از کارهای رایگان در سفر به کوالالامپور با خبر باشید؛ مالزی

قبل از شروع به برنامه‌ریزی برای سفر یکی از مهم‌ترین چیزهایی که تاثیر مستقیم بر کیفیت و چگونگی آن می‌گذارد بحث مربوط به خرج و مخارج است. کوالالامپور شهری رنگی با طیف زیادی از تفریحات و نقاط دیدنی منحصر به فرد برای انواع سلیقه‌ها و گروه‌های خانوادگی است. اما این بدان معنی نیست که برای سفر به آن نیاز به جیب پر پول داشته باشید. شما می‌توانید با یک مدیریت درست سفری ارزان و مقرون به صرفه را در تور مالزی و در شهر کوالالامپور تجربه کنید.

 

 

در پارک قدم بزنید

 

 

klcc-park

 

 

شما می‌توانید از فضای سبز و باز وسط شهر لذت ببرید که همانند ریه‌های شهر هستند و هوای سالم به ساکنین عرضه می‌کنند. یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما که به هر گردشگری بازدید از آن را توصیه می‌کنیم پارک KLCC است که زیر برج‌های پتروناس قرار گرفته و نمایی فوق‌العاده از شهر و آسمان خراش‌ها ارائه می‌دهد. شما می‌توانید از هوای مطبوع این پارک بزرگ لذت ببرید و به استراحت بپردازید، عکس‌های زیبا بگیرید و در پارک کاوش کنید. با این همه اگر این پارک را دوست نداشتید می‌توانید به باغ گیاه‌شناسی پرنادا بروید و اوقاتی بسیار خوش را تجربه کنید. در اطراف دریاچه قدم بزنید و از تماشای گل و گیاهان درخشان لذت ببرید.

آدرس: KLCC Park, Jalan Ampang, City Centre, Kuala Lumpur

تلفن: +60 18-379 5279

آدرس: Perdana Botanical Gardens, Jalan Kebun Bunga, Tasik Perdana, Kuala Lumpur

تلفن: +60 3-2617 6404

 

 

از نقاط مذهبی دیدن کنید

 

 

از نقاط مذهبی دیدن کنید

 

 

خوشبختانه بیشتر نقاط مذهبی کوالالامپور رایگان هستند و بازدید از آن‌ها هیچ هزینه‌ای برای شما در بر ندارد شما می‌توانید به راحتی از این نقاط بازدید کرده و معماری و هنر به کار رفته در آن‌ها را دیدن کنید. به طور کلی شهر چینی کوالالامپور میزبان تعداد زیادی از معابد است که با رفتن به آن محله می‌توانید چندیم مورد را دیدن کنید. معابد معروف باتو و مجسمه لرد موروگان از مهم‌ترین جاذبه‌های مذهبی شهر هستند که باید از آن‌ها دیدن کنید.

 

 

معروف‌ترین کافه‌های کوالالامپور؛ مالزی

 

 

به پیاده‌روی در مناطق زیبا بروید

 

 

به پیاده‌روی در مناطق زیبا بروید

 

 

اگر به پیاده‌روی‌هایی بیش از قدم زدن در خیابان‌های شهر نیاز دارید حتما سری به مسیرهای پیاده‌روی بوکیت ناناس و بوکیت گاسینگ بزنید. این مسیرهای جنگلی طبیعی به شما امکان لمس نزدیک جنگل‌های بارانی گرمسیری مالزی را می‌دهند. برای پیاده‌روی سعی کنید صبح زود بروید زیرا در طول روز هوا به شدت گرم، مرطوب و کلافه‌کننده می‌شود. به علاوه با خودتان اسپری دفع‌کننده حشرات و کرم ضد نیش ببرید. به علاوه کرم‌های ضد آفتاب هم باید همراه داشته باشید.

آدرس: Bukit Gasing, Petaling Jaya, Selangor

آدرس: KL Forest Eco Park, Hutan Simpan Bukit Nanas, Jalan Raja Chulan, Kuala Lumpur

 

 

 

از موزه‌های رایگان دیدن کنید

 

 

از موزه‌های رایگان دیدن کنید

 

 

برای بازدید از موزه‌های رایگان باید سمت گزینه‌های کم‌تر شناخته شده بروید. مثلا موزه تاریخ مالزی جایست که حتما باید به آن بروید و از جزئیات تاریخی این سرزمین آگاه شوید. موزه سلطنتی پلیس مالزی نیز به تور تماشای  نیروی پلیس محلی، از آغاز آن یعنی در سال ۱۸۰۷ تا دوره حاضر می‌برد تا درک بهتری از تحولات اجتماعی کشور داشته باشید. همچنین موزه بانک و گالری هنر مالزی بینشی عمیق‌تر از سیستم پولی و همینطور تحولات هنری به شما ارائه می‌دهد.

آدرس: Muzium Polis Diraja Malaysia, Jalan Perdana, Tasik Perdana, Kuala Lumpur

تلفن: +60 3-2272 5689

آدرس: Bank Negara Malaysia Museum and Art Gallery, Sasana Kijang, Jalan Dato’ Onn, Kuala Lumpur

تلفن: +60 3 9179 2784

 

 

بهترین عکس‌های اینستاگرامی کوالالامپور را کجا می‌گیرند؟

 

 

یک تور پیاده‌روی برای خودتان ترتیب دهید

 

 

bintang-walk-kuala-lumpur

 

 

شما می‌توانید به راحتی نقاط جذاب شهر را انتخاب کرده و وقت‌تان را صرف گشت و گذار و دیدن جاهای مختلف آن بکنید. از محلی‌ها برای این کار کمک بگیرید و نظرات آن‌ها گوش دهید. معمولا جذاب‌ترین محله‌ها عبارتند از محله هندی‌ها، محله چینی‌ها، و همین‌طور روستای تاریخی مالایی به نام کامپونگ بارو هستند.

 

 

از حمل و نقل عمومی رایگان استفاده کنید

 

 

free-things-to-do-in-kuala-lumpur-malaysia/free-public-transport-kuala-lumpur

 

 

اگر سوار اتوبوس‌های بنفش Go KL شوید، که امکان رفتن به مناطق گردشگری کوالالامپور را به صورت رایگان برای شما پدید می‌آورند. با این همه در زمان شلوغی و اوج ترافیک این اتوبوس‌ها می‌توانند حسابی خسته‌کننده و وقت‌گیر باشند.

 

 

بازار پاسار پرکوما

 

 

بازار پاسار پرکوما

 

 

این شبه بازار جایی غیر معمول و کم‌تر دیده شده است که به شما این امکان را می‌دهد تا هر چیزی که دوست دارید را به رایگان بردارید. همانطور که قول مشهور می‌گوید لوازم زائد دیگری، گنج فردی دیگر است. اگر شما هم چیزی برای اهدا داشتید می‌توانید به دیگران بپیوندید و آن را بر روی میز بگذارید. با این که محل برپایی این بازار همیشه ثابت نیست اما عموم وقت‌ها در پاسار پرکوما بساط می‌شود.

مطالب مرتبط