۴ رستوران‌ برتر غذاهای ژاپنی در تفلیس؛ چشیدن دستپخت سامورایی‌ها

رستوران‌های ژاپنی مدت‌هاست که در سراسر دنیا شعبه‌های زیادی پیدا کرده‌اند و حالا مردم تمام این کره‌ی خاکی با سوشی، ساشیمی، رامن و بسیاری غذاهای دیگر ژاپنی آشنایی دارند. بر خلاف آن چیزی که بسیاری فکر می‌کنند، رستوران‌های متنوعی از کشورهای مختلف را در تور گرجستان و در شهر تفلیس می‌بینید که رستوران‌های ژاپنی از جمله‌ی آن‌ها به شمار می‌آیند. مکان‌هایی بسیار عالی با غذاهای متنوع و خوشمزه که طعمی کاملا متفاوت با غذاهای محلی گرجستان دارند. با هم نگاهی بندازیم به بهترین رستوران‌های ژاپنی در تفلیس در بازه‌های مختلف قیمتی.

 

 

۱- Sushiroom

 

 

Sushiroom

 

 

سوشی روم از نظر کاربران تریپ‌ادوایزر بهترین رستوران ژاپنی در تفلیس به شمار می‌آید. این رستوران برخلاف اسمش، نه تنها به سوشی اختصاص ندارد بلکه تنوع بسیار جذابی از غذاهای مختلف را در منوی خود جای داده است. از نظر ترکیب و دکور، سوشی روم دقیقا شبیه به رستوران‌های ژاپنی کلاسیک است، با میزهای کوچک، ترکیبی ساده و آشپزهایی که پیش چشم مشتریان غذا می‌پزند.

 

 

 

 sushiroom-2

 

 

منوی سوشیروم کمی پیچیده، جذاب و البته با انتخاب‌های فراوان است. اگر هنگام ناهار به این رستوران بروید با منوی مخصوص ناهار مواجه خواهید شد که ترکیبی از چند غذای مختلف منوی رستوران از جمله سوشی، مقداری غذای گرم، سالاد و دسر می‌شود و قیمت‌های مناسبی از ۱۵ تا ۲۵ لاری دارند. در دیگر بخش‌ها یک صفحه کامل انواع سوشی خواهید دید و یک صفحه کامل ساشیمی، انواع سالادهای ژاپنی از جمله سالاد میگو، منوی مخصوص غذاهای گرم از جمله ناگت مرغ و البته منوی مخصوص که عموما ترکیب بزرگی از چندین نوع سوشی و ساشیمی و گوشت‌های کباب شده است. مجموعا نسبت به کیفیت غذا قیمت‌های سوشیروم بسیار خوب است، شما می‌توانید در کنار پرداخت مبلغی اضافه‌تر از خود سرآشپز بخواهید که غذایتان را آمده کند و یا حتی در کلاس‌های آشپزی این محل شرکت کنید.

آدرس: 10 I. Abashidze Str

 

 

هتل چهار ستاره Cron Palace با امکانات عالی در تفلیس؛ گرجستان

 

 

۲- Love Sushi

 

 

Love Sushi

 

 

بر خلاف سوشیروم، Love Sushi کاملا مختص به سوشی در نظر گرفته شده و البته بیشتر فعالیت آن‌ها در زمینه سفارش سوشی آنلاین است، با این همه رستوران جمع و جورشان، مکانی عالی برای صرف یک میان وعده یا شام ژاپنی در قلب تفلیس به حساب می‌آید، جایی که می‌توانید با قیمتی مناسب، مجموعه‌ای متنوع از سوشی‌های مختلف را سفارش دهید.

 

 

 

Love Sushi02

 

 

بیش از ۲۵ نوع سوشی مختلف در Love Sushi پخت می‌شود که قیمت‌ آن‌ها بین ۱۳ تا ۲۵ لاری است. جدا از مدل‌های کلاسیک شما در این رستوران می‌توانید سوشی‌های با ماهی تن، ماهی پخته و حتی سوشی گیاهی نیز سفارش دهید. بعضی مدل‌ها هم با اسم‌های عجیب پخته می‌شوند، از جمله کانادا و کالیفرنیا که اسم‌های کشور و شهر هستند، میدوری و ناروتو که اسامی کاراکترهای انیمه‌ای به شمار می‌آیند و چند مدل دیگر که هر کدام برگرفته از مکان یا اثری خاص هستند.

آدرس: Griboedov st 16

 

 

۳- Mochi

 

 

Mochi 

 

 

موچی گران‌قیمت‌ترین رستوران ژاپنی لیست ما به شمار می‌آید. رستورانی با دکور زیبا، نقاشی مدرن ژاپنی، پنجره‌ی بزرگی که خیابان را به تصویر می‌کشد و البته سرو غذا در ظرف‌های جالب و به زیباترین شکل ممکن. هر چیزی که از یک رستوران ژاپنی خوب بخواهید، موچی آن را دارا است مخصوصا اینکه از یک سرآشپز بسیار خوب بهره برده و شما او را هنگام کار در آشپزخانه باز می‌توانید به تماشا بنشینید.

 

 

 

Mochi

 

 

موچی شبیه به سوشی روم، منوی بسیار پرباری دارد و در آن می‌توانید انواع سوشی، ساشیمی، غذاهای گرم، سالادهای متنوع و البته دسرهای خوشمزه سفارش دهید. اما در دو وجه منوی این رستوران به سوشیروم می‌چربد، یکی در مورد نوشیدنی‌های متنوع ژاپنی که در آن سرو می‌شود و دومی انواع سوپ‌های مخصوصی است که برای مشتری‌هایش آماده می‌کند. سوپ مرغ، سوپ میسو و توم یوم از جمله‌ این رستوران‌ها هستند. اگر چه که گفتیم موچی از دیگر رستوران‌ها گران‌تر است، اما در مجموع تنها کمی از سوشیروم گران‌تر بوده و هنوز تا قیمت‌های رستوران‌های مشابه ژاپنی در اروپا و آمریکا، بسیار فاصله دارد.

آدرس: 65 Zakaria Paliashvili Street

 

 

اقامتی لوکس در هتل پنج ستاره رادیسون بلو تفلیس ؛ گرجستان

 

 

۴- Pepperboy

 

 

Pepperboy

 

 

انتخاب آخر ما یک رستوران کاملا ژاپنی نیست، این رستوران ارزان‌قیمت اما بسیار پرطرفدار در بین جوانان گرجی، رستورانی مختص غذاهای آسیای شرقی از جمله ژاپنی، کره‌ای، ویتنامی، تایلندی و ... است. حتی با اینکه غذاهای مختلف از چند کشور در منوی پپربوی جمع آوری شده، اما در مجموع تنوع خیلی زیادی را در آن مشاهده نخواهید کرد، اما به گفته کاربران تریپ‌ادوایزر، همین غذاها به بهترین شکل ممکن و با قیمتی معقول سرو می‌شوند.

 

 

 Pepperboy

 

 

اگر اهل سوشی نیستید و می‌خواهید غذای ژاپنی متفاوتی میل کنید، پپربوی انتخاب بهتری برای شماست. میسو از جمله غذاهای کلاسیک و بسیار خوشمزه که با قارچ پخت می‌شود و تونکاتسو یکی از خوشمزه‌ترین غذاهای گوشتی ژاپنی از جمله غذاهای ژاپنی منوی پپربوی به حساب می‌آیند.

آدرس: Ivane Tarkhnishvili, 2

مطالب مرتبط