بهترین تفریح‌ها در محله نیشانتاشی؛ استانبول

وقتی حرف از مد، غذا و فرهنگ در استانبول شود، محله نیشانتاشی بهترین‌شان را ارائه می‌دهد. مراکز خرید داخل خیابان در کنار مجتمع‌های بسیار مدرن خرید که سبک و سیاقی کاملا اروپایی دارند به تجربه‌ای مخلوط از فرهنگ محلی مردم و ساز و کارهای اروپایی تقدیم می‌کند. به شما توصیه می‌کنیم یک رو از سفرتان با تور استانبول را به گردش در این محله اختصاص کنید و از کاوش در آن لذت ببرید.

 

 

 

در گذشته پرسه‌زنی کنید

 

 

در گذشته پرسه‌زنی کنید

 

 

به معنای واقعی کلمه نیشانتاشی از عناصر تاریخی غنی شده است. شما می‌توانید به راحتی سوابق تاریخی تیراندازان و کمان‌داذان عثمانی را در این محله دنبال کنید. در خیابان‌های منطقه ستون‌های هرمی شکلی با فاصله از هم قرار گرفته‌اند که هر کدامشان اطلاعاتی درباره تیراندازان و کمانداران و تاریخچه تیراندازی ارائه می‌دهند.

 

 

 

از کافی‌های خوشمزه سفارش دهید

 

 

از کافی‌های خوشمزه سفارش دهید

 

 

هر روز این محله به دلیلی کافه‌هایی که در خیابان‌های فرعی قرار گرفته‌اند از مردم زیادی پر می‌شود. به حسب سلیقه‌تان می‌توانید قهوه‌ای در یکی از فروشگاه‌های زنجیره بخرید و با یه یکی از کافی شاپ‌های زیبا و گل‌کاری شده بروید و قهوه سفارش دهید. بد نیست بدانید که چون افراد مشهور و سلبریتی در این منطقه زیاد است ممکن است گاه گاه اتومبیل‌های لیموزین و یا پاپارازی‌های هراسان را هم ببینید.

 

 

بهترین طراحان جواهرات استانبول را بشناسید

 

 

خرید درمانی کنید

 

 

beymen

 

 

به محض این که وارد منطقه می‌شوید انواع فروشگاه‌ها نظر شما را به خودشان جلب می‌کنند. شما می‌توانید انواع فروشگاه‌های لباس با هر بودجه‌ای را در برندهای شناخته شده‌ای همچون Prada، Roberto Cavalli، Louis Vuitton، Salvatore Ferragamo، Gucci، Emporio Armani، Zara و H & M پیدا کنید. با این همه توصیه می‌کنیم که از فروشگاه‌های طراحان ترکی هم دیدن کنید. بی تردید بیمن می‌تواند نظرات مثبت شما را به خودش جلب کند.

 

 

بعضی چیزهای متفاوت بخرید

 

 

بعضی چیزهای متفاوت بخرید

 

 

نیشانتاشی فقط محله مد و لباس نیست. اگر دقیق‌تر نگاه کنید می‌توانید فروشگاه‌های طلا و جواهرات، کتاب، لوازم هنری، ادویه‌جات عالی و خوراکی‌های درجه یک هم پیدا کنید.

 

 

بهترین رستوران‌های محله زیبای شیشلی؛ استانبول

 

 

میان وعده ترکی نوش جان کنید

 

 

بعضی چیزهای متفاوت بخرید

 

 

پس از طی کردن مراحل خرید در رده‌های متنوع و مختلف احتمالا احساس گرسنگی بر شما چیره شده باشد. خوشبختانه در این منطقه از بهترین گزینه‌های شهر وجود دارد که می‌توانید در آن‌ها غذاهای خوشمزه‌ای بخورید. از آنجایی که اکثریت این رستوران‌ها بین‌المللی هستند شما می‌توانید غذاهای چینی، مکزیکی، فرانسوی یا ایتالیایی به راحتی پیدا کنید. با این همه می‌توانید برای یک صبحانه و یا شام فوق‌العاده ترکی هم روی این منطقه حساب کنید.

