

 

 

یکی از مکان‌های مشهور و بسیار دوست داشتنی شهر برای تماشای نمای استانبول از زاویه بالا کافه پیر لوتی است. این کافه که در Eyüp واقع شده نمای چشمگیری به شاخ طلایی ارائه می‌دهد. این کافه معمولا از سوی مردم بومی مورد استقبال زیادی قرار می‌گیرد و اغلب آن‌ها دوست دارند تا سفارش‌شان را در نمای خیره‌کننده شهر نوش جان کنند. به همین دلیل در بیشتر مواقع کافه میزبانان خودش را دارد اما آخر هفته‌ها وضع وخیم‌تر است. بنابراین یا باید منتظر بمانید تا صندلی خالی شود و یا در طول هفته برای دیدن کافه و منظره دیدنی آن بیایید. اسم این کافه از رمان‌نویس فرانسوی و افسر نیروی دریایی پیر لوتی گرفته شده است. کافه معتقد است این نقطه جایی بود که لوتی برای نوشتن کتابی بر اساس زندگی خود، الهام می‌گرفته است. او در کتابش از عشق ممنوعه به دختری ۱۸ ساله به اسم Aziyade می‌گویند که یکی از دختران حرم بود.

آدرس: Eyüp Merkez Mahallesi, İdris Köşkü Cd. No:1, 34050 Eyüp/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 551 729 18 06

 

 

رستوران رو سقف میکلا

 

 

رستوران رو سقف میکلا

 

 

میکلا یکی از مشهورترین رستوران‌های شهر به خاطر سرو غذا در منظره دیدنی استانبول است. این رستوران در حقیقت بخشی از هتل مرمره پرا است که در قسمت فضای بازش نمایی شگفت‌انگیز به منطقه بی‌اغلو و سلطان احمد داده می‌شود. همچنین تابستان‌ها کافه رو باز میکلا نیز راه‌اندازی می‌شود تا مهمانان بتوانند در هوای گرم و شرجی تابستانی با سفارش نوشیدنی‌های فوق‌العاده از تماشای نمای ۳۶۰ درجه استانبول لذت ببرند. اگر از طرفداران تماشای غروب هستید حتما سری به این رستوران بزنید و یکی از زیباترین غروب‌های شهر را از نمای بالا و در امتداد افق به نظاره بنشینید.

آدرس: The Marmara Pera Meşrutiyet Caddesi 15 34430, Beyoğlu, İstanbul, 34430, Turkey

تلفن: +90 212 293 56 56

 

 

معرفی هتل Dosso Dossi Old City در استانبول؛ ترکیه

 

 

آیا یورگی، بویوکادا

 

 

آیا یورگی، بویوکادا

 

 

یکی از مناظر شگفت‌انگیز استانبول نه در مرکز شهر بلکه در بزرگ‌ترین جزیره آن یعنی بویوکادا قرار گرفته است. آیا یورگی کلیسایی در این جزیره است که برای رسیدن به آن باید قدرتی پیاده‌روی کرده و از تپه بالا بروید. البته ممکن است برای عده‌ای این پیاده روی به علت شیب موجود، کمی دشوار باشد اما قطعا بعدا رسیدا به کلیسا متوجه می‌شوید که ارزشش را داشته است. نمای دریای آبی از آن ارتفاع بسیار دیدنی و منحصر به فرد است. این کلیسای ارتدوکس یونانی در سال ۱۷۵۱ بر روی بلندترین تپه جزیره ساخته شد. همه ساله مسیحیان جزیره از ۲۳ آوریل و ۲۳ سپتامبر زیارتی به کلیسا انجام می‌دهند تا شاید گره از مشکلاتشان باز شود.

آدرس: Büyükada-nizam Mahallesi, 34970 Prince Islands/Istanbul, Turkey

 

 

موزه ساکیپ سابانچی

 

 

موزه ساکیپ سابانچی

 

 

موزه ساکیپ سابانچی که در فاصله کمی از محله امیرگان و مشرف به بسفور قرار گرفته، همچون بهشت، باغی سرسبز است که در دل خود موزه هم ارائه می‌دهد. از تراس بزرگ این محل می‌توانید بسفور و کشتی‌های کوچک و بزرگی که در آن رفت و آمد می‌کنند را تماشا کنید. تابستان‌ها تراس رستورانِ موزه محلی عالی برای خوردن غذاهای لذیذ با منظره دیدنی بسفور شناخته می‌شود.

آدرس: Emirgan Mahallesi, Sakıp Sabancı Cd. No:42, 34467 Sarıyer/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 277 22 00

مطالب مرتبط