راهنمای گردش ۲۴ ساعته در پکن؛ چین

پکن از شهرهای بیسار پربازدید در تور چین است که از همه جایی مسافر به خود می‌بیند. جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در کنار پارک‌ها، جاذبه‌های مدرن و موزه‌ها و موارد دیگر، از این شهر مقصدی دلخواه ساخته است. البته پرواضح است پکن شهری یک روزه نیست و محال است بتوان تنها در یک روز به درک درستی از آن رسید و به خوبی در آن گردش کرد. اما ما سعی کردیم با انتخاب از بین بهترین‌ها شما را برای گردشی یک روزه همراهی کنیم.

 

 

میدان پرچم تیانانمن

 

 

tiananmen-square

 

 

اگر شما فردی سحرخیز هستید و معمولا روزتان را زود شروع می‌کنید می‌توانید با رفتن به میدان تیانانمن به جمعیت میهن پرستی ملحق شوید که برای تماشای بالا پردن پرچم در میدان جمع شده‌اند. این مراسم از ساعت ۷:۲۰ تا ۷:۴۰ دقیقه هر روز برگزار می‌شود. شاید این تجربه خیلی به نظر خاص و جذاب نباشد اما دست کم به شما بینش بهتری نسبت به مردم و نگرششان ارائه می‌دهد.

 

 

 

صبحانه خیابانی

 

 

صبحانه خیابانی

 

 

برای تجربه خوردن صبحانه‌ای پکنی نیاز ندارید غرق خیابان‌ها شوید تا جایی مناسب پیدا کنید. شما می‌توانید گزینه‌های مرسوم را در غرفه‌های غذا و ارابه‌ها، و چرخ دستی‌ها که از صبح زود به خیابان می‌آیند پیدا کنید.

 

 

زیباترین پارک‌ها و فضای سبز پکن؛ چین

 

 

مقبره مائو

 

 

mao

 

 

این مقبره که در میدان تیانانمن واقع شده از همان ابتدای صبح هم شلوغ است و جمعیت زیادی برای دیدن آن روانه منطقه می‌شوند. بنابراین شما باید برای بازدید به صف طویل بازدیدکنندگان مقبره محلق شوید. اما نگران نباشید صف با سرعت خوبی به جلو حرکت می‌کند و نیازی نیست مدت طولانی منتظر بمانید. شما می‌توانید نگاهی اجمالی به مقبره رییس مائو بنیانگذار جمهوری خلق چین بیاندازید.

 

 

شهر ممنوعه و کاخ سلطنتی

 

 

شهر ممنوعه و کاخ سلطنتی

 

 

شما می‌توانید هر روزی که در پکن بودید برای بازدید از شهر ممنوعه که یکی از برجسته‌ترین جاذبه‌های شهر است بروید. کاخ سلطنتی هم میزبان مجموعه‌ای بزرگ از آثار هنری و مصنوعات دست‌ساز است و خیلی تلاش می‌کند تا کاخ را به اوج شکوه گذشته‌اش برگرداند.

 

 

راهنمای گردشگری در محله‌های جالب پکن

 

 

خیابان کیانمن

 

 

qianmen-street

 

 

خیابان کیانمن در کنار میدان تیانانمن واقع شده و به صورت گسترده برای نگهبانی از ورودی جنوبی شهر مورد استفاده قرار می‌گرفت. این خیابان و کوچه پس کوچه‌های سابقا پر از کسب و کارهای محلی بود که در اوایل قرن پیش نابود شده بود. اما اکنون این خیابان بر اساس اسناد تاریخی دوباره بازسازی و تبدیل به جاذبه‌ای توریستی با طیف فراوانی از کافه‌ها و رستوران‌ها شده است.

 

 

ناهار اردک پکینگ بخورید

 

 

 ناهار اردک پکینگ بخورید

 

 

خیابان‌های دور کیانمن با انواع رستوران‌های محلی متنوع پر شده‌اند که غذاهای چینی مثل اردک پکینگ عرضه می‌کنند. البته اصلا نباید انتظار داشته باشید که خدماتشان عالی باشد اما دست کم می‌توانید غذایی خوشمزه با قیمتی بسیار مناسب میل کنید. خوشبختانه غذاها معمولا با عکس و ترجمه هستند و خدمه هم با خارجی‌ها خیلی صبور هستند. رستوران زنجیره‌ای Quanjude که به تخصص در اردک پکینگ شهرت دارد از قرن ۱۹ و در دوره سلسله ژینگ تا کنون در این منطقه فعال بوده است.

 

 

معبد بهشت

 

 

temple-of-heaven

 

 

کاوش درباره سنت‌های چینی را با رفتن به معبد بهشت ادامه دهید. این معبد که در پارک واقع شده محلی عالی برای وقت‌گذرانی، کاوش و خوردن ناهار است. این معبد تنها محلی برای عبادت نیست بلکه جایی برای گذراندن عصری آرام هم هست. بچه‌ها در این پارک بادبادک بازی می‌کنند. جوانان به رقص و بازی ماهجونگ مشغول می‌شوند و بزرگ‌نرها در جمعی دوستانه به گپ و گفت مشغول می‌شوند.

 

 

این بهترین مراکز ماساژ در پکن را تجربه کنید

 

 

در بازار پیرل خرید کنید

 

 

در بازار پیرل خرید کنید

 

 

در قسمت ورودی شرقی معبد بهشت، بازار پیرل قرار گرفته که برای خرید سوغاتی انتخابی عالی است. البته در این بازار هیچ چیز قابل مذاکره نیست، پس اگر خواستید چیزی بخرید از قبل فکرتان را راجب قیمتش بکنید. سوغاتی‌های بالقوه‌ای که می‌توانید به خانه ببرید عمدتا شامل مروارید، لوازم ساخته شده با مروارید، چای، جواهرات زیبای سنگی، و ابریشم می‌شوند.

 

 

شام هوتنگ و نوشیدنی‌ها

 

 

شام هوتنگ

 

 

برای آشنایی بیشتر با تلفیق فرهنگی، ایستگاه بعدی هوتنگ با غذاهای خوشمزه است. خیابان‌های سبک هوتنگ‌ شامل طیفی از ده‌ها گزینه خوراکی و کافه‌ها هستند که هر کدام‌شان جاذبه‌ای منحصر به فرد دارند. مناطق معابد لوگو و لاما برای کشف هاتونگ‌ها عالی هستند. زیرا پر از خانه‌های قدیمی هستند که تبدیل به محل‌هایی برای کسب و کارهای کوچک شده‌اند. بنابراین به یکی از این خیابان‌های باریک و وسوسه‌انگیز بروید و از خوراکی‌های خوشمزه‌ای که در آن‌ها عرضه می‌شوند میل کنید و تجربه‌ای بسیار نزدیک از فرهنگ بومی مردم شهر کسب کنید.

مطالب مرتبط