بهترین روستاهای کوهستانی گرجستان مقصدی زیبا برای سفر‌های دلچسب

در حالی که شهرهایی مانند تفلیس، کوتایسی و باتومی، مقصد اصلی هر مسافری به گرجستان است اما تمام این کشور به چند مقصد نام برده محدود نمی‌شود. شاید همه نقاط آن به یک اندازه مدرنیته نشده باشند اما همچنان می‌توان به طبیعت بکرش تکیه کرد و تعطیلاتی آرام را در نقاط زیبا سپری کرد. اگر قصد سفر به گرجستان را دارید از این روستاها غافل نشوید.

 

 

کازبگی، استپانتسمیندا

 

 

stepantsminda 

 

 

استپانتسمیندا یکی از محبوب‌ترین مناطق کوهستانی گرجستان است که به خاطر کلیسای تثلیث و مناظر کارت پستالی کازبگی از شهرت بسیار بالایی برخوردار است. به علاوه فاصله خیلی کمی با تفلیس دارد و می‌تواند به عنوان سفری یک روزه مورد توجه قرار بگیرد. مسیری که استپانتسمیندا می‌رسد در واقع بزرگراه نظامی گرجستان است که با مناظر زیبایی همراه است. مسیر پیاده‌روی دامنه کوه تا کلیسا به شدت زیبا و دیدنی بوده و سکوت کوهستان حال و هوای معنوی عمیقی را به شما منقل می‌کند.

آدرس: Stepantsminda, Kazbegi Municipality, Georgia

 

 

آخمتا، بوچورنا

 

 

bochorna 

 

 

در محدوده شهرداری آخمتا و در بالاترین قسمت آن یعنی در ارتفاعی معادل ۲۳۴۵، روستای بوچورنا قرار گرفته است. این روستا نه تنها در گرجستان بلکه در کل اروپا بلندترین منطقه مسکونی شناخته می‌شود. شما می‌توانید مسیرهای اطراف روستا را پیاده‌روی کنید و اگر دوست داشتید شب را در روستا سپری کرده و روز بعد بازگردید. مناظر دیدنی این کوهستان تا مدت‌ها از ذهن شما بیرون نخواهد رفت.

آدرس: Bochorna, Akhmeta Municipality, Georgia

 

 

بهترین سواحل گرجستان برای تعطیلاتی به یادماندنی

 

خوصورتی، شاتیلی

 

 

خوصورتی، شاتیلی

 

 

خوصورتی اما یکی از مراکز دور افتاده گرجستان است که کم‌تر گردشگری برای بازدید از آن به خودش زحمت می‌دهد. شاتیلی از مناطق تحت پوشش خوصورتی، بیشتر جمعیت مسکونی نزدیکی مرز چچن است که توصیه می‌کنیم با تمام سختی‌ها حتما یک بار برای دیدن آن بروید. البته این جمعیت مردمی هستند که در زمان حکومت امپراتوری شوروی مجبور به ترک خانه‌های خود و یا تبعید بودند. امروزه اما جمعیت ساکن آن نسبت به گذشته کم‌تر شده است. با این وجود در آن برخی از برج‌ها و ساختمان‌های قرون وسطایی و اقامتگاه‌هایی برای گردشگران وجود دارد. بنابراین فکر نکنید می‌گوییم به جایی دور افتاده و بدون آبادی بروید.

آدرس: Shatili, Khevsureti Region, Georgia

 

 

خوصورتی، موستو

 

 

خوصورتی، موستو 

 

 

موستو آخرین منطقه مسکونی به مرز چچن در منطقه خوصورتی است که خیلی راحت حتی مرزبانی هم قابل دید است. آن چه که این شهر کوچک مرزی را خاص می‌کند ویرانه‌های یک شهر باستانی است که پیاده‌روی هر چند تا آن کمی چالش برانگیز است اما یقین داشته باشید که ارزشش را دارد.

آدرس: Mutso, Khevsureti Region, Georgia

 

 

برجسته‌ترین کلیساهای ارتدکس گرجستان

 

 

توشتی، اومالو

 

 

 توشتی، اومالو

 

 

توشتی یکی دیگر از مناطق دور افتاده اما پر زرق و برق به لحاظ معماری و طبیعت است. حتی شهرت آن به عنوان میزبانی از خطرناک‌ترین جاده‌های کشور برای مسافرت هم نتوانسته بازدیدکنندگانی که رویای تماشای مناظر کوهستانی شگفت‌انگیزش را دارند متوقف کند. اومالو به عنوان مرکز این منطقه بیشتر جمعیت انسانی را در خود گرد آورده است. به علاوه اومالو پایگاه خوبی برای بازدید از دیگر روستاهای اطراف هم هست. به جز طبیعت کوهستانی که برای پیاده‌روی و کوهنوردی بسیار مناسب است، قلعه قدیمی اومالو هم از دیگر جاذبه‌های منطقه است که می‌توانید از آن بازدید کنید.

آدرس: Omalo, Tusheti National Park, Georgia

 

 

توشتی، شناکو

 

 

توشتی، شناکو

 

 

در فاصله ای از اومالو، شناکو کلیسایی تثلیثی‌ست که در دامنه کوه و در زیر دره واقع شده است. شناکو خالی از سکنه نیست و جامعه کوچکی را در خود جای داده است. اگر تمایل داشتید می‌توانید از آن بازدید کنید و در چندین مهمانسرایی که وجود دارد اقامت کنید، شب را بمانید و صبح برگردید.

آدرس: Shenako, Tusheti National Park, Georgia

 

 

 

برجسته‌ترین کلیساهای ارتدکس گرجستان

 

 

توشتی، دارتلو

 

 

dartlo 

 

 

دارتلو روستایی کوچک در دامنه کوهستانی و سبز گرجستان است. خانه‌های روستا زیبا و ییلاقی بوده و مناظر اطراف به شدت زیبا و دل‌نواز. با این همه اگر از گشت و گذار خسته شدید و نیاز داشتید جایی کمی استراحت کنید می‌توانید به تنها کافه روستا بروید و از نوشیدنی‌های محدود گرم چیزی سفارش دهید. شکل و ظاهر کلی این منطقه شما را به یاد فیلم‌های قرون وسطایی خواهد انداخت.

آدرس: Dartlo, Tusheti National Park, Georgia

 

 

گوریا، باخمارو

 

 

 bakhmaro

 

 

باخمارو واقع در منطقه گوریا اقامتگاهی کوهستانی در ارتفاع ۱٫۰۲۶ تا ۲٫۰۵۰ متری از سطح دریا است که ارتفاعاتش در مه و لایه‌های رقیق ابر فرو می‌رود. با توجه به جنگل‌های مخروطی کاخ، آب و هوایی خنک و گاها سرد، مه روزانه و پرواز دست جمعی پرندگان، تعطیلاتی آرامش‌بخش و درمانی به شما ارزانی می‌دارد.

آدرس: Bakhmaro village, Guria, Georgi

مطالب مرتبط