دنج‌ترین کافه‌های استانبول برای گردش‌های زمستانی

زمستان‌های استانبول سرد و مرطوب بوده و آسمان در بیشتر موارد به رنگ خاکستری است. معمولا گردشگران در تور استانبول در طول زمستان بارها و بارها شرایط برفی را هم به خود می‌بینند. سفر در زمستان آن هم در چنین آب و هوایی زیبایی‌های خودش را دارد. البته هیچ چیزی جز کافه‌ای دنج و گرم نمی‌تواند سرمای هوا و خستگی ناشی از پیاده‌روی در چنین شرایطی را در تن شما به در کند. ما در اینجا برخی از بهترین کافه‌های سطح شهر را که می‌توانید در آن‌ها خستگی در کنید و از خوردن غذاهایشان لذت ببرید معرفی می‌کنیم.

 

 

کافه کوما

 

 

cuma

 

 

کافه کوما که انعکاسی از چوکورکوما را به نمایش می‌گذارد در جایی بین خانه‌های قدیمی و فروشگاه‌های زیبای چشمگیر واقع شده است. در دکوراسیون داخلی این کافه از لوازم کلاسیک و زیبای دست دوم استفاده شده که به محض ورود به شما راحتی و آرامش خاصی القا می‌کند که حس می‌کنید به خانه‌ای دوست داشتنی ورود کردید نه یک کافه. به علاوه شما می‌توانید میز آشپزخانه‌ای پر از کیک‌های خوشمزه تازه پخت، مافین‌ها، کیک شکلاتی خیس و کلوچه را هم پیدا کنید و مطابق سلیقه‌تان هر کدام را که دوست داشتید بردارید. شما می‌توانید با همراهانتان یا بر روی صندلی‌های پایه بلند و یا راحتی بنشینید و به خوردن شیرینی‌های خوشمزه و قهوه مشغول شوید. شما می‌توانید تمام روز برای صبحانه، ناهار و چای عصرانه به کافه مراجعه کنید.

آدرس: 53/A Çukur Cuma Caddesi, istanbul, 34425, Turkey

تلفن: +902122932062

 

 

ماگریت

 

 

ماگریت

 

 

این کافه فرانسوی با دکوراسیون دست دوم، زیبایی دلنشینی ایجاد کرده که در همان ورود اول نظر شما را جلب می‌کند. از عتیقه‌های منحصر به فرد تزئینی در قفسه‌ها تا ظروف سرامیکی گلداری مخصوص سرو که هنرمند Rene Magritte خلق‌شان کرده، این کافه مکانی واقعا دوست داشتنی برای فرار از سرما است. تمام شیرینی‌های خوشمزه‌ای در منو می‌بینید در آشپزخانه کافه درست شده و کیفیتی مطلوب دارند به طوری که طعم فوق‌العاده‌شان تا مدت‌ها از ذهن‌تان بیرون نمی‌رود. شما در منوی کافه می‌توانید گزینه‌های دیگری مثل املت‌ها، کیک‌ها، تارت‌ها و موارد مشابهی را پیدا کنید. در ضمن نگاهی هم به قفسه لوازم Magritte بزنید و اگر چیزی خوشتان آمد بخرید و با خود به عنوان سوغات به خانه ببرید.

آدرس: No:16 Hayriye Caddesi, istanbul, 34425, Turkey

تلفن: +902122522652

 

 

ترکیه؛ بهترین کافه‌های استانبول برای استراحت و انجام کارهای اداری

 

 

کوک‌لایف بالات

 

 

کوک‌لایف بالات

 

 

یکی از جالب‌ترین محلات استانبول فنر بالات است که با میزبانی از کلیساهایارتدوکس و خانه‌های یونانی قدیمی بازدیدکنندگان زیادی را به سوی خود می‌کشاند. همین ویژگی به علاوه اجاره پایین باعث شده تا در این محله گزینه‌های جدید و جذابی تاسیس شود. یکی از کافی شاپ‌های جذاب این محله کوک‌لایف بالات است که متعلق به مجله آشپزی الهام گرفته از Kinfolk است. در داخل، شما با دکوراسیونی اسکاندیناویایی دوست داشتنی روبرو هستید. حتما از کیک‌های تازه پخت و خوشمزه آن مثل پای سیب سفارش دهید و در کنار قهوه‌تان بخورید. اگر می‌خواهید چیزی کم شیرین‌تر بخورید حتما از پنکیک‌های بهشتی خوشمزه که کم‌تر جایی می‌توانید نظیرش را پیدا کنید سفارش دهید. شما می‌توانید از ساعت ۹ صبح برای خوردن صبحانه، ناهار و عصرانه ه این کافه مراجعه کنید.

آدرس:  3/B Akçin Sokak, istanbul, 34087, Turkey

تلفن: +902125331155

 

 

آکالی

 

 

آکالی

 

 

بشیکتاش عمدتا منطقه‌ای مسکونی است. اما آکالی با پنهان شدن در میان خانه‌ها و به راه انداختن بوی نان تازه جایی بسیار دنج و راحت را برای عصری زمستانی پدیر آورده است. منوی آکالی همیشه پر از غذاهای جور واجور و جذاب است. به همین دلیل چیزی فراتر از کافه‌ای ساده در نظر گرفته می‌شود و مردم زیادی برای رفع گرنسگی و خوردن غذاهای خوشمزه به آن می‌روند. مرغ‌های شگفت‌انگیز، ماکارونی‌های خانگی و سس‌های مختلف، و ساندویچ‌های خوشمزه که با نان تازه تهیه می‌شوند بخشی از انتخاب‌های شما در این کافه هستند. داخل آکالی گرم است و از شما در برابر سرمای زمستان حفاظت می‌کند، خستگی را از شما می‌گیرد و با غذایی خوشمزه از شما پذیرایی می‌کند. در قفسه‌های آن کتاب هم برای پر کردن اوقات بیکاری وجود دارد که می‌توانید بین آن‌ها بگردید و اگر چیزی دوست داشتید بردارید. البته بعید است خیلی گزینه‌های انگلیسی زبان بین آن‌ها باشد. همچنین آکالی از بهترین کافه‌های شهر برای تنظیم قرارهای عاشقانه هم هست.

آدرس: 11 Dibekci Sokak, istanbul, 34357, Turkey

تلفن: +902122274242

 

 

بی‌نظیرترین مکان‌های تاریخی استانبول؛ ترکیه

 

 

کافه یر

 

 

کافه یر

 

 

یکی از کافه‌های دنج و راحت سمت آسیایی کافه یر است که حس و حال قدم‌زدن در شهر مثل برلین را به شما القا می‌کند. داخل کافه با میز و صندلی‌های قدیمی دست دوم پر شده و خوانندگان محلی نیز در آن به اجرا می‌پردازند. شما می‌توانید در تمام روز به این کافه بروید و برای صبحانه، ناهار و عصرانه در آن وقت بگذرانید. یا شب‌تان را با نوشیدنی‌های خوشمزه در کار دوستان سپری کنید. این منو شامل تمامی گزینه‌های سنتی همچون انواع کوفته‌ها، سالاد، دلمه‌ها، و پاستاهای خانگی و موارد مشابه می‌شود. شما می‌توانید داخل کافه بنشینید و از خوردن غذایی گرم با منظره عالی محله مودا لذت ببرید.

آدرس: 25/A Ferit Tek Sokagi, istanbul, 34710, Turkey

تلفن: +902164501670

مطالب مرتبط