 

 

دسر‌های ترکی را امتحان کنید

 

 

دسر‌های ترکی

 

 

سعی کنید بعد از خوردن غذا، از دسرهای متنوع و خوشمزه هم امتحان کنید. یک کیک یا کریسانت را در یکی از شیرینی‌پزی‌های دنج همراه با قهوه یا نوشیدنی بخرید و در محیطی صمیمی بخرید. البته یک شیرینی محلی و سنتی مثل باقلوا می‌تواند اوقات بعد از غذا را جلایی فوق‌العاده دهند. توصیه می‌کنیم شوکولات‌های گادویا را از دست ندهید.

آدرس: Abdi İpekçi Cad. Ünsal Apt. No: 6 / 8 B Nişantaşı, Istanbul

تلفن: +90 212 246 4186

 

 

بهترین هتل‌های لوکس استانبول؛ ترکیه

 

 

از گالری هنری دیدن کنید

 

 

از گالری هنری دیدن کنید

 

 

همینطور که در اطراف محله گردش و کاوش می‌کنید ممکن است به چند گالری هنری هم برخورد کنید. هنر بخشی لاینفک از استانبول است و نمی‌توان از آن چشم پوشاند. بنابراین سعی کنید حداقل از یک گالری دیدن کنید و با اثرهای هنرمندان ترکی و شیوه نگاه آن‌ها به دنیا بیشتر آشنا شوید.

 

 

از مسجد تشویقیه بازدید کنید

 

 

از مسجد تشویقیه بازدید کنید

 

 

یکی از مساجد زیبای استانبول که در رده نخست مساجد شهر قرار نمی‌گیرد و مورد بی‌توجهی نسبی می‌شود تشویقیه است. در صورتی که این مسجد زیبای سبک نئو-باروک یکی از جاذبه‌های دوست داشتنی نیشانتاشی است که حتما وقتی در این منطقه هستید بازدید از آن بر شما ضروریست. مسجد تشویقیه را برادران بالیان با ستون‌های بزرگ سفید بنا کردند تا بر شکوه و عطمت آن بیافزایند. امروزه از این مسجد برای شروع مراسم تشییع استفاده می‌کنند. شما می‌توانید اول در نیشانتاشی گردش کنید و در نهایت با رفتن به مسجد تشویقیه، بنای کاوش در محله شیشیلی را بگذارید.

 

 

راهنمای گردش در منطقه بی‌اغلو؛ استانبول

 

 

در اطراف گشت زنی کنید

 

 

گردش کنید

 

 

حتی اگر قصد خرید هم نداشته باشید، نیشانتاشی یکی از بهترین نقاط استانبول برای گردش در خیابان‌های خرید با طیف گسترده فروشگاه‌ها است. قدم‌زنی کنید، از داستا‌ن‌هایی که پشت ساختمان‌های زیبا وجود دارد چیزهایی یاد بگیرید،به مردم در حال عبور و سبک روابطشان دقت کنید و سعی کنید لمس نزدیکی از ترکیه به دست بیاورید.

 

 

زمان کریسمس بازگردید

 

 

زمان کریسمس بازگردید

 

 

یکی از بهترین زمان‌هایی که می‌توانید این محله دیدن کنید، هنگام کریسمس است. کریسمس شکل خیابان‌ها رنگی‌تر می‌شوند و در گوشه و کنارش تزئینات زیبایی برقرار می‌شود. به علاوه فروشگاه‌ها نیز ویترین‌شان را تغییر می‌دهند و به سبک‌های خلاقانه و دیدنی درست می‌کنند. در ضمن در خیابان‌ها نیز جشن و سرور برگزار می‌شوند که شاد و پر جنب و جوش هستند. به مردم محلق شوید و از موسیقی لذت ببرید.

مطالب مرتبط