رستوران‌های محبوب بین مردم گرجی در تفلیس؛ گرجستان

غذا در گرجستان سنتی جدی و بخش مهمی از فرهنگ مردم است. به همین دلیل است که پایتخت این کشور تفلیس، از رستوران‌های متنوع و مختلف در سبک‌های گوناگون تا کافه‌های دنج و صمیمی پر شده است. به طور کلی بیشتر رستوران‌ها به سرو غذاهای گرجی می‌پردازند اما گزینه‌های دیگر مثل رستوران‌های ایتالیایی، آسیایی، خاورمیانه‌ای، هندی و چند نام دیگر هم وجود دارند. احتمالا برای شما به عنوان یک غریبه تشخیص بهترین رستوران با غذاهای لذیذ سخت باشد. بنابراین ما در اینجا به معرفی رستوران‌های محبوب مردم بومی می‌پردازیم تا در تور گرجستان بتوانید از غذاهای خوشمزه‌ لذت ببرید. 

 

 

Ezo

 

 

Ezo

 

 

ایزو در زبان گرجستانی به معنی حیاط بوده و مستقیما به وضعیت این رستوران که در حیاط یک خانه راه‌اندازی شده اشاره دارد. این رستوران که مواد اولیه‌اش را از محصولات کاملا ارگانیک و از کشاورزان منطقه‌ای تهیه می‌کند یکی از نقاط محبوب و مورد اعتماد مردم شهر است که هم از کیفیت محصولات مطمئن هستند و هم از طعم فوق‌العاده غذاها تعریف می‌کنند. در ایزو نه تنها گزینه‌های گیاهی و گوشتی هر دو تهیه می‌شوند بلکه در کنار غذاهای گرجستانی و سنتی تعداد نام اروپایی هم به چشم می‌خورد.

آدرس: 16 Geronti Kikodze St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322999876

 

 

Lolita

 

 

Lolita

 

 

لولیتا تقریبا یکی از جدیدترین سالن‌های غذاخوری اضافه شده به صحنه رستوران‌های تفلیس است که توانسته به فاصله کمی جای خودش را بین مردم باز کند. لولیتا به خاطر موسیقی روح‌نواز، جنب و جوش صمیمی و آشپزخانه اپن از نقاط بسیار محبوب بین مردم تفلیس شمرده می‌شود. به لولیتا بروید و در فضای آزاد آن بنشینید و نوشیدنی دلخواه‌تان را سفارش دهید و از غذای لذیذ و وسوسه‌انگیزتان لذت ببرید. این رستوران منوی خود را بر اساس غذاهای اروپایی و با قیمتی مناسب تنظیم کرده است.

آدرس: 5/3 Tamar Chovelidze St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322020299

 

 

معرفی هتل Laerton تفلیس؛ گرجستان

 

 

Shavi Lomi

 

 

Shavi Lomi

 

 

شاوی لومی هم بین مردم محلی و هم بین گردشگران به گزینه‌ای محبوب یاد می‌شود. در واقع این رستوران غذاهای گرجی را با دستورالعمل‌های جدید تهیه می‌کند. پس آن دسته از کسانی که مایلند غذاهای گرجی را با دستورهای مدرن امتحان کنند باید به شاوی لومی بروند. جدا از غذاها، فضای رستوران بسیار دنج و زیبا با محیط روباز است. برای خوردن شامی رومانتیک و لذیذ حتما به شاوی لومی بروید.

آدرس: 28 Zurab Kvlividze St, T'bilisi, Georgia

تلفن: +995 322 96 09 56

 

 

Pipes Burger Joint

 

 

Pipes Burger Joint

 

 

در تفلیس می‌توان گفت همبرگر فروشی‌های زیادی وجود دارد اما Pipes یکی از پرطرفدارترین‌ها بین مردم است. این فست فود با قیمتی مناسب و اندازه ساندویچ هم کاملا با قیمت همخوانی دارد. بنابراین اگر می‌خواهید چیزی جز غذاهای گرجی بخورید بدون معطلی به Pipes بروید.

آدرس: 16/8 Giorgi Akhvlediani St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995555280732

 

 

اقامتی ارزان در هتل‌‌ها و هاستل‌های خوب تفلیس؛ گرجستان

 

 

Azarphesha

 

 

Azarphesha

 

 

این رستوران منحصر به فرد مهمانان خود را با ۱۵۰ نوع نوشیدنی مختلف از کشورهای فرانسه، ایتالیا، لبنان و اسپانیا و صد البته گرجستان غافل‌گیر می‌کند. غذاهای رستوران نیز همگی خوشمزه و متفاوت هستند. غذاهای سنتی گرجستانی با دستورالعمل‌های کمی مدرن شده، همراه با گرایش‌های ایرانی و یونانی چیزی‌ست که شما در این رستوران با آن روبرو می‌شوید! غذاهایی محلی اما نه خیلی اصیل.

آدرس: 2 Pavle Ingorokva St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322982346

 

 

اقامتی ارزان در هتل‌‌ها و هاستل‌های خوب تفلیس؛ گرجستان

 

 

Mapshalia

 

 

Mapshalia

 

 

این رستوران که بیشتر شبیه کافه است تا غذاخوری، گوهر مخفی مردم محلی محسوب می‌شود. به علاوه در فهرست ما تا به اینجا ارزان‌ترین رستوران هم هست. این رستوران با غذاهای فوق‌العاده‌اش در یک دفتر بلیط فروشی سینما واقع شده است. شما می‌توانید ماپشالیا را از دیوارهای نقاشی شده‌اش شناسایی کنید. بنابراین اگر به دنبال غذایی خوشمزه و ارزان هستید این رستورانی‌ست که باید به آن بروید.

آدرس: 137 Davit Aghmashenebeli Ave, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995555634411

 

 

8000 Mosavali

 

 

8000 Mosavali

 

 

اسم این رستوران سبک اروپایی برخلاف منویی که تنظیم کرده به سابقه تولید نوشیدنی در گرجستان اشاره دارد. گزینه‌های انتخابی شما از نوشیدنی گرفته تا خوراکی‌ها با مواد ارگانیک تهیه می‌شوند. شما می‌توانید از غذاهای مورد علاقه غربی چیزی انتخاب کرده و در کنار نوشیدنی‌تان نوش جان کنید.

آدرس: 26 Sulkhan Tsintsadze St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995558488811

 

 

اقامتی لوکس در هتل پنج ستاره رادیسون بلو تفلیس ؛ گرجستان

 

 

Tsiskvili

 

 

Tsiskvili

 

 

یکی دیگر از رستوران ‌های مرسوم در میان مردم محلی، تسیسکویلی‌ست که در فاصله‌ای از مرکز شهر قرار گرفته است. در این رستوران غذاهای معمول گرجستانی سرو می‌شود و برنامه‌های آواز و موسیقی به صورت دائمی نیز برگزار می‌گردد. پس اگر با جمعی شاد و دوستانه هستید می‌توانید در این رستوران اوقات شاد و خاطره‌انگیزی را تجربه کنید. در کنار غذاهای گرجستانی چند گزینه اروپایی هم وجود دارد.

آدرس: 40/2 Akaki Beliashvili St, Tbilisi, Georgia

تلفن: +995322005555

مطالب مرتبط