راهنمای گردش یک روزه در استانبول برای عاشقان معماری

تور استانبول سفر به یکی از مناطق منحصر به فرد دنیا برای تماشای هنر و معماری است. شما در طی سفر به این شهر می‌توانید پرتوهای مدرنیته را در بستر تاریخی آن مشاهده کنید. با این وجود استانبول هنوز هم از لحاظ نقاط تاریخی و هنری به شدت قابل ستایش است. ما در این مطلب سعی کردیم برجسته‌ترین و بهترین نقاط شهر را در قالب گردشی یک روزه ارائه دهیم. اگر از طرفداران هنر و معماری هستید حتما این راهنما را دنبال کنید.

 

 

در Sumahan On the Water بمانید

 

 

Sumahan On the Water 

 

 

مطمئنا یکی از زیباترین بوتیک هتل‌های استانبول، Sumahan On The Water است که در سمت راست بسفور، جایی که دریای سیاه به دریای مرمره می‌رسد واقع شده است. این بوتیک هتل برای افرادی که به دنبال اقامتی آرام هستند بسیار توصیه می‌شود. نمی‌شود شما در این هتل بمانید تحت تاثیر طراحی دوست داشتنی، مدرن و دلنشینش قرار نگیرید. حتما صبح را در رستوران ساحلی آن که مقابل آب قرار گرفته شروع کنید و همراه با خوردن صبحانه‌ای مفصل از تماشای بسفور هم لذت ببرید.

آدرس: 43 Kuleli Cd., cengelkoy Mh., cengelkoy, 34684

تلفن: +90 216 422 8000

 

 

ناهار را در کاراکوی لوکانتاسی بخورید

 

 

کاراکوی لوکانتاسی 

 

 

وقتی در سمت آسیایی استانبول به سمت کاراکوی می‌روید حتما سعی کنید ناهار را در لوکنتاسی نوش جان کنید. به طور کلی منوی این رستوران با گزینه‌های ترکی پر شده که با بهترین مواد موجود در شهر تهیه می‌شوند. اگر از علاقه‌مندان به طراحی معماری باشید بدون تردید از این رستوران با کاشی‌های آبی که از رستوران‌های برجسته الهام گرفته شده است خوشتان می‌آید. به علاوه پنجره‌های متعدد قدی به کار رفته در بدنه رستوران تمامی توجهات را به خود جلب می‌کند.

آدرس: 37/A Kemankes Cd., Karamustafa Pasa, Kemankes, 34425

تلفن: +90 212 292 44 55

 

 

راهنمای سفر بانوان تنها به استانبول؛ ترکیه

 

 

از سالت گالاتا دیدن کنید

 

 

از سالت گالاتا دیدن کنید

 

 

بعد از این که کمی در خیابان بانکالار داخل رفتید به ساختمان باشکوه و چشمگیر که سابقا دفتر مرکزی مالی امپراتوری و بانک بازسازی شده سالت گالاتا خواهید رسید. این ساختمان چند منظوره حالا با ارائه یک کتابخانه، مرکز تحقیق، گالری هنری، رستوران، کتاب فروشی، موزه، و موار دیگر تبدیل به جاذبه‌ای فرهنگی شده است. ستون‌های بلند، پله‌های سنگ مرمری، پارتیشن‌های شیشه‌ای و دیوارهای محکم و سفید چشم‌های هر بیننده‌ای را به سمت خود می‌کشاند. اما تمامی این‌ها یک طرف، جاذبه واقعی این ساختمان یعنی حمام‌های خیره‌کننده آن در طبقه همکف سمت دیگر! بنابراین مطمئن شوید که بازدید از حمام‌ها را از قلم نمی‌اندازید.

آدرس: 11 Bankalar Cd., Arap Cami, Beyoglu, 34420

تلفن: +90 212 334 22 00

 

 

استودیوی Autoban متوقف شوید

 

 

Autoban 

 

 

استودیوی Autoban یکی از شرکت‌های طراحی است که پروژه‌های زیادی انجام در سطح شهر انجام داده است. برخی از طراحی‌های این استودیو تبدیل به محبوب‌ترین نقاط شهر شده‌اند. برای آشنایی بیشتر با سبک و سیاق و کار این گروه طراحی می‌توانید از نمایشگاه کارهای آن‌ها دیدن کنید تا بهتر با آثار خلاقانه محبوب آن‌ها آشنا شوید. کارهای این استودیو نه تنها در استانبول و در داخل کشور بلکه فرای مرزهای آن و در دیگر کشورها به محبوبیت رسیده‌اند. اگر می‌خواهید با آخرین پروژه‌های استودیو از نزدیک آشنا شوید سعی کنید حتما به رستوران کلیمانجارو و بومونتیادا بروید و در محیط زیا و دلنشین‌شان چیزی میل کنید.

Autoban: Kore Şehitleri Cad. Istanbloom No.16/1, Zincirlikuyu

تلفن: +90 212 243 86 41

کلیمانجارو: 1 Birahane Sk., Merkez, 34381

تلفن: +90 212 377 0350

 

 

دیدنی‌های محله‌ی بی‌اغلو و میدان تقسیم؛ استانبول

 

 

در آلانچا شام بخورید

 

 

آلانچا 

 

 

بعد از روزی پر از نقاط زیبا و این طرف آن طرف رفتن، وقت آن رسیده در مکانی زیبا و چشمگیر شامی خوشمزه بخورید. خیلی هم بیراه نیست اگر بگوییم آلانچا در استانبول مقابل به مثلی برای نوما در کپنهاگ است. آلانچا در فضایی بسیار چشمگیر و زیبا در دو طبقه طراحی شده است. فضای رستوران وسیع، پر پنجره و بسیار مدرن است. از گل و گیاهان در فضای داخلی استفاده شده و میزهای با فاصله زیاد و رعایت حریم شخصی از هم چیده شده‌اند. تراس زیبای بیرونی نیز برای خوردن غذا در دسترس است. شکی نیست که در همان بدو ورود آنقدر شیفته این رستوران می‌شوید که اهمیت منو و کیفیت غذا برایتان کم‌ رنگ‌تر می‌‌شود. اما نگران نباشید منوی رستوران با غذاهای آناتولی بسیار خوشمزه و شگفت‌انگیز است.

آدرس: 39 sht. Mehmet Sk., Visnezade Mh., 34357 Besiktas

تلفن: +90 212 261 35 35

مطالب مرتبط