راهنمای گردش در محله بشیکتاش استانبول؛ ترکیه

بشیکتاش به معنی گهواره سنگی یکی از قدیمی‌ترین و تاریخی‌ترین نواحی استانبول است که در قسمت اروپایی ساحل بسفور واقع شده و به عنوان مرکزی فرهنگی و هنری همیشه مورد توجه مردم است. استانبول شهری به شدت گردشی و هزار رنگ است که سر از هر جای آن در بیاورید برای ساعت‌ها مشغول خواهید بود. این مورد درباره محله‌ای مثل بشیکتاش با سابقه تاریخی پشت آن نیز صادق است. اگر قصد دارید در این محله جذاب و تاریخی با تور استانبول گردش کنید با ما همراه باشید.

 

 

خودتان را در منطقه بازار غرق کنید

 

 

خودتان را در منطقه بازار غرق کنید

 

 

اگر از قدم زدن و کاوش در بازارهای خیابانی شاد و پر جنب و جوش لذت می‌برید پس این قسمت از محله را اصلا از دست ندهید. شما می‌توانید در نزدیکی موزه ملی دریانوردی مهم‌ترین جاذبه بشیکتاش یعنی محوطه بازار فضای باز را پیدا کنید. خوشبختانه بازار دارای جاذبه‌های زیادی است. بین غرفه‌های دست‌فروشان بگردید و از لباس‌های ارزان و میوه‌های تازه چیزهایی بخرید. همچنین اگر احساس گشنگی کردید به یکی از رستوران‌های کوچک بروید و از غذاهای محی و مقرون به صرفه نوش جان کنید. به بازار ماهی بروید و همین‌طور که در محله می‌گردید از معماری‌های زیبای معاصر دیدن کنید.

آدرس: Sinanpasa, Mumcu Bakka Sk, Besiktas, Istanbul

 

 

اقامتگاهی لوکس در قلب استانبول هتل CVK Park Bosphorus

 

 

از موزه دریایی ترکی دیدن کنید

 

 

از موزه دریایی ترکی دیدن کنید

 

 

با بیش از یک قرن سابقه Deniz Muzesi، بزرگ‌ترین مجموعه مصنوعات دریایی در ترکیه را میزبانی می‌کند. این موزه که به تازگی مورد بازسازی قرار گرفته نمایش‌هایی از جنگ‌های دریایی، توپ‌های تاریخی، ابزار ناوبری، مدل‌های کشتی و اسناد مرتبط ارائه می‌دهند که دید شما را نسبت به سلاطین عثمانی و شرایط سیاسی آن زمان بهتر می‌کنند. در این موزه کاوش کنید و از تماشای ابزارهای قدیمی که نظیرشان را فقط فیلم‌های قرون وسطایی دیده‌اید لذت ببرید.

آدرس: Sinanpasa, Istanbul

تلفن: +90 212 261 0004

 

 

سوار یک کروز شوید

 

 

سوار یک کروز شوید

 

 

یکی از مهم‌ترین فعالیت‌هایی که هر گردشگری باید در استانبول انجام دهد شرکت در گردشی آبی همراه با کروزهای مختلفی است که از نقاط مختلف ساحل شهر هدایت می‌شوند. یکی از این نقاط ساحل بشیکتاش است که می‌تواند نمایی زیبا از شهر را به نشان داده و از طریق عبور از تنگه شما را به بخش آسیایی هدایت کند. کشتی‌های گردشی مختلف در تمامی ساعت‌ها مرتبا در مسیر حرکت می‌کنند بنابراین سواری یکی از کشتی‌ها شوید و به گردش بپردازید.

