کارهای غیر توریستی که می‌توانید در کرابی انجام دهید؛ تایلند

آیا به حال فکر کردهاید از کارهای توریستی که تمامی گردشگران در تور تایلند انجام می‌دهد دوری کنید و عملکردی متفاوت داشته باشید؟ یا اگر بار دوم است که به مقصدتان سفر می‌کنید و دوست ندارید کارهای تکراری انجام دهید؟ در کرابی شما طیف وسیعی از فعالیت‌ها را در اختیار دارید که می‌توانید انجام دهید. اما برای دور از نقاط شلوغ و ازدحام گردشگران چه کارهای دیگری وجود دارد که می‌توانید انجام دهید؟

 

 

روزی را در کو کلانگ سپری کنید

 

 

koh-klang-thailand

 

 

ملانگ یکی از جزایر نزدیک به کرابی است که با وجود دسترسی راحت گردشگران بین‌المللی کمی از آن بازدید می‌کنند. بیشتر جامعه این جزیره را هم کشاورزان مسلمان تشکیل می‌دهند. شما در حال گردش در این جزیره حیوانات محلی سرگردانی همچون بز، گوسفند و مرغ و خروس را خواهید دید. به علاوه اکثر درختان جزیره را نارگیل، موز و آنانس تشکیل می‌دهند. بیشتر خانه‌های جزیره سوییت‌های سبک سنتی تشکیل می‌دهند و هیچگونه سیستم محکل و نقلی نیز در جزیره وجود ندارد. مردم برای حمل و نقل از موتور و اتومبیل‌های کوچک و قایق برای رفت و آمد رفتن استفاده می‌کنند. شما می‌توانید در این جزیره به فعالیت‌های فضای باز مشغول شوید و بساط پیک نیک برای خودتان ببرید و اوقات خانوادگی دوستانه‌ای را بدون هیچ هزینه‌ای تجربه کنید.

آدرس: Khlong Prasong, Mueang Krabi, 81000, Thailand

 

 

در آئو تالان بمانید

 

 

در آئو تالان بمانید

 

 

آئو تالان از مقاصد مهم روزانه است که مردم زیادی برای دیدن مناظر زیبا و چشمگیرش با کایاک به دیدن آن می‌روند. با این همه عده کمی از این جمعیت شب را در آن سر می‌کنند. در طول روز از مجموعه غنی زیبایی‌های طبیعی مثل گیاهان و جانوران در جنگل‌های مانگرو لذت ببرید و به کارهایی همچون کاوش در غارها و تالاب‌های متروکه لذت ببرید. اما وقتی جمعیت کم شد و منطقه کم و بیش به آرامش رسید شما همچنان بمانید از خلیج و صدای دل‌انگیز دریا لذت ببرید. به اقامتگاهی محلی و یا هتلی دنج بروید. عصر به بعد ساحل خلوت می‌شود و شما می‌توانید در محوطه خصوصی خودتان لم بدهید و استراحت کنید و از صدای پرندگان و حیوانات لذت ببرید.

آدرس: Ao Thalane, Tambon Khao Thong, Mueang Krabi, 81000, Thailand

 

 

هتل‌های زیبا و به‌صرفه کرابی برای اقامتی خاطره‌انگیز

 

در Jao Suae غذا بخورید

 

 

Jao Suae

 

 

غذاخوری Jao Suae که کمی خارج از کرابی واقع شده منویی کاملا تایلندی ارائه می‌دهد و خیلی بر سلیقه گردشگران خارجی تمرکز نمی‌کند. غذاها با طعمی کاملا تایلندی تهیه می‌شوند مگر این که شما در خواست کنید چیزی که مد نظر دارید را کم و زیاد کنند. قیمت نسبت به کیفیت و مزه غذا مقرون به صرفه و معقول است. شما می‌توانید در این غذاخوری غذاهای دریایی و گزینه‌های مخصوص جنوب کشور را پیدا کنید. شاید ساختمان چوبی آن از بیرون خیلی جذاب به نظر نرسد اما غذاها بسیار باکیفیت و خوشمزه هستند.

آدرس: Maharaj Road, Pak Nam, Mueang Krabi, 81000, Thailand

تلفن: +6675620488

 

 

از مساجد محلی دیدن کنید

 

 

از مساجد محلی دیدن کنید

 

 

بیشتر بازدیدکنندگان تایلند فقط برای تماشای معابد زیبا و تاریخی می‌روند و از دیدن مساجد غافل می‌شوند در حالی که جنوب تایلند پر از مساجد زیبا و تاریخی است که می‌توانید از آن‌ها دیدن کنید. کرابی پر از طیف مساجد ساده تا چشمگیر بوده و با اینکه خیلی از آن‌ها دیگر توسط مسلمانان استفاده نمی‌شود اما هنوز به عنوان جاذبه گردشگری محافظت شده و مورد بازدید قرار می‌گیرند. برخی از زیباترین و مهم‌ترین مساجد کرابی شامل مسجدBan Ao Nam Mao، مسجد Ban Laem Po، مسجد Ao Nang و مسجد Ban Khlong Haeng می‌شوند.

 

 

زیباترین نقاط طبیعی کرابی را بشناسید

 

 

در مرکز حمایت از حیوانات لانتا مشغول شوید

 

 

حیوانات لانتا

 

 

با این که فعالیت داوطلبانه در مرکز حمایت از حیوانات لانتا از فعالیت‌های محبوب گردشگران در کرابی نیست اما یکی از کارهای بسیار دوست داشتنی بازی با سگ و گربه‌های این پناهگاه و غذا دادن به آن‌هاست. شما می‌توانید به این مرکز بروید و به بانیان مرکز در کارها یاری برسانید.

آدرس: 629 Moo 2, Saladan, Koh Lanta Krabi, 81150, Thailand

تلفن: +66843044331

 

 

در ساحل توب کک استراحت کنید

 

 

حیوانات لانتا

 

 

اگر دوست ندارید در سواحل شلوغ و پرجمعیت کرابی به گردش بپردازید می‌توانید به ساحل توب کک بروید. در ساحل آرامش دراز بکشید و حمام آفتاب بگیرید و یا به شنا و آب تنی بپردازید و اگر دوست داشتید کتاب نیمه کاره‌تان را ببرید و در حین استراحت با صدای دریا آن را بخوانید. هر وقت خسته شدید از محیط پیرامون دیدن کنید و به سمت صخره‌های آهکی و درختان بروید اما برنگردید، صبر کنید و غروب را از ساحل به تماشا بنشینید. صحنه غروب آفتاب این ساحل بسیار زیبا و دیدنی است.

مطالب مرتبط