پناهگاهای حیات وحش برای دیدن فیل‌ها؛ تایلند

اگر قصد سفر با تور تایلند را داشته باشید، حتما بعد از کمی تحقیق می‌دانید که فیل‌ها نه تنها بخشی از فرهنگ مردم این سرزمین هستند، بلکه بخشی از زیبایی‌های آن نیز محسوب می‌شوند. حیوانات نجیبی که هزاران سال است در کنار مردم به زندگی مشغولند. اگر قصد دیدن این حیوانات زیبا را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به جای سوار شدن بر رویشان، تماشایشان در سیرک‌ها و کارهایی از این دست، به پناهگاه‌هایی بروید که برای فیل‌ها ساخته شده و این حیوانات می‌توانند در آن‌ها به آرامی و به دور از آزار و اذیت زندگی کنند. اگر برایتان سوال است که این پناهگاه‌ها در کجای تایلند قرار دارند، مقاله ما را در ادامه دنبال کنید.

 

 

باغ طبیعی فیل‌ها؛ چیانگ می

 

 

چیانگ می

 

 

این مکان در واقع مرکزی برای نجات و نگهداری حیوانات مختلف است که عمده مسئولیتش در باب فیل‌هاست. بسیاری از فیل‌های این مکان به واسطه مشکلاتی که در دنیای آد‌م‌ها داشته‌اند به این مکان منتقل شده و کسانی که قصد دیدن از آن‌ها را دارند می‌توانند به آن‌ها غذا داده در کنارشان قدم بزنند و دستی به سر و رویشان بکشند. البته برنامه‌هایی برای داوطلبان به جهت کمک‌رسانی برای این مرکز و دیگر مراکز این‌چنینی وجود دارد که عموما به درد کسانی که برای تور کوتاه‌مدت به تایلند سفر می‌کنند به درد نخواهد خورد.

آدرس: 209/2 Sridom Chai Road, Chiang Mai

 

 

پناهگاه فیل‌های بون لات، سوخوتای

 

 

sukhothai

 

 

سوخوتای یکی از شهرهای بسیار قدیمی تایلند است که در آن داستان‌های زیادی در باب فیل‌ها گفته شده و این پناهگاه نیز در جهت ایجاد فضایی ایده‌آل برای زندگی این موجودات پدید آمده است. در این مکان فیل‌ها برای هیچ نمایشی اجبار نمی‌شوند و تنها آزادانه به زندگی در محیط محافظت شده می‌پردازند و بازدید کنندگان هستند که برای دیدنشان به آن‌ها نزدیک می‌شوند. محیطی بسیار گرم و دلنشین در این مکان جاری‌ست که باعث می‌شود احساس فوق‌العاده‌ای در آن داشته باشید.

آدرس: 304 Mu 5, Baan Na Ton Jan, Tambon Baan Tuek, Si Satchanalai, Sukhothai

 

 

اینستاگرامی‌ترین جزایر زیبا و معروف در تایلند

 

 

موسسه دوستی با حیات وحش تایلند، پاتچابوری

 

 

پاتچابوری

 

 

یکی از مراکز بسیار معروف تایلند که برای نجات، درمان و نگهداری از حیوانات مریض یا ترد شده اختصاص دارد. به جز فیل‌ها حیوانات زیاد دیگری نیز در این مجموعه نگهداری می‌شوند و می‌توانید از آن‌ها نیز دیدن کنید. شما می‌توانید تنها به بازدید از این مکان بپردازید یا با داوطلب شدن، روزی را به کمک به دست‌اندرکاران موسسه اختصاص دهید.

آدرس: Moo 6,Tambon Thamairuak, Amphoe Thayang, 76130 Petchaburi

 

 

پناهگاه‌های فیل‌های پوکت

 

 

phuket

 

 

۳۰ هکتار جنگل‌های این مجموعه اختصاص به فیل‌هایی دارد که زمانی در مکان‌های مختلف به دست مردم به کار گماشته شده و حالا می‌توان آن‌ها را به نوعی بازنشسته تلقی کرد. در شهری مثل پوکت، فیل‌های زیادی را خواهید دید که برای نمایش به کار گرفته می‌شوند و این تنها پناهگاه این حیوانات در این شهر است. با تماشای زندگی این فیل‌ها درمحیط جنگلی بعد از دهه‌ها فعالیت در محیط شهری، حس بسیار خوبی به شما دست می‌دهد، علاوه بر اینکه به راحتی می‌توانید به آن‌ها نزدیک شوید و لمسشان کنید یا بهشان غذا دهید.

آدرس: 100, Moo 2,, Paklok, Thalang

 

 

بهترین مقاصد گردشگری تایلند برای سفری آرامش‌بخش

 

 

پناهگاه فیل‌های کرابی

 

 

پناهگاه فیل‌های کرابی

 

 

این پناهگاه که در میان عناوین لیست ما جزو تازه تاسیس‌ها به حساب می‌آید، جایی برای نجات، درمان و نگهداری فیل‌ها در محیطی آرام و طبیعی و کاملا حفاظت شده است. قوانین بسیار سختی براس سوار نشدن بر روی فیل‌ها در این مجموعه وضع شده که به طور کامل اجرا می‌شود، اما بازدیدکننده‌هایی که اتفاقا تعدادشان زیاد است، می‌توانند از فیل‌ها دیدن کرده، به آن‌ها غذا بدهند یا حتی در رودخانه این حیوانات را بشویند همراهشان به تفریح مشغول شوند.

آدرس: 83/13 T.Ao Luek Tai, A.Au Luek, Krabi

 

 

پروژه سورین، سورین

 

 

 سورین

 

 

این مجموعه مردمی در شهر مرزی سورین، جایی بسیار عالی برای فیل‌ها پدید آورده تا در محیطی طبیعی و آزادانه به زندگی مشغول شوند. بخش زیادی از کسانی که دراین مکان خواهید دید به صورت داوطلبانه در خدمت این حیوانات هستند. بخش زیادی از غذای فیل‌ها در زمین‌های همین مکان کشت شده و شما می‌توانید همان چند ساعت حضورتان را نیز به صورت داوطلبانه به کمک برای نگهداری فیل‌ها مشغول شوید.

آدرس: Ban taklang Tambol .Krapoh, Thatum district, Surin province

 

 

اگر غیر از مواردی که به شما معرفی کردیم، خواستید از پناهگاه‌های دیگری دیدن کنید، همیشه ابتدا به سراغ نظراتی بروید که در سایت‌هایی همچون تریپ‌ادوایزر در مورد این مکان‌ها گفته شده. بسیاری با عنوان پناهگاه این حیوانات را به قل و زنجیر کشیده و تنها قصد نمایش و درآمدزایی برای خود را دارند.

مطالب مرتبط