بهترین کارهایی که باید در سفر به سامویی انجام دهید

سامویی یکی از مقاصد گرمسیری آسیا در تور تایلند است که شگفتی‌های زیادی برای بازدید و کاوش ارائه می‌دهد. شما می‌توانید در جنگل‌های سبز زیبا قدم بزنید، از آبشارهای متعدد، معابد، صخره‌های هین تا و هین یای دیدن کنید و به تفریحات ساحلی بپردازید. به طور کلی هیچ محدودیتی در سامویی وجود ندارد از علاقه‌مندان به معماری، طبیعت گردی، عکاسی، ورزش و غیره همگی در این جزیره به دلخواه خود می‌رسند. در سفر به سامویی این کارها را انجام دهید.

 

 

پارک ملی دریایی آنگ تونگ

 

 

angthong

 

 

پارک ملی دریایی آنگ تونگ از بخش‌های بسیار جذاب و قابل توجه در خلیج تایلند است که از ۴۲ مجمع‌الجزایر با جنگل‌های انبوه، کوه‌های سنگ آهک، سواحل ماسه سفید پودری، جنگل‌های مانگرو، آبشارها، دریاچه‌های کوچک و بزرگ و آب‌های زلال اقیانوسی تشکیل شده است. این پارک که یکی از جاذبه‌های اصلی سامویی است حدود ۱۰۰ کیلومتر مربع از جزایر و آب‌ها را به زیر سلطه خود در آورده که زیستگاه طیف زیادی از موجودات عجیب و زندگی حیات وحش است.

 

 

در این مکان‌های عجیب و جذاب در کوه‌ساموئی اقامت کنید؛ تایلند

 

 

بودای بزرگ

 

 

بودای بزرگ

 

 

در ساحل شمالی سامویی معبد مشهور بودای بزرگ قرار دارد که جزو جاذبه‌های دیدنی و مهم این جزیره شمرده می‌شود. این معبد طلایی ۱۲ متری که بر فراز بلندی قرار گرفته از بیشتر نقاط سامویی قابل رویت است و از همین بابت بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. اگر از داخل معبد دیدن کنید با تعداد زیادی بودای دیگر مواجه می‌شوید که دور تا دور معبد را محاصره کرده‌اند. بیرون معبد با زیبایی‌های طبیعی در پس زمینه رنگ و لعابی بسیار دیدنی گرفته به طوری که می‌توانید بعد از آن گشتی هم در اطراف بزنید. همچنین بازار رنگی زیبایی در کنار معبد برپاست برای خرید انواع سوغاتی‌ها، جواهرات ارزان و دست سازه‌های بومی و زیبا است. پس اگر در فکر خرید چند قلم سوغاتی بودید حتما از بازار هم دیدن کنید. 

 

 

روستای فیشرمن بوفوت

 

 

روستای فیشرمن بوفوت

 

 

روستای فیشرمن سامویی در واقع بخشی تاریخی از بوفوت است که با خانه‌های روستایی، ساختمان‌ها، فروشگاه‌های دوست داشتنی، بوتیک‌ها، رستوران‌های دنج، و مجموعه‌ای کوچک از هتل‌های ساحلی پر شده است. اما نکته شگفت‌انگیز در این روستا که نظر گردشگران را به خودش معطوف می‌کند، بازار واکینگ استریت است که در آن خیابان کاملا بسته شده و به تصرف دست‌فروشان محلی و افراد بازدیدکننده در می‌آید. شما می‌توانید آخر خودتان را در این بازار سپری کنید و در جنب و جوش فوق‌العاده‌اش غرق شوید.

 

 

راهنمای خوش‌گذرانی در پارک آبی فیل صورتی در سامویی

 

 

هین تا و هین یای

 

 

هین تا و هین یای

 

 

در اغلب موارد هنر از طبیعت الهام می‌گیرد و اثرات فوق‌العاده‌ای خلق می‌کند این در موارد کم‌تر شایع هم پیش می‌آید که طبیعت دست به اثرات هنرمندانه بزند. البته در تایلند همه چیز امکان‌پذیر است. از جمله سامویی که در آن می‌توان سازه‌های زمین شناسی طبیعی که به هین تا و هین یای (نر و ماده) شناخته می‌شود را دید.

 

 

کو تائو

 

 

کو تائو

 

 

کو تائو یعنی جزیره لاک پشت، که به غواصی و تفریحات آبی بسیار مشهور و محبوب است. سواحل ماسه سفید زیبا، که در حدود ۲۱ کیومتر مربع با جزایر کوچک و بزرگ، و آب‌های زیبا و دوست داشتنی محاصره شده از بهترین موقعیت‌های گردش و تفریح را برای شما فراهم می‌آورد. شما در این منطقه می‌توانید در طیف زیادی از صخره‌ها تفریح کنید، به آب شیرجه بزنید و از آن‌ها بالا بروید. در جنگل‌ها کاوش کنید و حیوانات زیادی را تماشا کنید و در نهایت به شنا و غواصی بپردازید.

 

 

دیدن این جاذبه‌های گردشگری ساموئی را از دست ندهید

 

 

آبشار نا موآنگ

 

 

آبشار نا موآنگ

 

 

سامویی میزبان تعداد زیادی از آبشارهای دیدنی و قابل اکتشاف است اما به نظر می‌رسد در بین تمام آن‌ها دو آبشار نا موآنگ از بقیه زیباتر و دیدنی‌تر باشد. اسم این دو آبشار هم اشاره به رنگ‌های نارنجی سنگ‌هایش دارد. جالب این که ریشه درختان و سنگ‌های بنفش دیدنی پله و پایه‌ای برای آبشار نا موآنگ می‌شوند. یک استخر بزرگ طبیعی نیز زیر آبشار شکل گرفته که در اطراف آن می‌توانید پیک‌نیک کنید، پیاده‌روی و کاوش انجام دهید و یا در آب آن به شنا بپردازید. با تنها ده دقیقه پیاده‌روی شما می‌توانید به زیباترین آبشار سامویی یعنی نا موآنگ دوم برسید و غرق در نمای دیدنی و چشمگیرش شوید.

 

 

باغ مخفی بودا

 

 

باغ مخفی بودا

 

 

باغ مخفی بودا داخل تپه‌های داخلی سامویی، منظره‌ای عالی از مجسمه‌های غیرمعمول بودایی در میان انبوه درختان ارائه می‌دهد که قادر است هر نگاهی را به خود ثابت نگه دارد. این باغ توسط یک کشاورز سامویی به نام Nim Thongsuk ایجاد شد. اون از سال ۱۹۷۶ شروع به گذاشتن چندین مجسمه بودا در اطراف زمین موروثی خانوادگی‌اش کرد. این باغ مخفی بودایی حالا در گذشت چند دهه از جاذبه‌های دیدنی جزیره شناخته می‌شود.

مطالب مرتبط