راهنمای گردش در محله شیشلی؛ استانبول

شیشلی به عنوان یکی از مناطق پر جمعیت در تور استانبول در نظر گرفته می‌شود که پر کافه‌های مختلف، مراکز خرید جذاب و هتل‌های ۵ ستاره است. برای چشیدن مزه واقعی ترکی شما می‌توانید در این محله به دیدن موزه‌های قابل توجه، کلیساهای چشمگیر و مساجد دوره عثمانی بروید. اگر در شیشیلی هستید این کارها را در فهرست خود قرار دهید.

 

 

استانبول جواهر

 

 

استانبول سواهیر

 

 

استانبول جواهر که در سال ۲۰۰۵ افتتاح شده بزرگ‌ترین مرکز خرید اروپا و دومین در دنیا محسوب می‌شود. این مرکز خرید بیش از ۳۰۰ واحد تجاری و مغازه، و چندین رستوران را در ۶ طبقه خود جای داده است. اگر می‌خواهید دنیایی کوچک از همه چیز را در اختیار خود داشته باشید این مرکز خرید با ارائه انواع برندهای بین‌الملل تا داخلی و طیف زیادی از غذاها، فست فود گرفته تا غذاهای محلی شما را هرگز از گردش خسته نمی‌کند. نگاهی به دومین ساعت بزرگ دنیا که روی سقف قرار گرفته بی‌اندازید و یا به یکی از ۱۲ سالن سینمای موجود برای تماشای برنامه بروید.

آدرس: Cevahir Avm Büyükdere Cad. No: 22 Mağaza No: 136 Şişli, 34100, Turkey

تلفن: +90 212 368 6900

 

 

خوش‌مزه‌ترین برگر فروشی‌های استانبول

 

 

موزه آتاتورک

 

 

موزه آتاتورک

 

 

موزه آتاتورک که در خیابان هالاسکارگازی قرار گرفته خانه‌ای سه طبقه به رنگ صورتی است. آتاتورک بنیان‌گذار جمهوری جدید ترکیه و اولین رئیس جمهور کشور بود و این واحد مسکونی منزل شخصی او بود که بعد از مرگش برای به نمایش گذاشتن لوازم شخصی و زندگی روزمره‌اش به موزه بدل گشت. از آن جایی که آتاتورک در حوالی رویدادهای مهم تاریخی مانند جنگ استقلال و حمله به استانبول در این خانه زندگی و کار می‌کرد، تجربه‌ای واقعی از استانبول را حین بازدید از موزه به دست خواهد آورد.

آدرس: Halaskargazi Cad. No:140, Şişli/İstanbul, Turkey

تلفن: +90 212 233 4723

 

 

راهنمای گردش در منطقه بی‌اغلو؛ استانبول

 

 

کاخ ایهلامور

 

 

کاخ ایهلامور

 

 

این کاخ که در میان درختان نم‌دار محاصره شده سابقا کاخ حکومت عثمانی بوده که امروزه تبدیل به موزه شده و به روی عموم باز شده است. طراحی داخلی کاخ تحت تأثیر سبک‌های غربی است، با این حال ویژگی‌های معماری ترکی قرن نوزدهم را نیز حفظ کرده است. با این که کاخ اطلاعاتی راجب تاریخ دوره سلطان عبدالمجید ارائه می‌دهد اما شما سعی کنید در محوطه بگردید و از حس رهایی در باغ سرسبز و معماری شاهانه قصر لذت ببرید. به علاوه اگر دوست داشتید می‌توانید به کافه هم بروید.

آدرس: Ihlamurdere Cd., Turkey

تلفن: +90 212-259-5086

 

 

مسجد تشویقیه

 

 

مسجد تشویقیه

 

 

مسجد تشویقیه که در تشویقیه واقع شده در دوره سلطنت سلطان عبدالمجید اول ساخته شده است. از سبک معماری نئو-باروک آن مشخص است که طراحی مسجد به شدت تحت تاثیر عناصر اروپا بوده است. ستون‌های سفید ورودی بی‌نظیرند و طراحی داخلی آن کاملا یادآوری می‌کنند که مسجد تحت نظر خاندان سلطنتی بوده است.

آدرس: Teşvikiye, 34365 İstanbul, Turkey

 

 

کلیسای جامع سنت اسپریت

 

 

esprit

 

 

کلیسای سنت اسپریت که در سال ۱۸۴۶ در شیشیلی ساخته شده دومین کلیسای کاتولیک روم در استانبول است. این کلیسا که به سبک باروک ساخته شده با ظاهر فریبنده‌اش همه را سوی خود جذب می‌کند و یکی از پربازدیدترین کلیسای پاپ است. معمولا آخر هفته‌ها انگلیس‌ها و فرانسوی‌ها در این کلیسا جمع می‌شوند. به دیدن این کلیسای زیبا و جذاب بروید و شمعی روشن کنید. بدون تردید این کلیسا نقطه‌ای عالی برای تفکر، مدیتیشن، گرفتن آرامش و تماشا و تحسین هنر است.

آدرس: Harbiye, Cumhuriyet Cad. 127/A, Şişli/İstanbul – Avrupa, Turkey

تلفن: +90 212-248-0910

 

 

گالری هنر مدرن Macka

 

 

گالری هنر مدرن Macka

 

 

گالری هنر مدرن با رویکردهای نوآورانه و جمع‌آوری مجموعه‌ای از هنرمندان مشهور ترکی، نمایشگاهی قابل توجه گرد آورده است. این هنرمندان نه تنها در سطح کشور شناخته شده هستند بلکه با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف و رویدادها تلاش می‌شود تا در سطح بین‌المللی نیز مطرح شوند. همچنین یک رستوران خوب هم در این مجموعه گنجانده شده که به شما فرصت گردش و وقت‌گذرانی کاملی را به شما می‌دهد. این گالری در ساختمان قرن ۱۹امی در نزدیکی تشویقیه واقع شده است.

آدرس: Tesvikiye Mah. Macka Cad. No:24 D:1 Tesvikiye, Sisli, Istanbul, Turkey

تلفن: +90 212-259-4513

 

 

پارک ماچا

 

 

پارک ماچا

 

 

اگر در شیشیلی هستید و یا قصد بازدید از آن را دارید حتما به پارک ماچا بروید و سوار Maçka Gondola شوید که در واقع تله کابین‌یست که ماچا را به میدان تقسیم وصل می‌کند. این تلکه کابین نه تنها جنبه حمل و نقل شهری را دارد بلکه به شما این فرصت را می‌دهد تا در آرامش از تماشای دیدن مناظر شهر هم لذت ببرید. اگر در محله مدرن و مرفه نیشانتاشی و تشویقیه هستید پارک ماچا با سرسبزی زیبایی که دارد جاییست که حتما باید در آن وقت بگذرانید.

آدرس: Harbiye, Kadırgalar Cad., 34367 Şişli/İstanbul

مطالب مرتبط