 

 

به تماشای فوتبال بروید

 

 

به تماشای فوتبال بروید

 

 

یکی از قدیمی‌ترین باشگاه‌های ورزشی در ترکیه، بشیکتاس جیمناسیک کولوبو است که میزبانی تیم محلی عقاب‌های سیاه را می‌کند. اگر توجه کرده باشید پرچم‌ها، لوگوها و نشانه‌های زیادی از تیم در سراسر منطقه به کار رفته است. بهترین کار این است که بلیطی رزو کرده و از رفتن به استادیوم BJK İnönü که یکی از خوش‌منظرترین ورزشگاه‌های دنیا لذت ببرید. مخصوصا اگر پسر بچه‌های مدرسه‌ای و نوجوان همراه شما هستند این فعالیت می‌تواند برای آنان بسیار جذاب جلوه کند.

آدرس: Visnezade Mh., Istanbul

 

 

معرفی مرکز خرید بزرگ Capitol استانبول؛ ترکیه

 

 

از کاغ دلماباغچه دیدن کنید

 

 

از کاغ دلماباغچه دیدن کنید

 

 

دلماباغچه که ۳۰۰ اتاق مختلف را میزبانی می‌کند به عنوان بزرگ‌ترین کاخ در کل کشور شناخته می‌شود. این کاخ که در اواخر حکومت عثمانی محل اصلی پادشاهان بوده به سنک نئوکلاسیک طراحی و ساخته شده و در آن به صورت گسترده‌ای از طلا و کریستال استفاده شده است. شما می‌توانید به راحتی علاقه عثمانی‌ها به باروک، روکوکو، و سبک نئوکلاسیک که در این کاخ وسیع به کار رفته را ببینید. بهترین راه برای گردش دراین قصر بزرگ و زیبا، و کاوش در آن شرکت در تورهای هدایت‌ شده است که ضمن بردن شما به گوشه و کنار کاخ، اطلاعات خوبی هم در اختیار شما قرار می‌دهند.

آدرس: Visnezade Mh., Besiktas, Istanbul

تلفن: +90 212 2369000

 

 

از موزه نقاشی و مجسمه‌سازی دیدن کنید

 

 

از موزه نقاشی و مجسمه‌سازی دیدن کنید

 

 

بعد از بازدید از کاخ دلماباغچه مسیرتان را تا موزه نقاشی و مجسمه‌سازی ادامه دهید. بلیط وروی شما به کاخ شامل هزینه بازدید از این موزه هم می‌شود. بنابراین به این نمایشگاه دائمی بروید و از نقاشی‌های فوق‌العاده زیبا و مجسمه‌های هنرمندانه دیدن کنید. سپس به کافه‌ای آرام با نمای منحصر به فرد بسفور بروید و خستگی ناشی از گردش را به در کنید.

آدرس: Dolmabahche Cad. Akatlar Duragı, Besiktas , Istanbul

تلفن: +90 212 261 4298

 

 

بهترین تفریح‌ها در محله نیشانتاشی؛ استانبول

 

 

اطراف پارک یلدیز را بچرخید

 

 

اطراف پارک یلدیز را بچرخید

 

 

یلدیز که یکی از بزرگ‌ترین فضاهای سبز شهر است سابقا باغی شاهانه بوده که با گل‌ها و گیاهان نمونه و بی‌نظیری پر شده است. این پارک محل فوق‌العاده‌ای برای گرفتن آرامش و در کردن خستگی است. یکی از زیباترین جلوه‌های این پارک در فروردین ماه و هم‌زمان با رویش گل‌های رنگی زیبا است.

آدرس: Yıldız Mh., Beşiktas, Istanbul

 

 

از مسجد ارتاکوی دیدن کنید

 

 

ortakoy-mosque

 

 

یکی از بناهای زیبای سبک نئوباروک، که عکس روی کارت پستال‌های استانبول را به خود اختصاص داده مسجد فوق‌العاده چشمگیر ارتاکوی است. به دیدن این نمونه برجسته اسلامی بروید و از منظره آن با پس‌زمینه‌ای از پل بسفور عکس‌های جذابی برای اینستاگرام‌تان تهیه کنید. نمای این مسجد و ساحل بسفور غروب‌دم بسیار دیدنی و فراموش نشدنی است.

آدرس: Mecidiye, Istanbul

مطالب مرتبط